Dřevákuv zetor 6748

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Dřevákuv zetor 6748

#196 Nový příspěvek od Jindra »

taky mně to jednu chvilku zlobilo, zkontroloval jsem dotažení konzoly přední nápravy, to jsem měl utažené dost nakonec pomohla podložka pod silentblok na chladiči a je to zase dobré
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#197 Nový příspěvek od drevakm »

Dekuji za tipy, zkusim odpol zahejbat s tou hridelkou z vodni pumpy. Uz tam asi par let ta vodni pumpa funguje tak by klidne mohla byt vybehana....... Každopádně děkuji za pomoc.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#198 Nový příspěvek od drevakm »

Pánové opět se na Vás obracím s dotazem, problém s chladicem jsem vyresil vypodložením chladiče, a funguje to zatim v pohodě i když do budoucna mne asi cekaji nove silenbloky, ale vcera jsem jezdil ( tedy spíš popojížděl s traktorem (víceméně stale studený motor), ale při chcípnutí se mi po dotočení motoru ozvalo takové cinknutí, nevíte někdo čím by to mohlo být ještě podotýkám že ne při každém vypnutí motoru, ale zhruba z 5 chcípnití se mi to ozvalo třikrát. Děkuji za pomoc
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Dřevákuv zetor 6748

#199 Nový příspěvek od pavel sk »

Skus to viac opisat alebo to nahraj. Takto je to tazko radit. To moze byt hocico od vodnej pumpy, alternatora, motora, spojky az po prevodovku.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#200 Nový příspěvek od drevakm »

Nahrat to bohužel nedokážu, nemam čím, je to takové plechové cinknutí při posledním dotočení traktora, motorum nerozumim, ale nevím zda by to nemohlo dělat třeba vrtule někde u chladiče? Je při uplně posledním dotočení motoru před uplným zastavením.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Dřevákuv zetor 6748

#201 Nový příspěvek od lukisek 099 »

při nastartovaném motoru zahýbej s chladičem esi to zadrnčí nebo ne. mě se to taky stávalo když sem měl unavené silentbloky nebo když mi nahoře upadla příčka.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#202 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravim, urgentne bych potřeboval poradit kde vsude je mozne najit cislo ramu na traktoru,Potřebuju to kvuli technicky a poresit proc mi nesedi..
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Dřevákuv zetor 6748

#203 Nový příspěvek od lukisek 099 »

vzadu na obalu diferáku nad plotýnkou co drží brzdový pás jedna možnost a pak od strany brzdových pedálu na nálitku na spojkovém koši...
ctom červeném ramečkuna převodovce, ne to na motoru tam je číslo motoru zase
https://lukisek099.rajce.idnes.cz/dufyh ... ie0385.jpg

mrkni nad plotýky co drží na 4šroubech jsou dvě po stranách někdy to je raženo nad nima....
https://lukisek099.rajce.idnes.cz/dufyh ... ie0170.jpg

dp třetice se podívej ještě jak je ten žebrovaný plech na seřizování ruční brzdy esi to není raženo někde kolem něj.... většínou teda na levé straně traktoru ve směru jizdy na pravé je ovládání hydrauliky tam to nebude...
https://lukisek099.rajce.idnes.cz/dufyh ... ie0388.jpg

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#204 Nový příspěvek od drevakm »

tak cisla jsem nasel vsude, a na kazdem miste byly jiny :-)
nastesti u brzdoveho pedalu jsme nasle cislo odpovidajici cislu v technicaku, tkaze po nekolika prakticky nocnich operacich a ruznych opravach a upravach i na valniku je technicka na dalsi ctyri roky hotova na cele moji souprave :-) coz je super, jeste lepsi je ze uz mi i konecne kompletne a plne fungujou brzdy na valniku a tak se s tim jezdi uplne jinak a mnohem lepe kdyz vse funguje tak jak ma. kazdopadne dekuji za rady. a za pomoc
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#205 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravím vás, dlouho jsem tady příspěvky neprodával, řešila se práce a další věci kolem bydlení tak nebyl ani moc času na traktor a věci kolem. Každopádně zase jsem se trochu posunul. Na traktoru jsem řešil drobné problémy s podávacím čerpadlem na naftu které jsem snad v pořádku vyřešil. V loni v létě se mi podařilo koupit další hračka do baráku hon UN 053,1. V zimně a už na podzim jsem zjistil že samotná predokolku nebude na můj pozemek není úplně vhodná a řešil jsem napřed přestavbu na verzi 4*4, ale nakonec to dopadlo tak že svého starého hona jsem prodal a koupil jsem nakladač 053,2. Který ale potřebuje polecit... U toho jsem se právě chtěl zeptat, řeším repasi a nebo výměnu vstřikovacího čerpadla, protože to v nakladači je totálně zatuhle. Ale motor z venku vypadá na 69, pod čtvrtou hlavou je vyřazené pětimístné číslo začínající 68, a podle tipů čerpadla by to mohl být motor 67. A teď porad co mám řešit. Každopádně první dotaz kde doporučite nechat udělat čerpadlo? A druhej dotaz potřebuju koupit startér a taky nevím jakej tip přesně pro tenhle motor potřebuju, chtěl bych koupit startér s reduktorem když už tak už .ale agrovest i nekvilds nabízejí vcelku více tipů.. a ještě dotaz v tom nakladači je spínací skříňka klasická jako je snad v novějších zetorech a nemám k tomu klíče, takže mne čeká koupit novou spinacku a nebo se ten klíč dá nějak obejít... Děkuji za podnětné rady.. jo a taky jsem si k tomu koupil vysokozdvizku, jak bývalí 40 fotky s otočeným řízením, ale to bude zase další kapitola.....
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevákuv zetor 6748

#206 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravím vás pánové. A zase se na vás obracím s prosbou. Dneska mne na technické vyhodily kvůli špatným svetlum. Je pravda že přední jsou už dost Renaty i paradoxy uvnitř když jsem na ne pořádně koukal a blinkry už jsou také dost vysusovany. Každopádně dotaz mám: mám koupit klasický světla co tam byly a nebo by jste mi doporučily nějaká jiná světla.... Ledka nebo já nevím, úplně se v tom nevyznám..dekuji za rychlou pomoc.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 4712-6745“