Radův Trkouš 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Radův Trkouš 3011

#496 Nový příspěvek od UR1SK »

Drevo na väzbu bežný náklad na platniak, od nás z píly som vozieval. Ale v rámci dediny a je tu pomerne rovina, ak je kopec tak krátky, len zo 100 metrov. Vždy som sa snažil, aby bola vačšia časť váhy na oje, aby traktor nešiel do šmyku.
Našiel som fotky, akurát defekt. Nikdy som nemal čas ho porobiť, nemal pokoja ani v zime.

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radův Trkouš 3011

#497 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som to vtedy viezol znamemu na stavbu s pily s Kokavy nad Rimavicou k nam do Klenovca. Je to cca 9km. Ide sa cez horske sedlo Chorepa (kto pozna tak vie o aky usek sa jedna). S Kokavy na sedlo je cca. 5km do kopca. To islo v pohode prve tri km 5-ka a dalsie 2km na 4-ke az na vrch toho sedla. Cez to sedlo som presiel na štvorke a len ako som sa dostal do klesania, tak traktor to zacalo doslova tlacit a pretacat. Tak som najpr rychlo zapol predok aby som zadne kolesa nedoslat do šmyku pri podradeni, a tak som rychlo prebil do trojky. Na tej trojke som tie 4km a na predku zisiel bez brzdenia az dole do dediny. Dlksie kusi co sa dali boli aj nalozene tak, aby boli viac dopredu nad prednu bocnicu na ojo (na foto to kus vidno). Ale aj tak to bola vaha na tej dlžke. Ked som tie foto potom ukazal kamošovy, tak mi hned ako prve povedal ze to je fura na nakladne auto a nie na traktor :smich:

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#498 Nový příspěvek od kuligrado »

Máte hezké zážitky s platakama 8)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Radův Trkouš 3011

#499 Nový příspěvek od pavel sk »

A nielen to. Niekedy to skonči aj takto :pohlavek: Obrázek Obrázek Ja som u toho nebol. Bolo to davnejsie. Mal som dovolenku. Foto mi vtedy poslal kolega ked to boli stavat na kolesa :)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Radův Trkouš 3011

#500 Nový příspěvek od maruten1707 »

Pre: kuligrado
Ten vzduchový filter mám od Roscha aj ja na ale ne na 3 valci ale na 4 valci 95vrtanie a tiež funguje akurát neviem či je to dostatočné lebo vložky čo do toho idu podla Roscha sú pre nejaké staršie dodávky Toyoty o objeme motora od 2,4 do 2,7litra čo pre 3011 vyhovuje (2,3liter) len neviem či stačí aj na 4 valec no.....Ako zistiť či je dostatočný???
A takisto som kúpil z markoMT aj tu prírubu na plnoprietokvý filter (na dvojbaňku) ale neviem či som ho dobre namontoval lebo pri založení príruby tiekol okolo tesnenia gumičky čo je na samotnom filtry......tak som ho zhodil motor ma po výmene (celej sady-valce+piesty+krúžky) 30mth tak som chcel že vymením olej + zlepším filtráciu ale tečie to tak neviem čo može byť chyba....ty tam mas O kružok ale ja som ho v zostave nemal...

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#501 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj s tím filtrem - funguje třicítka v pohodě, jestli bude stíhat čtyřválec netuším.
Ten plnoprůtok jsem nekupoval, ale dělal jsem si jej sám podle poskytnutých výkresů, řekněme dopasovaných podle mě - některé části jsem udělal trochu jinak, ale myšlenku zachoval.
Mám tu starší verzi s čerpadlem přes hardyspojku a mám jiné velikosti filtru nafty a filtru oleje, to mi připomíná že bych měl udělat konečně tu plnoprůtokovou naftu :).
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#502 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
tak jsem se hecnul a udělal jsem redukci pro plnoprutok na naftu. Jak mám ty malé baňky tak jsem musel popustit uzdu fantazii. Motor jede a nafta neteče na netěsnostech z okruhu ven = radost.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Radův Trkouš 3011

#503 Nový příspěvek od StaPo3011 »

koukám Rado že sis asi pořídil soustruh a účelně ho využíváš 8) 8)

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#504 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj Stando, jj něco málo přes rok mám doma domeček plný koleček - Volman s35 a občas na něm přemlouvám kus železa, aby vypadal trochu jinak.. takové učení se za pochodu. Vím že to není kdoví jaká nádhera, ale než někoho shánět... tak si to raději kazím sám 🙂. Jasně možnosti a uvažování jsou omezené, ale je to pomoc 🙂.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Radův Trkouš 3011

#505 Nový příspěvek od kuligrado »

PS jako strojař si rosim vsugeruj žes tu poslední fotku neviděl 😀
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Radův Trkouš 3011

#506 Nový příspěvek od maruten1707 »

Pre Pavel SK:
Paci sa mi ta úprava vzduchoveho filtra. Co na to hovori samotny motor??? Aky velky je saci odpor v sani motora oproti originalu??? Pri tychto prekopavkach ste to niekto riešil???

Ano mam tú prestavbu na papierovú filtračnú vložku do vzduchového filtra, všetko pekne pasuje do obalu akurát som pod filter dal asi 1,5cm penovú podložku aby filter nespadol dole do nádobky s tých O krúžkou .mám ho na 4 valci vrtanie 95 a funguje to dobre,necítim žiadne negatívne zmeny....akurát je pod filtrom pekne čisto a aj vo vnútri filtra.....oveľa čistejšia a jednoduchšia údržba....za mňa 8) 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“