Spongiův Zetor 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spongia
Příspěvky: 265
Registrován: pon bře 19, 2012 8:17 pm
Bydliště: Prešov

Re: Spongiův Zetor 7011

#226 Nový příspěvek od Spongia »

Obrázek
Obrázek
Nothing runs like a Zetor! :)

Uživatelský avatar
stavvo
Příspěvky: 160
Registrován: pát úno 05, 2010 5:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spongiův Zetor 7011

#227 Nový příspěvek od stavvo »

čau, koukal sem že jsi dělal převodovku, má ji taky na svým rozdělanou, vylítali mi kameny ze synchornu jak tobě, přišel jsi na něco čím to bylo ?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Spongiův Zetor 7011

#228 Nový příspěvek od zetorak jirka »

stavvo píše:čau, koukal sem že jsi dělal převodovku, má ji taky na svým rozdělanou, vylítali mi kameny ze synchornu jak tobě, přišel jsi na něco čím to bylo ?
To že ti vyběhly kameny ze sinchronu má jen jednu příčinu, při vyšroubovaný pojistce přetažená šaltrpáka dál neš jinak může, jinak nemáj šanci vyskočit. Je to běžnej problém, dá se to z vrchu deklem spravit, jen je velkej problém najít ty kameny a perka na dně rychlostky, ale magnetem se to při troše trpělivosti dá.

Uživatelský avatar
stavvo
Příspěvky: 160
Registrován: pát úno 05, 2010 5:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spongiův Zetor 7011

#229 Nový příspěvek od stavvo »

OK díky za radu. Ještě když sem to rozdělal tak to mělo dost velkou vůli ten sinchron, v práci jsem slyšel názor že to může být tím, že ta objímka přejede víc než by měla a jak je tam vůle kameny vyskočí. Co myslíš má to na to vliv ?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Spongiův Zetor 7011

#230 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pokaď je ve vobjímce řadící vydlice, tak ať je vyběhaná jak chce, tak objímka nemůže odjet sama natolik aby kameny vyskočili, aby vyskočili , tak musí objíka odjet o dvě třetiny délky kamenů a to s řadící vydlicej na sobě nemá šanci. A když se ti povolí pojistka tak vydlice přejede s objímkou maksimálně do polohy ,že kameny na volné straně povilezou víc než maj a šprajcnou se a pak už nejde ani spátky vyřadít. Jelikož se tohle docela běžně stává, tak já mám na řadících táhlech navařený dorazy proti stěně bloku a když vyšroubuji pojistku tak jde vydlice jen do polohy kvaltu. Nejčastějc se to stáva tím že když to někdo zakvaltuje , tak vyšroubuje z neznalosti všechny pojistky a pak operuje s vydlicema. neznám zetora u kterýho by se zakvaltovala štyrka nebo pětka, tak proč pak vyndávat jejich pojistku. Že ?

Uživatelský avatar
stavvo
Příspěvky: 160
Registrován: pát úno 05, 2010 5:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spongiův Zetor 7011

#231 Nový příspěvek od stavvo »

no ono se to stalo kolegovi kdysi dávno, jak píšeš zařadil pětku kameny povyjely a už nešla vyřadit, tak se kameny vytahali magnetem a jezdilo se celý roky bez synchronu, no a já jsem to letos rozdělal tak právě zjištuju co udělat aby se tomu předešlo a zase ty kameny nepovyjeli.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Spongiův Zetor 7011

#232 Nový příspěvek od zetorak jirka »

stavvo píše:no ono se to stalo kolegovi kdysi dávno, jak píšeš zařadil pětku kameny povyjely a už nešla vyřadit, tak se kameny vytahali magnetem a jezdilo se celý roky bez synchronu, no a já jsem to letos rozdělal tak právě zjištuju co udělat aby se tomu předešlo a zase ty kameny nepovyjeli.
Jo jo, to se stává, proto jsem navařil na táhlo s vydlicej ten doraz aby to šlo jen do polohy kvaltu a né dál, pro případ, že by někdo vyšrouboval pojistku, nebo se sama povolila, stává se to taky.

Uživatelský avatar
Spongia
Příspěvky: 265
Registrován: pon bře 19, 2012 8:17 pm
Bydliště: Prešov

Re: Spongiův Zetor 7011

#233 Nový příspěvek od Spongia »

nejake fotečky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nothing runs like a Zetor! :)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongiův Zetor 7011

#234 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj pěkný fotky 8) Čí je to UNC? A jakto že nemá zamazaný obě levý kola v tom blátě jak zapadnul? Když přece u UNC zabírá levá a pravá strana obě kola ne?

Uživatelský avatar
Spongia
Příspěvky: 265
Registrován: pon bře 19, 2012 8:17 pm
Bydliště: Prešov

Re: Spongiův Zetor 7011

#235 Nový příspěvek od Spongia »

Čau, dik :) ..no je požičane od známeho..a kolesa zaberali ale s prednym stal vo vode a zadnym v poriadnom blate tak možno preto to tak na fotke vyzera nie je uplne ostrá :)
Nothing runs like a Zetor! :)

Uživatelský avatar
Spongia
Příspěvky: 265
Registrován: pon bře 19, 2012 8:17 pm
Bydliště: Prešov

Re: Spongiův Zetor 7011

#236 Nový příspěvek od Spongia »

čaute, po dlhšiom čase som tu zas, kmitanie predných kolies sa vytratilo na par dni ked som pretestnil servo piestnicu ale po času to bolo znova to iste, (tiež je pravda že už by trebalo aj olej vymeniť, ale neviem či by to malo až taky vplyv nato) tak som dal servo na výmenu (dal som stare dostal som zrepasovné) a je to na hooov...bolo to ešte horšie ako so starým takže repas ako taký nikdy viac! ..takže asi bude treba zainvestovať a kupiť rovno nove servo nech je pokoj len na internete som našiel dva vie niekto mi povedať aky je v nich rozdiel ?
http://www.prodiely.sk/product/sk/Valec ... +5511-3940
http://www.prodiely.sk/product/sk/Valec ... a+riadenia dik.
Nothing runs like a Zetor! :)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Spongiův Zetor 7011

#237 Nový příspěvek od Matúš »

Neviem, ale myslím, že jedno bude originál České a druhé Poľská náhrada :) Ale možno to nie je pravda, to ti tu povedia skúsenejší :)

Uživatelský avatar
Spongia
Příspěvky: 265
Registrován: pon bře 19, 2012 8:17 pm
Bydliště: Prešov

Re: Spongiův Zetor 7011

#238 Nový příspěvek od Spongia »

Matúš píše:Neviem, ale myslím, že jedno bude originál České a druhé Poľská náhrada :) Ale možno to nie je pravda, to ti tu povedia skúsenejší :)
nad tým som tiež rozmýšlal ale kto vie, ale aj tak dik :)
Nothing runs like a Zetor! :)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Spongiův Zetor 7011

#239 Nový příspěvek od Matúš »

Ono ak je to fakt Poľské, tak nekupovať :nene: Niečo na traktor stačí aj z PL, ale servovalec určite nie :tyty:

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Spongiův Zetor 7011

#240 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tyhle posilovače jsou dvoje a oba český, prostě inovace, na pohled jsou stejný, jen ve vnitř jsou trochu jiný, proto se taky prodává více druhů sady na přetěsnění. Ale polský, rumunský a další jsou taky , bohužel v kvalitě polskejch, ne li horší. A repasy už vůbec nemá cenu brát, funguje jeden ze tří.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“