Paliho 7211

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho 7211

#496 Nový příspěvek od UR1SK »

Keby bol chladič, tak vcucne spodnú hadicu od chladiča do vodnej pumpy.

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Paliho 7211

#497 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako prve by som skusil vyhodit termostat von uplne. A skusil by som orat, alebo tu vlecku plnu dreva bez toho termostatu. Ak to bude robit aj bez neho, tak by som riesil dalej. Pretažovany motor ktory neni uplne v kondicii. Vysoky otvaraci tlak vstrekovacov. Cistota- prietok chladiča. Stav pretlakoveho vrchnaka chladiča. Cistota bloku okolo valcov. Klinovy remen- napnutie. Pises ze tam maš G11. Ten teplomer na pristrojovke ti ukaze 100 ked to varí? Lebo ja mam v sluzobnom Horale tiez G11 a tam v letnych najjj horučavach mi tri-krat tiez vysiel teplomer na 100+ mozno 5 stupnov, ale s chladica netlacilo von nič a ani sa to nijak na motore nepodpisalo ,lebo to bolo len kratkodobo a nechal som to dochladit. Lenže tam mam ja ten motor vybehany, tak vo väcsej zatazi ma co robit chudák.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Paliho 7211

#498 Nový příspěvek od Lukashil »

Kluci, prosim vysvetlete mi nekdo,.odkud vznikla ta fama ze motor s tricestnym termostatem chodi lip bez nej?
Lecil jsem takhle jednu 7711, permanentne podchlazena a v tahu uvarena, nebyl v ni termostat, voda si sla cestou nejmensiho odporu jak se ji chtelo.
Od doby co tam terostat je, nebyla ani v mulcovaci na 100vce

Bez termostatu funguje jen pokud hadici od termostatu na pumpu zmacknete/ucpete
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Paliho 7211

#499 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sme v tych starych vrakoch 7245HS co v lete kosili mali povyhadzovane termostaty. Podchladene to bolo len pri jazde s dlksieho klesania a na rovine. Max. 60 stupnov. V kopcoch v zaberáku so ŽTR-165 ty vyslo na tych 80 stupnov a chodilo to :-/ . U niektorych kusov to tak niektory prevadzkovali cele roky :pohlavek: . V zime to stalo bez cohokolvek v chladici, vypustene. Na jar sa do toho naliala voda, a chodilo to zase celu sezonu. Ale to bolo v časoch ked bolo 35 traktoristov a 25 traktorov Horal System. Ty zvysny desiati bud sedeli v horskych kosackach MT 08-046+ nahrabovač alebo v traktoroch kristal pripadne este v poslednych 6945 pred likvidaciou.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Paliho 7211

#500 Nový příspěvek od Lukashil »

Svou zkusenost jsem popsal....
Nehadam se, a jak ta voda cirkuluje vite take
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho 7211

#501 Nový příspěvek od UR1SK »

Vstreky som mal na stolici pred stk mali by byť v poriadku, chladič neviem, ale spodnu hadicu nevcucne tak je hádam dobrý, keď som mal 7011 tam som mal zapchatý chladič a zo spodnej hadice urobilo palacinku, vrchnák je kupovaný nový, 2 ročný, blok je čistý, keď som menil ohrievacie teleso bloku tak bol čistý aj za tou poslednou vložkou, klinový je samozrejmosť, v poriadku, tuším je tiež menený pred 2 rokmi. Varí to na 100vke. A vodu chrlí do chladiča poriadne, to vidno keď je chladič otvorený.
Vyhodím teda termostat von, zajtra idem orať.
Luky, myslím, že máš aj pravdu, lebo toto je trojcestný termostat a ak nezavre malý okruh, tak sa tam voda mieša a keď vyhodím termostat úplne, tak pôjde cestou menšieho odporu malým okruhom? A bude sa hriať furt.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Paliho 7211

#502 Nový příspěvek od Lukashil »

No nalepil bych do toho vyvodu pro maly okruh uz komory termostatu na silikon sroub a nechal den zatvrdnout, budes mit jistotu

Ovsem ja bych cvicne tech 300kc do termostatu a pr korun za zatku na chladic investoval
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho 7211

#503 Nový příspěvek od UR1SK »

Prehrievanie bude nakoniec asi chladičom. Objednal som aj novú vrtulu tú plastovú 6 lopatkovú.
Je zanesený bordelom zvonka a asi aj vodný kameň je dnu. Ak by som chcel vyčistiť vodný kameň octom, máte dakto presný postup? Aby som dačo nepototo. Nový chladič by som zatiaľ nerád kupoval.
Ďakujem.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Paliho 7211

#504 Nový příspěvek od red.bill »

Ocet je na nic, jeho výhoda je jen v tom, že ho prostě naleješ do kopřiv a nemusíš řešit nějakou ekologii... dají se koupit přímo přípravky na čištění. Mně se u jednoho traktoru osvěčilo, vyprdnout se na návod toho připravku, trochu ho nalít do vody a nechat ho tam pár měsíců. Vypustit a všechno vypláchnout. Ale jestli je načatý blok, klidně ti může pak jít voda do oleje... nějaký sraní s čištěním samotnýho chladiče, je taky o ničem, většina chemií chce teplo... takže bych chladič vyndal, pořádně ho z venku vypral tlakem vody a zadělal zpátky...

Ronny
Příspěvky: 162
Registrován: ned kvě 30, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Paliho 7211

#505 Nový příspěvek od Ronny »

Ahoj, mal som dosť podobny problem na 5211...Hrial sa mi motor,vybral som chladič,bol riadne zaneseny,zvonku oplachol opatrne vapkou,odmastil,a to všetko viac krat...zvuntra iba par krat preplachol teplou vodou...Vymenil vrtulu na vodnej pumpe za 6 listovú,a pohoda,ide ako má... 8)

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho 7211

#506 Nový příspěvek od UR1SK »

Ahojte chlapi, 7211, túto vrtulu ktorou stranou ku vodnej pumpe? Ak ju dám takto ako je na fotke ku motoru tak mi líže servočerpadlo, jedna lopatka aj trochu chytí o skrutku.

Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Paliho 7211

#507 Nový příspěvek od Lukashil »

Nevim jak k teto vrtuli, ale kdyz jsem daval 7mi listou, tak k ni patri jiny silonovy spalek, nez k plechove.
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho 7211

#508 Nový příspěvek od UR1SK »

Lukashil máš recht, bol som to zmerať, mám tam 30mm medzikus (menil som namiesto plechovej vrtule), podľa katalógu tam má ísť 40 mm. 8) Už viem, čo sa zajtra bude v práci sústružiť. :co?:

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Paliho 7211

#509 Nový příspěvek od pavel sk »

Vrtula sa montuje tak, aby lopatky tahali vzduch cez chladič. Lopatka je prehnuta a vypuklinou smeruje ku chladiču. Presne takuto žlto bielu krásku som montoval na jar doma na ten druhy bratov traktor. Patri ku nej aj silonova vlozka o 10mm vyssia oproti tej od plechovej vrtule.Obrázek

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho 7211

#510 Nový příspěvek od UR1SK »

8) tak už viem, díky za fotku. Ešte že vás mám.
Som doteraz vapkoval chladič. Ten teda bol. Ani nebolo cezeň vidno. Treba mi ešte nové silentbloky a zajtra vytočiť ten medzikus.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“