ZETOR Proxima

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: ZETOR Proxima

#121 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemám s tím osobní zkušenost, ale kdysi tu jeden uživatel fidlas či jak měl nick, psal o tom že to není nic moc na spolehlivost. Je pravda že když my kupovali proximu tak byla na výběr i powerka, měl jsem možnost se s tím svézt, jako jo, ale měla o dost víc najeto a ten strach z té poruchy tam převládl. Za mne na takové to domácí žvýkání je ten mechanický reverz ok. Jediné co mne jako tak trochu se.e je že couvá rychlej jak jede dopředu. A jestli tak má i power to netuším
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: ZETOR Proxima

#122 Nový příspěvek od vholicky »

Elektricky revers je super věc, ale ne v zetoru kterej to nedokaze sladit aby to spolehlive fungovalo tak to bohužel je .
Navíc nevystaci s obycejnym pp80 ale necim lepším olejem teď nevím jakým. Takže co si budem povídat na doma,když koukáš na korunu, tak i údržba se prodraží. Navíc já mám třeba doma jen jeden traktor a potrebuju aby fungoval tak proč zvyšovat ryziko poruchy nepovedenym reversem ,když mechanika funguje celkem spolehlivě.
Mimochodem ten uzivatel byl fidla. Svýho času jsem ho sledoval koupili mu powera 120 a teď nevím ale asi 10000mth se mu rozbilo co mohlo. Jen tak na okraj taky jsem krmivar jako on ale já měl v krmení case 110 a najezdil se mnou v tom krmaku 35000 bez větších poruch a jezdí do teď, ale já už mám jinej stroj. Dokonce si ho tady byly i fotit z časopisu Mechanizace zemědělství.

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: ZETOR Proxima

#123 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Trosku to pomlouvali ze je to pomaly, dlouho si cekal zastavenej nez se to prehodilo.
A co se tyce mechanickyho razeni reverzu, ja jsem to mel polamany. Vymackaly se tam nejaky mosaz/bronz vymezovaci podlozky a zpatecka bud vubec nezaskocila nebo pri rozjezdu vypadla. Uspech byl tak na 20. pokus. Nez to opravili (pomerne velka rozborka), snazil jsem se jezdit tak, abych musel co nejmin couvat :smich:

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: ZETOR Proxima

#124 Nový příspěvek od jojo7011 »

V roku pana 2019 som bol i nas nedaleko na Zetor road show. Bolo tam niekolko novych traktorov na predvadzanie. 1 Major , 2 Proximi, 1 Fortera a 1 Crystal. Potom tam este bol novy Kirovec a nejake stroje na prevadzacku. Najvacsi zaujem ludi bol o Majora. Za mna nic moc. Dal som sa do reci s jednym panom ( skoliaci technik pre servis ). Pokecali sme o bars com, aj mi spominal ze u tych dvoch prebalovanych Tymoch maju nejake problemi s hydrostatom ci co, ze radsej mechaniku ale nepamatam sa presne ze co. Potom som sa spolu s im isiel previest na Proxime 90HS. Ta mala power revers a 3 stupnovy nasobic a spojku na tlacitku na rychlostnej pake. Popravde povedane som na asfaltovom parkovisku skusal ten power revers viac krat. Dokonca som ani celkom nezastavil a reverzovalo to paradne. Ziadne opozdenie ako tu pisete. Tvrdil mi ze do 7 km/h sa to da reverzovat normalne. No na taku prasacinu som nemal srdce. Zhodli sme sa ze tych 90k je malo, je to slabe. Ze on preferuje aspon 110k. Ze potom sa to uz celkom slusne gula.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Proxima“