Pepova 69

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pepova 69

#61 Nový příspěvek od Peter768 »

Tá mašinka na vyvrtávanie sa mi páči. 8) Škoda, že toto je rozmazané.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepova 69

#62 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj tuto mašinu jsem přímo v akci nikdy neviděl, ale na videích jsem to dost sledoval. Prosím tě Pepo jak to počítaj tuhle práci s tou mašinou? To je hodinovka plus cesty? Oni nejdřív projedou díru srovnaj ji, pak to navařej celý a zas to vysoustružej zas na origo rozměr pro pouzdra jo? Dík 8)

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Pepova 69

#63 Nový příspěvek od Pavel.T »

Já jsem si nechával opravovat uložení přední nápravy na 12045 touhle mašinou, díru v nápravě + konzole, nápravu převrtal a dal tam futra a konzolu vyvařil touhle mašinou a převrtal, vše aby šlo na origo čep a futra. No dal jsem za to 20tis letos v lednu. Ale náprava zatím drží, blatníky se při rozjezdu nehnou. Jinak bych musel shánět jinej obal nápravy a konzolu s dirama v pořádku.
Nápravu jsem vezl k Boleslavi, nějakému panu Stehlikovi co tuhle mašinu má. Opravuje hlavně uložení na bagry.

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#64 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Bohužel lepší foto nemám, ale videí je plnej internet- já jsem si nechal jen soustružit na větší rozměr- pouzdra jsem stejně potřeboval atypické takže mají stěnu 9mm a houby zle. Počítal myslím 16Kč/ Km a za vyvrtání 5000.
Celá ta akce trvala asi 4,5 hod, chlap co to dělal byl dobrej, je to vše v setině. Ještě mě tam nechal osazení aby se pouzdro nemohlo hnout dolů. Takže přesah na nalisování je 4setiny, ještě to podlepím a mám na roky klid ( původní odešla protože tam pouzdra někdo dal opačně a mazaci drážka nebyla proti maznici).
Navařování taky umí. Na mašině lze nastavit plynule otáčky i posuv takže srazit čelo nebo udělat zápich na segerku není problém.
Kdybych jim to dovezl v létě celé aby to měl na očích, už bych bagroval.. Jinak mě to dělali že servisu od Bolky- z Obrub ( kdo chce najde si ať nedělám reklamu) o Stehlíkovi vím taky, neměl čas..

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#65 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Budou schodnice;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Za rok mě končí STK tak po novém roce snad půjde traktor na dílnu, hold kovářova kobyla je po 8 letech stání venku už nějaká opelichaná

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#66 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Tak hezký nový rok všem.
Mě pondělí začalo množstvím telefonů, že mám stromy přes cestu, tak ještě s hladinkou připravit motorovku a uklízet. Zas tak hrozný to nebylo. No a pro jistotu jsem přišel o " depozitář", takže přestěhovat samohyb a kompresor a zrovna i dříví na pristavbu;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Pepova 69

#67 Nový příspěvek od jojo7011 »

PKS 75 8)

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#68 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Ano, ukradená po revoluci z údržby sklaren, takže fakt hezký stav, jen vyrezly zpětný ventil a rozbité manometry z přepravy. Plynulý rozběh, takže mě to v pohodě udrží 25 jistic :)

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#69 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Drobná hurá akce
Obrázek
A v mezičase trošku práce na malém trakturku když už ho mám v dílně doma tak mě to nedá :)
Až bude místo udělám lepší foto. Teď čekám na repas věcí do brzd, proběhla výměna ložisek na sestupu- redukční převodovka gaz 69, vyčištěná nádrž, oleje, namazané co se dalo. Kdyby jste někdo měl 12v dynamo na trabanta, koupím. Alternator se mě tam nevejde, takze jezdim zatim na 12 V baterii, stater to dává v pohodě, zapalovani klasicke kladivkove mam stažený na 8 v a zatim cca 5 mth v pořádku.

Obrázek

Obrázek

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#70 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Tak na trakturku je altik, vešel se " o prsa"

Obrázek
A prosím o radu trabantisty- na malý karbec to jezdilo, je vycisteny a funkční. Ale mam tu ještě novější verzi, máte někdo zkušenost co se spotřeby týče? Moc to u mě jezdit nebude ale když už to dělám.. musím tam dodělat pořádný vzduchový filtr původní dratenkou by prolezla i myš 😁

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Pepova 69

#71 Nový příspěvek od pavel sk »

S tym karboratorom ti velmi neporadim. Ale co sa tyka filtra, tak by som podla priemeru priruby karbeca kupil klasicky filter taku tu šišku. Daju sa kupit pomerne lacno uz aj s redukcnymi prirubami na karbec, a daju sa cistit. Kamos kedysi šiškami patričnej velkosti nahradil tie origo filtre na náraďáku RS-09 štvorvalci. Ta RS-ka s tym jazdila paradne 8) . Vlani som na pioniera JAWA 50- 555 tiez kupil taku malu tu šišku a motor si s nim rozumie 8) Obrázek

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#72 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Pavle děkuju, mám tu ze svich tunerských let toto:
Obrázek
Průměr přesně sedí i místo na to je, když ho obalim molitanem a ošetřim olejem na filtry bude fungovat. Ale zároveň mám origo trabantí a papír je papír, kór u tehlech vysokootackových supr výkonných dederonských krámu :D

Jinak kus svaření, spousty měření, a kozlik je na svém místě :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vše se podařilo, dokonce se podařilo trefit i správné elektrody. Jen v bytě ten smrad a hyc (30stupnu) nebylo ono, ale hold jak jinak to nechat vychladnout když z elektrické deky se mě zakouřilo a do trouby se to nevešlo😂

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#73 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Obrázek

Obrázek
Filtr sedí, vyčištěný, namazaný, samohyb je vlastně připravený po letech k práci:)

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#74 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Tak na bagru se něco poudělalo, už jen pridržovací palec a můžu hrabat. No a pro 69 jsem pořídil nové spodní víko, měl jsem kliku, vyšlo na půlku než u rozebíračů. Takže nové víko, externí rozvaděč a hydraulika snad bude dle mých představ. Inspiroval jsem se tady, u Zetoraka Jirky, několik takových úprav jsem už udělal a vždy ku spokojenosti. Mám vytahanou torzní tyč a zetormatic vyběhaný, polorozpadlý. Vzhledem k použití traktoru to vyjde i levněji než oprava. Takže rozvadeč s 1x jednočinnou fcí, 1x dvoucinnou a 1x s dvoucinnou s aretací už je doma. Pro mé účely ( ješťerka, štípačka ) to bude příjemnější..

Obrázek
Obrázek

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Pepova 69

#75 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Tak už se to rýsuje, bohužel vzhledem k tomu že mám rychloupínač tak prostě ideální umístění není. Navíc na 30 lžíci ( triga) je krátký a na 45 dlouhý :smich:

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4911-6945“