Tomův 7045 horal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Tomův 7045 horal

#766 Nový příspěvek od red.bill »

Pokud je zařazeno tak proti vytažení ji drží ten čípek kvůli kterýmu jsi vybušoval drážku na druhou stranu. Vidlička viz. Pavel.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#767 Nový příspěvek od Tomas6 »

Je toto normální? Viz video.
Aby se páčka plynu tak blbě vracela? Motor neběží, když nastartuju je to o něco lepší, nicméně bez té pružiny klidně zůstane běžet na půl plynu, když ji nevrátím ručně.
https://youtu.be/owGqG6jGskE?feature=shared
Nemám srovnání, páč druhý traktor už má novější typ čerpadla a tam se ta páčka vrací jedna báseň. Toto čerpadlo měl v rukách už druhý čerpadlář a tvrdil.ze je ok.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#768 Nový příspěvek od Sadra17 »

u všech zetorů v podniku byli dodělávaný pružiny :-/ zjevně k tomu byl důvod
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Tomův 7045 horal

#769 Nový příspěvek od Peter768 »

Jeden regulátor som rozobratý, a nevidím dôvod aby sa to tak pomaly vracalo. Vyzerá to jak zatuhnuté... Keď máš naštartované tak to ide tiež takto pomaly?

boleslav
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Tomův 7045 horal

#770 Nový příspěvek od boleslav »

Mám dva zetory a u obou mám pružinu a není problém ,myslím si,že by to chtělo tu páčku přesadit na drážkách trošku do zadu a tu pružinu dát více vodorovně a může být silnější třeba se mýlím nejsem jasnovědec

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6630
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#771 Nový příspěvek od Lukashil »

Tyto zetory mely od vyroby pruzinu u pedalu plynu,.jenze nekde se ztratila,.nekde praskla, nekde unavila a vsude vznikla na vsech tahlech vule
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#772 Nový příspěvek od Tomas6 »

U pedálu mám pružiny dvě. A u páčky ještě třetí. Pořád jsem myslel že je chyba v tom přepákování pod kabinou, ale když táhlo sundám z páčky čerpadla tak chodí naprosto volně. Mi připadá jak kdyby na té osičce páčky byly nějaké větší okroužky či čím to je těsněné a nechodilo jak má.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20884
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tomův 7045 horal

#773 Nový příspěvek od ota »

Když jsem jezdil s pantaťíka jezedáckym traktorem 7711 měl danou pružinu navíc. Taky se mu blbě vracelo tahlo. První den jsem tomu nevěnoval pozornost. Navečer jsem přijel dom a vystoupnul z traktoru a skoro jsem se zválel vedle traktoru. Uplně mi vysadilo koleno! Kurva co je? Pak si říkám, že je to od plynu. Jezdil jsem s rozmetadlem na hnůj a ten den jich udělal 50. Tam to byly závody na poli. Nedej bože, že by mě druhej předjel! No to by se mi smáli. Z hnojniště 2 po vyjetí z koleje hned4 a hned 5 a plyn na podlaze. Na štráfu 1 a plnej, aby to lítalo. Vyházet 3 a hned 5 a plnej až k hnojništi. Další den jsem špekuloval proč ten plyn jde ztuha. Vypojil jsem tu přidanou pružinu. A motor špatně snižoval otáčky. Po obědě do dílny a kluk na dílně že to čerpadlo chodí ztuha proto je tam pružina navíc. Vlezli jsme asi do 3 traktorů a tam bájo lehonce plyn a vracel jak víno. Bez pomocné pružiny. Pak jsme vlezli do další 77 a stejně tuhej pedál a pružina navíc. Mechanik říkal, že je to sestavením čerpadla. Odpojil kloubek a rukou jsme zkoušeli a pantatíkovo šlo ztuha. A to traktor měl najeto mrtě motohodin. Ve skladě čerpadlo po opravě a to chodilo jedním prstem a vracelo se jako nic.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův 7045 horal

#774 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tam je něco špatně. Mám tohle čerpadlo fungl nový a vrací se bez jakých koliv pružin krásně ;-) Nikdy jsem žádný pružiny navíc nepoužíval :)

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#775 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mám doma ještě jedno toto čerpadlo. Leží v regále dobře 20 let, takže na tom bude stejně jak toto co je na traktoru teď. To se taky nehýbalo. Přemýšlím že bych ho nechal někde udělat, ale pořádně udělat. Tak abych o něm nemusel dalších 10 let přemýšlet. Máte prosím někdo zaručený tip na někoho kdo to neodrbe? Teď to čerpadlo měl v ruce druhý čerpadlář, který tvrdil že mu nic není. Je pravda že když jsem ho od něj bral tak chodilo lehčejc. Ale zato z něho zas vrchním víčkem regulátoru bleje olej. :-/ :evil: A nebo tip na nové, ale to bych asi měl malou kasičku.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tomův 7045 horal

#776 Nový příspěvek od Sadra17 »

nevim jak máš velkou kasičku ale poláci ho maji za 26
https://allegro.cz/nabidka/vstrikovaci- ... 5064965485
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 62
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Tomův 7045 horal

#777 Nový příspěvek od honzina02 »

Ty čerpadla nějak vyletěly. Když jsem to řešil 3roky zpět a sháněl 3137 tak mi čerpadlář nabídl za 20tis s daní funglovku. :-/

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tomův 7045 horal

#778 Nový příspěvek od pavel sk »

S toho odkazu to neni cerpadlo pre motor 7001. U nas bol problem s vypinanim (vracanim) plynu skôr u starsich modelov cerpadiel akym je aj cerpadlo u 70xx rady. Tie novsie centralne mazane od 7201 a vyssie na to nejak netrpeli pokial tiahla a klbyky ovladania boli vsetky ok a spravne nastavene dlzky tiahel a nikde sa nedrú o kable ci kabinu. Niektory jedinci maju uchylku :pohlavek: skracovat tiahlo, ktore ide od cerpadla ktore je stavitelne pod vydinou ze sa bude dat viac pridat motoru a pojde to lepsie. Tam rit Paľovú :321: :tone: Akurat tym dosiahnu ze zbytocne natahuje vsety tiahla, klbyky a potom im to nechce hasnut :pohlavek:

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Tomův 7045 horal

#779 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak velkou kasičku určitě nemám. To tam za ty mince radši přidám ještě jednu pružinu. Ikdyž nad tím že bych tam dal čerpadlo ze 72 jsem taky uvažoval. Nějak se mi nechce mačkat čudla. Zvlášť když z ostatních dvou traktorů a Bobka su zvyklý sednout a startovat. Nicméně když není vyloženě zima, míň jak cca 4 nad nulou, tak to chytá na drc i bez čudla. Ale asi by se muselo nějak přeštelovat. No někde jsem viděl, tuším nekvinda nebo někdo jiný čerpadlo 2444, podle obrázku už taky bylo tlakově mazané. Ale cena byla taky kolem 20ti. Tak buď blbý obrázek nebo nějaká inovace. A cena se mi taky moc nelíbí.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6630
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Tomův 7045 horal

#780 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja zase naopak bych na 7211 radeji bral cerpadlo s cudlem, a treba pres elektro (moturek z centralu) ho ovladat z kabiny.
To chytalo vzdycky, tyhle novy cerpadla jsou oproti tomu moc slozitych mechanismu navic.....
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Zetor 5011-7045“