Zetor 3011 od Lukashila

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#766 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo to je normální. Páč ikdyž budík ukazuje 90 tak ta fabia má ve skutečnosti tak 70. A dolů kopcem teplo nevyrábí a topením z něj navíc teplo odebíráš.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#767 Nový příspěvek od ota »

U naší 4611 se to ohřeje vcelku rychle. Teď v zimě to trvá dýl. Je tam novej chladič. Původní začal týct uvnitř, mezi žebrama. Pumpa je taky nová, termostat asi třetí funglác a ten je cajk. Motor se ohřeje podle budíku na 85 a pak teprve termostat pustí. Nikdy jsme to neměřili, jestli je to reálně 70, nebo víc stupňů. Ale podle budíku tak 85. I v létě třeba v rotačce, lisu na balíky nebo v orbě. Stabilní teplota. Předtím s minulím chladičem to ohřívalo víc. Kolikrát to přelezlo 90. Jezdíval jsem v orbě i bez vrchní kapoty a to bylo znát. Traktor jezdil vždy jen s vodou. Pak asi před 15 lety jsme dali fridex. Po začátku hnědej po pár jízdách, jak by rospustil plechovku okru v kapalině. Co je novej chladič je barva stálá. A to jsme kdysi chladič vymejvali jakousi vodičkou a pak nechali hdicí vymejvat. No kolik hodin a furt když se chladičem hnulo to teklo hnědý.
Zato teď zase pro změnu Crystal má pod chladičem flíček. Taky dostal postupně fridex místo vody. Zase podle posvícení baterkou teče někde uvnitř. Jako napotvoru. Jinak když jel domů tak 80 km sice s vodou žádnej problém s teplotou. No prej dostane taky novej chladič. Aby jsme se s tím nemuseli pak někde jebat. Vždycky se to stane v nejmíň vhodnou dobu.
Lukáši je mi stejně divný, že by se ten válec přidíral až takhle po čase. Kámoš dělal vložky s osazením na Z 25. A po zaběhání jen tak na dvoře ho vzal projet. Jen to lehce šolichal a dobrý. Takhle dal jen pár lehkejch jízd kolem vsi. A pak ho vzal na delší trasu. No a už to prej cejtil. Na teploměru žádná zvýšená teplota. Traktor trochu ubral na výkonu a začal kouřit. Ubral plyn a zastavil nechal volnoběh a povídal najednou začal trochu klepat a sám se zastavil. Vzal kliku a nehnul s motorem. Nechal ho prej tak půl hoďky stát. Pak znovu vzal klikou a šlo točit motorem. Zkouknul olej, vodu. Vše v pořádku. Ještě chvilku počkal a nastartoval a jel dál. Snažil se jet jen lehce. Pak to doma rozhodil a jak píše Pavel sk na pístu bylo takové oleštěné místo s tmavejma okrajema. Dával vložky s osazením komplet nové. Vše jak má být. Proto se divil, co se stalo. Pak se bavil s chlápkem co honuje a spasovává válce a písty. A on mu povídal, že se to teď stává častěji, že někteří výrobci nemají správné složení té hliníkové slitiny z které se odlejvají písty. A některé pak mají větší roztažnost než má být.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#768 Nový příspěvek od Lukashil »

No pod ponkem tu mam nahradni pist, ale B
A na traktoru jsou C
Zalezi, jak moc by tam vadil, neco uz se tu nalezel, ale pouzity nebyl.


Me vic nejde do hlavy proc az ted, tolikrat uz dostal mnohem vetsi zahul a nikdy problem.
Musel by projit nejakou deformaci vlivem toho vstrikovace
Hlava mi nebere, jak velka plocha se musi maznout, aby to zastavilo motor. A proc treba cerne nezakouril......

Na 161cce kdyz se.mi presne tohle nad kopcem stalo, byly dva pisty maznute po celem boku, a jen se dali nove, vstriky jen zkontrolovaly (nic jim nebylo) a jezdi vesele dodnes
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#769 Nový příspěvek od Lukashil »

Jeste me napadla jedna vec:
V ten den, kdy se to stalo poprve, jsem 30tku dusil do sice mensiho kopce, ale taky jsem ji hodne dotahoval na 5ku a na 4ku kopec vyjel a pak odbocil na pole, kde jsem nakladal hnuj, a tam jeste zadne klepani neprobehlo, muselo se to neco, co zpusobilo zavadu stat opravdu v tom konkretnim kopci cestou domu....

Potrebuji dopatrat pricinu, abych mohl opravit nasledky, jinak se mi to stane znovu.
Mnohokrat ten traktor dostal vetsi kour, a od tech dob se nehybalo ani ventily, ani predvstrikem, ani se nemenil olej za jiny druh nebo tak......
JEDINE co bylo jinak, bylo palivo, co mi jeden deda venoval za odvoz dreva, ale nafta to byla, jen netusim jak stara.....
Stydím se za tuto zem

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#770 Nový příspěvek od Pavel.T »

Divím se, že jsi to tam nalil, já bych si za práci naftu neznámého původu nikdy nevzal :nene:
Já bych to tipoval na vadnej vstřik.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#771 Nový příspěvek od CBS »

Lukashil píše: sob led 13, 2024 11:43 am Takze pratele, dnes jsem tu modrou mrdkuvzal na vyjiudku, stejnj kopec, stejny misto, stejna zavada. Slysim klepani, zastavim, stoupnu na plyn ani nezakouri a zdechne.
Starter ani nepootoci, za dve minuty.jedu dal.
Na dvorku jsem zabalil chladic do hadru a za chvilkuse hladina v chladici zacla hybat, takze termostat maka,.vodni pumpa taky.
Co ted?
Ahoj, tebe sa ten motor pridrel, alebo po tom čo zdochol ľahko naštartoval? Ak sa pridiera tak jedine na piesoch. Pridretá kľuka ak sa ju podar pretočiť začne klepať, alebo sa zadrie na dobro. Z25 sa po prevložkovaní pridrela pár krát aj nám, pri rovnakom plyne motor začal spomaľovať, nepridával som, kým som skontroloval vodu a olej išiel znavoa pretočiť, toto urobil asi ešte 2x, od vtedy ide. Nedávno ma 4valec RS vydesil. Bolo zamrznuté, naštartoval som a nechal som ho klepať na voľnobeh, nech sa trocha zohreje. Ako som odišiel od traktora po chvíli zdochol. Po druchom štarte začal strácať otáčky, darmo som aj pridal, zadymil na čierno a znova zdochol. Ručne sa motor točil, ale štartérom nechcel - špatný kontakt. Po očistení kontaktov a naťahaní nafty chytil, ale znova začal strácať výkon, no po zošliapnutí plynu sa rozbehol, trocha som mu popridával a potom už išiel. Muselo byť niečo s naftou.

Ak ti motor len začne klepať a bez dymu zdochne hľadaj chybu v palivovej sústave.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#772 Nový příspěvek od Lukashil »

Po tom co se to stalo podruhe uz neche startovat s kouri modre, takze hledam chybu ve valcich,.otazka proc se pridrel valec zustava nevyresena
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#773 Nový příspěvek od CBS »

Ak sa ti zhoršilo štartovanie a motor namodrale dymí, mohli so odneisť pri pridretí krúžky, ktoré popraskali. Otázne je prečo k pridretiu došlo. Keby došlo k poruche na vstrekovaní, (ktorá by mohla spôsobiť aj pridretie) motor by určite dymil.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#774 Nový příspěvek od Lukashil »

Ano nezakouril,.zacal klepat a bez reagovani na plyn zdechl. Pres minutu s nim starter na tukani na tlacitko nehnul, pak hned chytl a jel dal
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#775 Nový příspěvek od Lukashil »

30tka zatim chyta dobre, jezdi, ohreje se, ale modry kour a prijde mi i ten zvuk nejakej jinej.
Maze, startuje voda se neztraci ani nelita ven, tak jezdim, at se aspon castecne rozlozi naklady na budouci go
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#776 Nový příspěvek od Lukashil »

Dalsi poznatek je, ze pri studenm motoru kopec zvladne bez projevu :-/
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#777 Nový příspěvek od Lukashil »

koukam že nikdo neodpovida, tak to aspoň zkusím s fotkama ještě

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#778 Nový příspěvek od pepanek »

Pořídil bych sajtny, takhle bych to vždycky vyklopil
Ahoj

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#779 Nový příspěvek od Lukashil »

Jsou v planu, jen nejsou lidi :friends: :prace:
Stydím se za tuto zem

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zetor 3011 od Lukashila

#780 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Tomu emefkovýmu hrabátku se musí zdát o čertech :D
Předělával jsi to Ty?

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“