Zetor 25 Sadař

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#211 Nový příspěvek od Heroldak »

Ložisko jsem dotlačil a začlo to i líp řadit jen z velké pak na menší je problém, ale to zkusím pořešit tím červíkem jak jsem někde četl, dnes jsem budil dynamo a dáva jen 12,4 v takže nedobíjí, ale nevím esi není chyba někde jinde když vytáhnu klíček světla úplně zhasnou.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 Sadař

#212 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď radíš z hora dole, tak to potrebuje medziplyn, to nie je spojkou. A tú elektriku máš asi hodne divne zapojenú, keď ti po vytiahnutí kľúčika zhasnú svetlá. Začal by som schémou a káblik po kábliku kontroloval, resp. asi pozapájal nanovo. Potom ak to nebude dobíjať, tak by som hľadal chybu v agregátoch (dynamo, regler).
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#213 Nový příspěvek od Heroldak »


Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#214 Nový příspěvek od Heroldak »

Tu o něco lepší, prostě na ty naše stroje to nemá
https://youtu.be/oJh6D5fZrtI

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#215 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak dnes jsem zapojil pluh, ještě ho seřídit a zítra první orba-))))
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#216 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak dnešní orba proběhla tak všelijak motor krásně držel 80 stupňů a tlak teda byl slabší jen kolem 2atm a to jsem jel na dvojku asi ta trocha vody v oleji a jedno videjko nejak mě to blbě přihrnuje už ta fotka jak ten pluh je udělaný se mě zdá špatně že by měl být nahnutý doprava důle, ale to už nejde.
Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=nIkbVD7 ... e=youtu.be

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#217 Nový příspěvek od Heroldak »

Tak má noční můra opět začíná-)))))Tajně jsem doufal že ten regulátor sundám jen těma třemi šroubama a prd-(((už študuju demontáž traktoru co a jak povolit atd.
Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 Sadař

#218 Nový příspěvek od mihi »

V strede regulatora je kruhová matka s 2 zárezmi, musíš najskôr tú povoliť a potom sťahovakom stiahnuť regulator dole..

Ahoj :)
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#219 Nový příspěvek od rosch8 »

treba k tomu 2 pripravky, kluc na matku a stahovak.

Obrázek

Obrázek

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 Sadař

#220 Nový příspěvek od Heroldak »

Děkuju tak asi budu zas soustružit a to závaží jak píšou to bude ten element ve předu jak jsou v něm ty pružinky že?Snad to ještě víc nedojebu, ale musím vyměnit manžetu co je na hřídely jak jsou řemenice a vymenit vložky a písty jelikož se bojím toho popraskaného pístu.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#221 Nový příspěvek od rosch8 »

vytiahnes von tu tycku 6 mm co ide krizom cez stred a drzi zavazia regulatora. Na konci su kontramatky, povolis a vytiahnes. Tak sa dostanes do stredu k utopenej matici so zarezom. Na jej povolenie potrebujes kluc podla vykresu. Ja som to urobil tie dva vystupky pilkou na zelezo a pilnikom z osustruzenej trubky, nemal som frezu k dispozicii vtedy.
A potom namiesto matice nasrubujes stahovak a stiahnes regulator dole z vackovky.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 Sadař

#222 Nový příspěvek od mihi »

Tu sme o tom písali:

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2#p1163052

Je to príspevok zo dňa Str Aug 19, 2015 9:38 je to zhruba v strede

Ahoj :)
Mihi

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Zetor 25 Sadař

#223 Nový příspěvek od abushrek »

Pokud mas nejakou glovku 19 a je spatna ta mel treba strhlou muzes udelat drazky na ni pilnikem a pilkou. Ale prvne ji zkus jestli neni velka nebo mala. Tu zarucene nestrhnes a stahovak jsem premyslel jak udelat dival jsem se i na navody ale nemel jsem nic takoveho po ruce. Na druhy den jsem se nasra dosel k traktoru chytil za zavazi at se nevyklani do stran trhl jsem stim a regulator se uvolnil. Mozna jsem mel stesti ale je tam konus(a perko bacha at ho nestratis) takze si myslim ze vetsina tak uspeje hlavne musis poradne chytit at nevyklanis ty zavazi protoze ty pruzinky se pote podkladaji podlozkami a vymezuji se vule popr se davaji nove pokud jsou spatne. Mel jsem to potom na serizeni a byl v poradku tak uvidis. At se dari :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 Sadař

#224 Nový příspěvek od rosch8 »

Priviazat regulator o strom a trhat ho dole traktorom, to by som urcite nerobil. :tyty:
Tahom dopredu za hriadel, sa vackovka oprie o spodne veko regulatora, ktore je z liateho hlinika a ma tenku stenu. Hrozi, ze si ohnes obal regulatora.
Stahovak je kus obycajneho zeleza s dvoma zavitami, nic zloziteho, ja by som urcite stahovak vyrobil. Hrozi poskodenie samotneho regulatora, co nemusi byt hned viditelne, ale moze sa prejavit potom a nebude pracovat spravne, je to dost citliva vec.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 Sadař

#225 Nový příspěvek od anton30 »

ten kluč na povolenie som tiež riešil vybrúsením tej golovky. myslím, že to bola Tona č.17. treba to skusit. ale pilkou alebo pilníkom to vyrezat nepojde len tak lahko. karbobrúska Ti prácu ulahci.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“