5718bod other-side

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

kratce

#31 Nový příspěvek od other-side »

kratce, renovace lehce pozastavena, nebot Tator musi pracovat, snad jen, ze mi praskla pruzina loziska pohonu u spojky, takze jsem se nakonec puleni nevyhnul.....

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#32 Nový příspěvek od other-side »

koukám že jsem několik let nic nepřidal......

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: 5718bod other-side

#33 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Teď jsi to narovnal :smich: :smich: :vysmech:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#34 Nový příspěvek od other-side »

jimmy 4011 píše:Teď jsi to narovnal :smich: :smich: :vysmech:
8)

to víte, trvalo mi velmi dlouho než jsem pochopil že když do starého tématu zapadlého kdesi přidám příspěvek, že zase vyskočí na povrch

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#35 Nový příspěvek od other-side »

jsem v tomto tématu velmi aktivní tvor :)

před týdnem došlo na výměnu brzdových válečků - těch u pedálů, oba dva už zarezly tak úplně, že to nefungovalo vůbec, koupil jsem dva úplně nové 2x350Kč, vyměnil i letitou brzdovku, odvzdušnil a opět si užívám zastavení na místě, opravy dělám v podstatě až když je třeba

mám rád tyhle stroje, levné díly (obvykle) a hned, jednoduché opravy, rozumná spotřeba

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#36 Nový příspěvek od other-side »

jelikož je tohle něco jako můj deníček, kam toho ale moc nedávám, tak deničku sděluji, že jsem se zamiloval, nedá se ale předpokládat, že by byly moje city naplněny, neb ještě nejsem v důchodu a není čas na to hrát si 24h denně

objekt mé lásky je nyní toto:

http://stroje.bazos.cz/inzerat/52628255 ... novaci.php

něco jsem si o tom stroji početl a příjde mi to famózní, nevím ale, jestli bych měl nervy ho opravovat k dokonalosti, čím víc dělám starý stroje, tím víc věřím, že jejich životnost je omezená a na denní práci se už moc nehodí

na mém Zetoru se mi letos už 3x kously rychlosti, z toho 2x za poslední týden, asi známka potřeby výměny oleje, anebo příliš rychlé řazení, musím to nastudovat, jinak Zetor pracuje dobře, jelikož už jezdím do lesa a houštin minimálně, tak si plánuju GO kabiny a snad přidám i zrcátka, po tolika letech bez nich, obhospodařuju s ním cca 5 ha TTP a jsem rád, že to nedělám něčím menším, to bych na tom strávil mládí

taky jsem si všiml, ale asi to je prostě fakt, že mi rosí zpátečky nafty, což po 5ti letech mi příjde brzo

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#37 Nový příspěvek od other-side »

jelikož jsem potřeboval poměrně rychle srovnat vyjetý koleje a jinak obecně pojezdit pozemek (cca 2500m2) před podzimní výsadbou keřů, dojel jsem cca 45minut autem pro pérový kultivátor s dvěma bránama na konci, šířka na Zetora, původně na ježdění ve chmelnicích

výroba domácí, odpovídá tomu, zvl uchycení třetího bodu a vůbec celý upínací systém, podle inzerátu šířka 150cm...v reálu o něco víc (na Zetora), chtěl jsem to ještě tahat za japoncem, ale vzhledem k rozměrům a hmotnosti (odhaduju do 200kg) to za japonce nikdy nepřipnu

péra 4 + 3 + 4 + brány

cena 3500 + 300 šrouby/péra a tak

s ohledem na kvalitu zpracování oproti jiným je cena podle mě šílená, ale maká to velmi dobře v "mé" více kamenité půdě a práci to odvádí přesně tu kterou potřebuju

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


předpokládám, že po dokončení výsadbové akce podzim 2017 bude kultivátor k prodeji pač ho už nebudu potřebovat

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#38 Nový příspěvek od other-side »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


image hosting

po několika letech jsem se dostal do lesa na samovýrobu, už ne do státního, ale do církevního na "padanky" což jsou obvykle jasany/duby/třešně v délce stromu 18m+ a průměru pařezu 50cm+ celkem cca 5-6 m3 dřeva + větve

jelikož toto provozuju kolem Ronova, kde je to do kopce/z kopce tak je práce daleko náročnější než na rovince u silnice

ke svozu jsem využil 4 hroty na nosiči balíků, hroty v pohodě, chvilku mi ale trvalo nakládat tomu tak, abych se nezvedal na zadní, asi budu muset pořežit přední závaží, no uvidíme jak s balíkama v létě

na rychlo jsem koupil klasický třetí bod a rval si vlasy že neměl čas pořídit hydraulický, tak snad na léto na balíky

během mé aktivity napršelo a terén se stal nesjízdný, urval jsem konečně i druhou zástěrku, ohnul zadní blatník, ohnul spodní držák PP blatníku a to je asi tak vše

jakmile se duševně dostanu do stavu, kdy už do lesa na podobný špeky nikdy nepojedu, tak se konečně pustím do plechařiny a renovace obalu "štětkou" už to mělo dávno bejt

ono totiž cena dřeva od církve je 690kč/m3 tvrdého a to není žádná super láce + uvažuju o pořízení kuželový štípačky za Zetora, po použití bych ji prodal, neb jsem natahal asi 10 prm tvrdého a ručně to štípat moc nechci

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 5718bod other-side

#39 Nový příspěvek od other-side »

po třech letech koukání na stojící stroj jsem rozhodl o jeho prodeji, neb v jeho lokalitě už žádné podnikání nebudu praktikovat, stroj je bez TP a SPZ, tudíž nemá takovou hodnotu a já nerad držím věci co jen stojí a netočí peníze

našel jsem snad solidního kupce, který chce stroj k sobě na malou farmu, jako druhý stroj pro dělání sena, snad mu vloží patřičnou péči, na kterou jsem já sral

těch cca 10 let spolu bylo krásných, děkuju velice a snad nebudu časem litovat

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“