Biglesův 50 super

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#76 Nový příspěvek od bigles »

Po meněím zvážení jsme se rozhodl udělat Go čerpadla na mazání motoru než to rozhodi mchci se zeptat když dám nové čerpadlo vše vyčistím jestli nemusím někde nalít olej do čerpadla jako to je u 25 :)

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Biglesův 50 super

#77 Nový příspěvek od zts18345 »

bigles píše:Po meněím zvážení jsme se rozhodl udělat Go čerpadla na mazání motoru než to rozhodi mchci se zeptat když dám nové čerpadlo vše vyčistím jestli nemusím někde nalít olej do čerpadla jako to je u 25 :)
to si akoze zohnal origo nove cerpadlo?????kde to maju a nakolko to vyslo???
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#78 Nový příspěvek od bigles »

Nove nemam Go udelam doma ta kjako jsme udelal u hydraulického na zetor 25 a musím říct že za tepla o 50% lepší výkon čerpadla jak za stara

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4584
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Biglesův 50 super

#79 Nový příspěvek od Peter768 »

bigles píše:Nove nemam Go udelam doma ta kjako jsme udelal u hydraulického na zetor 25 a musím říct že za tepla o 50% lepší výkon čerpadla jak za stara
Ako si ho generálkoval - len si ho zrovnal?

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#80 Nový příspěvek od bigles »

4erpadl odostalo nové jehličky staré tam byli 2,4 nové jsou 2,5, potom se to vzalo namagneto oboje stěhy se zabousili do roviny, poté se změřilla vůle koleček do boku a udělali se se stovkovou vůlí, je na tom čerpadle ta Go znát se starým bych baličku na balíky nezvedl ted ji se studeným oljem zvednu na volnoběh a předek je odlehčen tak že ho rukama sám zvednu, tahle nějak si to představuju u čerpadla u supra a pokud je to tam jinak což si nemyslím tak bych ho nechal opravit ale oprava čerpadla u 25 mě vyšla na 300 kč

pracovak
Příspěvky: 144
Registrován: pát říj 12, 2007 1:18 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Biglesův 50 super

#81 Nový příspěvek od pracovak »

o 25dvacky nebývá problémem čerpadlo, to udělám i doma za 0 kč ...problémem u mě konkrétně je přívod oleje do válce, jsou tam velké ztráty hlavně u těsnění mezi čerpadlem a stěnou hydrauliky, páč rozváděč má ,,negativní" polohu neboli při jisté poloze rozvádeče zaství veškerý průtok a pak jde na řadu pojistný ventil a to mě vždycky prdne těsnění nebo se něco vyvrbí, proste dlouhodobě se vždycky neco pokazí ...

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#82 Nový příspěvek od bigles »

V tom máš pravdu netěsní to většinou pod válcem udělla jsme vše nové s proorávačem do druhého dna na stejneém místě ostala :)

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#83 Nový příspěvek od bigles »

Přidávám foto z opravy pro oživení
Přílohy
motor2.jpg
motor.jpg

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Biglesův 50 super

#84 Nový příspěvek od zts18345 »

no co zradilo na suprikovi????ci voda v oleji???
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#85 Nový příspěvek od bigles »

Praveze nezradilo nic :), byl čas tak jsme se dal do opravy olejového čerpadla a do komplet GO hlav

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Biglesův 50 super

#86 Nový příspěvek od zts18345 »

bigles píše:Praveze nezradilo nic :), byl čas tak jsme se dal do opravy olejového čerpadla a do komplet GO hlav
jaj tak potom fajn ja opravujem len ked uz daco zradi a vypoveda sluzbu a to cerpadlo by sa aj mne zislo ten moj uz po nejakych 20minutach na volnobeh ani rucicku neodlepi a po hodine ani na plny kotlik a to cerpadlo si robil doma alebo to nekde opravuju??
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#87 Nový příspěvek od bigles »

Čerpadlo je dělaný doma, zbroušený na magnetce aby nemělo uníky okolo koleček, jinak čerpadla taky opravují, mohl jsme ho dát aji tam jak jsme dávali hlavy, ale nám to studený šlo na volnoběh na 5 ale teplý už mocne jen když jsi dal velkej volnoběh tak se rafička pozvedla a na plnej plyn to šlo na 1, no tak doufám že aspon o půl atm to pomůže a budu spokojenej a aji doufám že ty hlavy se zlepší když už tam jsoou 15 let

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Biglesův 50 super

#88 Nový příspěvek od alek »

bigles píše:Čerpadlo je dělaný doma, zbroušený na magnetce aby nemělo uníky okolo koleček, jinak čerpadla taky opravují, mohl jsme ho dát aji tam jak jsme dávali hlavy, ale nám to studený šlo na volnoběh na 5 ale teplý už mocne jen když jsi dal velkej volnoběh tak se rafička pozvedla a na plnej plyn to šlo na 1, no tak doufám že aspon o půl atm to pomůže a budu spokojenej a aji doufám že ty hlavy se zlepší když už tam jsoou 15 let
To stím čerpadlem jsi určitě udělal dobře ,mluvil jsem ze znamím a on měl problém na 25A s čerpadlem a dal to na magnetku zabrousit no a výsledek tlak nadherny on totiž na 25 měl zabroušenou kliku a aj tak tlak nikde velice nic.Ja když jsem koupil Supraka tak jsem to chtěl udělat taky tak ,ale měl jsem steho strach že je to součastí držáku kliky. 8)

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Biglesův 50 super

#89 Nový příspěvek od bigles »

alek píše:
bigles píše:Čerpadlo je dělaný doma, zbroušený na magnetce aby nemělo uníky okolo koleček, jinak čerpadla taky opravují, mohl jsme ho dát aji tam jak jsme dávali hlavy, ale nám to studený šlo na volnoběh na 5 ale teplý už mocne jen když jsi dal velkej volnoběh tak se rafička pozvedla a na plnej plyn to šlo na 1, no tak doufám že aspon o půl atm to pomůže a budu spokojenej a aji doufám že ty hlavy se zlepší když už tam jsoou 15 let
To stím čerpadlem jsi určitě udělal dobře ,mluvil jsem ze znamím a on měl problém na 25A s čerpadlem a dal to na magnetku zabrousit no a výsledek tlak nadherny on totiž na 25 měl zabroušenou kliku a aj tak tlak nikde velice nic.Ja když jsem koupil Supraka tak jsem to chtěl udělat taky tak ,ale měl jsem steho strach že je to součastí držáku kliky. 8)
Ano je to část uložení kliky ale když to neotočíš ta kse nic neděje taksnad t obude dobrý jak se to rozjede

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Biglesův 50 super

#90 Nový příspěvek od alek »

bigles píše:
alek píše:
bigles píše:Čerpadlo je dělaný doma, zbroušený na magnetce aby nemělo uníky okolo koleček, jinak čerpadla taky opravují, mohl jsme ho dát aji tam jak jsme dávali hlavy, ale nám to studený šlo na volnoběh na 5 ale teplý už mocne jen když jsi dal velkej volnoběh tak se rafička pozvedla a na plnej plyn to šlo na 1, no tak doufám že aspon o půl atm to pomůže a budu spokojenej a aji doufám že ty hlavy se zlepší když už tam jsoou 15 let
To stím čerpadlem jsi určitě udělal dobře ,mluvil jsem ze znamím a on měl problém na 25A s čerpadlem a dal to na magnetku zabrousit no a výsledek tlak nadherny on totiž na 25 měl zabroušenou kliku a aj tak tlak nikde velice nic.Ja když jsem koupil Supraka tak jsem to chtěl udělat taky tak ,ale měl jsem steho strach že je to součastí držáku kliky. 8)
Ano je to část uložení kliky ale když to neotočíš ta kse nic neděje taksnad t obude dobrý jak se to rozjede
Jsem sám zvědavý a počkám na zprávy jak to dopadlo,a jak píšeš že děláš hlavy ja jsem chtěl a aj udělám hlavy ,ale teď jsem četl v tématu Jaro 25 a jeho zetor že udělaly hlavy a po vyměně jim praskla klika a to nejspíš proto že bylo vychozený středovy ložisko a jak se zvíšil tlak na kliku praskla ,tak se raději opté jestli nehrozí neco podobného aj Supera i když to je 4-val.Ať se ti dílo daří ALEK

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“