Zetor 7211 od petr.domo

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#181 Nový příspěvek od -sheppard- »

minulý rok jsem měníl za hranaté světla a dodělával jsem si ochranný rám jak na předek tak na kabinu

Obrázek

na tom předku to mám spíš jako designový prvek, líbí se mi že je čumák schovaný. Samozřejmě to taky plní určitou funkci. Co se týče světel a mřížek tak zase mi šlo hlavně o design, sice ty mřížky pálka jak svině ale zas to jinak vypadá
Obrázek

ovšem na střeše kabiny to už je jiná, už se mi to několikrát osvětčilo, dnes to považuju za nutnost, hlavně kvůli tomu lesu, některé haluze jsou fakt otravné....
Obrázek

Obrázek

broušení a broušení ale nakonec se celkem povedlo, na to že jsem to valil ceočkem s nerez drátem tak si myslím že ok
Obrázek

trubka 45mm dnes bych spíš volil 50mm ale i tak plní svůj účel dobře.
Obrázek

držáky majáků
Obrázek

výsledek :rally:
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6654
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#182 Nový příspěvek od Lukashil »

Mas hodne povedeny trakturek 8)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#183 Nový příspěvek od -sheppard- »

Díky kluci, líbí se mi když si s tím hraju :smich: ale to už tak je když má člověk koníčka. Zároveň se ovšem snažím aby to bylo i praktické a vzhledem k tomu že si na vzhledové stránce potrpím tak to musí být jak z fabriky. :D Nebo i lepší 8)
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#184 Nový příspěvek od -sheppard- »

Hoši potrebuju radu, dovezl jsem domu nápravu z GO a servisak tam nechal dif na 30km. A teď nastává to dilema. Říkal že to nevadí když bude v sestupne prevodce kolo 51zubu. Ale všichni víme jak to je a že je to blbost, maximálně bych musel řešit jiné predni pláště ale ty 11,2 nechcu. Takže, nabízí se možnost prekopani portálu na 30km, ovšem ty prachy za poloosy a ozubená kola, no prostě palba ale dejme tomu. No ale teď jsem se díval že na 30km jsou i jiné obaly portálu? Je to tak musí se prekopat i samotný portál nebo stačí vyměnit jen poloosy s ozubenym kolem? PS: Zadní kola mám 16,9- 34 a predni mám v plánu (bych chtel) 13,6-24 jo a portály teď mám 25km
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6654
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#185 Nový příspěvek od Lukashil »

Do portalu se 30km prevod vejde, nekdo tvrdil ze i 40km
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#186 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak to se mi celkem ulevilo, no trochu mě překvapil s tím difem, samozřejmě člověk nezjistí zda se opravdu někde ptal a koho ale každopádně to dokupy fungovat nebude. Portály na 30km by se mi taky líbily ale je to fakt palba :pistol: No nevím budu muset pošetřit. Nicméně v čem se potom liší ten obal portálu na 30km
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6654
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#187 Nový příspěvek od Lukashil »

Netusim zda nepsali ze byl zesileny, a minimalne na sobe nema diry pro ledvinky sponovaku ramen.....

ale chudejfarmar myslim ze to byl on tu kdysi psal, ze 40km prevod se vejde do 72ky ale opacne ne eeee
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2088
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#188 Nový příspěvek od red.bill »

Ledviny ale nejsou na obalu portálu ale na nohavici, takže díry nemá žadný portál...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#189 Nový příspěvek od -sheppard- »

tak to by mě nevadilo, mám už zesílené spodní držáky ramen i s držáky na šponováky, tak to je v pohodě, jen jsem se bál že by ten současný obal co mám na 25km byl mály ale teď jak jsem se díval na ozubene kolo na 30km tak má vlastně o zub míň takže je menší. Taky by to mělo být v pohodě.
Zetor 7211 Tunis

red.bill
Příspěvky: 2088
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#190 Nový příspěvek od red.bill »

To sice menší je ale ozub na poloose musí být větší když nehnuli s osovou vzdáleností kol... problém může být právě v tom.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#191 Nový příspěvek od -sheppard- »

No to mě napadlo před chvílí, porovnával jsem fotky nových obalů portálů ale to je těžko, strašně to skresluje :(
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6654
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#192 Nový příspěvek od Lukashil »

Me pasovaly....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 348
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#193 Nový příspěvek od -sheppard- »

Jak jsem tak koukal na několik shopu tak dle fotek má obal na 30km o 5mm větší přírubu na pouzdro k defu.
https://www.nekvinda-obchod.cz/portal/
https://www.nekvinda-obchod.cz/portal-22818/
zda mají jiný rozměr i díry už netuším a samotné pouzdra k difu jsou u 30km levé a pravé, nevím v čem se liší ale zase dle fotek si myslím že mají větší zesílení
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6654
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#194 Nový příspěvek od Lukashil »

Maj, protoze portal tam drzi cely kos kotoucovy brzdy....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zetor 7211 od petr.domo

#195 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Hoj mam oba typy doma menil jsem jak na jd obal tak jednomu na ukt 7245 a prave dote 7245 sem daval obal co ma kdejaka 69tka nebo 67cka. A na toho jd sem obal zhanel horko tezko az na slovensku mel rozebirac. Tady je spis problem ulozeni do tech nohavic jsou tam jine prumery ale kola by se napasovat asi daly muzu kdyztak zmerit nebo se tady stav. Jsou spis hlavne rozdily v tech nohavicich mezi obalem portalu a rozvodovkou. Samozrejme je rozdil i v sile toho portalu popripade tech ruznych prolisu. Ale mel jsem tady portaly z 5611 a byl v nich prevod na 30km. Takze osove a rozmerove to sedet bude jen bude rozdil v obalech. Delal jsem tady tech prestaveb povicero potreboval jsem zpomalit zadek vuci predku atd. A ten muj zetorJD mel zas problem ze jeden obal poetalu mel blbe zavity a furt se povoloval tak proto jsem menil obal ted mam doma stary tak se da z nej merit 👍

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5211-7745“