Zetor 7011 od Filipa

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#211 Nový příspěvek od filippo »

Dodo, mňa v prvom rade trápi to, že priečne nestavovanie vyorávača je nefunkčné. Chýba tam hrebeňová tyč a os na ktorej sú čapy na uchytenie do ramien traktora je čiastočne z obidvoch strán privarená k rámu napevno. Chcel by som to dať do pôvodného stavu a mám teda na Teba prosbu, či by si mi to na tvojom vyorávači nejako detailnejšie nanafotil aby som mal predstavu ako to má vyzerať aby som to dal vyrobiť a dal do funkčného pôvodného stavu. Ináč stroj je veľmi zachovalý. Díky moc, Filippo.

Uživatelský avatar
dodo.b
Příspěvky: 237
Registrován: ned črc 28, 2013 8:58 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor 7011 od Filipa

#212 Nový příspěvek od dodo.b »

Jasné, zajtra ti to detailnejšie odfotím 8). Zatial som toto našiel na internete. http://www.traktorpartner.sk/Zavesne-za ... kov7-14262
filippo píše:Dodo, mňa v prvom rade trápi to, že priečne nestavovanie vyorávača je nefunkčné. Chýba tam hrebeňová tyč a os na ktorej sú čapy na uchytenie do ramien traktora je čiastočne z obidvoch strán privarená k rámu napevno. Chcel by som to dať do pôvodného stavu a mám teda na Teba prosbu, či by si mi to na tvojom vyorávači nejako detailnejšie nanafotil aby som mal predstavu ako to má vyzerať aby som to dal vyrobiť a dal do funkčného pôvodného stavu. Ináč stroj je veľmi zachovalý. Díky moc, Filippo.
TZ-4K-14, Zetor 7011

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#213 Nový příspěvek od filippo »

dodo.b píše:Jasné, zajtra ti to detailnejšie odfotím 8). Zatial som toto našiel na internete. http://www.traktorpartner.sk/Zavesne-za ... kov7-14262
filippo píše:Dodo, mňa v prvom rade trápi to, že priečne nestavovanie vyorávača je nefunkčné. Chýba tam hrebeňová tyč a os na ktorej sú čapy na uchytenie do ramien traktora je čiastočne z obidvoch strán privarená k rámu napevno. Chcel by som to dať do pôvodného stavu a mám teda na Teba prosbu, či by si mi to na tvojom vyorávači nejako detailnejšie nanafotil aby som mal predstavu ako to má vyzerať aby som to dal vyrobiť a dal do funkčného pôvodného stavu. Ináč stroj je veľmi zachovalý. Díky moc, Filippo.
Paráda 8) . Díky moc.

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#214 Nový příspěvek od filippo »

Dnes bolo krásne počasie, tak som oborával zemiaky kolegovi z práce a potom sebe.

U kolegu:

Obrázek Obrázek Obrázek

Moje zemiaky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#215 Nový příspěvek od filippo »

Treba ísť na STK, takže sa robila predná náprava a vymenené celé nové riadenie. Musel sa dokonca zohnať celý pravý nadstavec nápravy, pretože korunková matica bola zospodu privarená a nedalo sa nič rozobrať a zrepasovať. Zožralo to nejaké tie € a 4 dni práce. :-/

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#216 Nový příspěvek od filippo »

Aj keď dnes slabo pršalo, nenechal som sa odradiť, a vymenil som na traktore nový chladič. Najviac času zožrala demontáž a montáž kapotáže - blbé riešenie :nene:. Predtým som mal 7245-ku s dopredu odklápateľnou laminátovou kapotou - tam by to trvalo ani nie hodinku práce. 8)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
imagehost

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Zetor 7011 od Filipa

#217 Nový příspěvek od peny »

8) co sa ti prehrieval?

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#218 Nový příspěvek od filippo »

Neprehrieval, ale niekde slabo slzí a pod traktorom je ráno malá škvrna. Pritom pred rokom som ho mal v Poprade na oprave :-/ .

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Zetor 7011 od Filipa

#219 Nový příspěvek od peny »

ja som menil tiez, ale nam sa prehrieval, ale mne sa zda ze som kapotu nedaval dole ,ze nejako som ho tam zhora vopchal :D

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 7011 od Filipa

#220 Nový příspěvek od filippo »

Možno by to šlo zhora aj bez demontáže kapotáže, ale musel by som odobrať prepadovú trubku od serva čo ide do nádržky a s tým som nechcel hýbať. A miesta by tam bolo kvôli tým plechom tak málo na prácu s kľúčmi, že by som možno oškrel prsty a možno si aj zahrešil. Takto to bolo síce dlhšie, ale v pohode :) .

pavel sk
Příspěvky: 12860
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7011 od Filipa

#221 Nový příspěvek od pavel sk »

Chladic sa da vybrat normalne dohora a nemusi sa kvoli tomu demontovat kapotaz. Dokonca aj na Horale to ide a tam je este + dolny dekel pod chladicom.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Zetor 7011 od Filipa

#222 Nový příspěvek od peny »

ak mas v chladici nemrznucu zmes tak si daj na prepad nejaku flasku aby ti to nekapalo po zemi

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 987
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetor 7011 od Filipa

#223 Nový příspěvek od Fífa »

Já měnil v práci chladič protože se přehříval už byl hold po těch letech zanešenej, tak mi koupil novej, ale polskej a ani né po tejdnu hnedka tekl. Mám jo tam teda pořád ale je to pakárna to dolejvat :vztek: :vztek:
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Zetor 7011 od Filipa

#224 Nový příspěvek od peny »

my mame tiez polsky ale zatial drzi

Uživatelský avatar
Fífa
Příspěvky: 987
Registrován: stř říj 30, 2013 12:48 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zetor 7011 od Filipa

#225 Nový příspěvek od Fífa »

nejhorší je že český díly už pomalu nejsou žádný, už je všechno polský a to nemá s kvalitou nic společnýho kolikrát to má i jiný rozměry no hrůza, kéž by někdo obnovil českou výrobu dílů
Když traktor tak Zetor.............http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=60320

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“