Zetor 25K - Jano

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#211 Nový příspěvek od rosch8 »

V dielenskej je popisany postup:
hrubsi plech s 4 dierami a zavitove tyce do 4 dier pre prirubu zadneho loziska. V strede skrutka. Plech navliect na 4 tyce a dotiahnut maticami, skrutkou v strede sa opriet o vyvodovy hriadel a utahovanim skrutky stiahnut cely obal.

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#212 Nový příspěvek od JanoSK »

No zatial bez uspechu..hrubsi plech s dierami mam 4 mm z nejakej konzoly zo stavebnin, ale deformuje sa.
neviem, ci spravit nieco pevnejsie, ci nahodou zadrhel nie je inde.
Teoreticky jediny bod odporu by mal byt zadne lozisko z vonkajsej strany voci vývodovému hriadelu.
Ozubene kolesa vo vnutri su nasunute na hriadeli, ked som dal von cervika, nemalo by ich nic drzat - ale teraz ako keby drzali pevno prave oni.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#213 Nový příspěvek od rosch8 »

takto to vyzera po stiahnuti:

Obrázek

Takze 4 matice 2x horne, 2x dolne (mozu byt vymenene za skrutky) a jedna dnu v skrini v strede hore.
Ked toto povolis, tak to musi ist dole.

Ja som dal iba 2 zavitove tyce a strhavalo mi zavit, tak som duploval matice. Ide to dolu tazko.
A plech sa mi vidi byt slaby, ja som mal 8 mm a zaber bol poriadny.
Este mozes robit tak, ze nasponujes akrutku a potom po nej buchnes kladivom, nech to skoci dole.
Toho cervika si daval von zbytocne. Drzi iba jedno koleso na druhom, do hriadele nezasahuje. Kolesa pojdu spolu dole aj s cervikom v diere.

edit:

este mozes prebehnut smirglom koniec hriadele pred loziskom, aby islo lahsie dolu po hriadeli. Ked je tam stary nanos hrdze a bordelu, tak vnutrony kruzok loziska ide tazsie dole.

Poriadne zatiahnut za tu srednu srubu, zatlacit ju do hriadele a skrina musi ist dole.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25K - Jano

#214 Nový příspěvek od Peter768 »

Mne to neišlo dolu, ako som písal, treba nahriať vnútorný krúžok ložska plynom (stačí ) toto:
Obrázek
Nejaký exper sa to predtým snažil vyraziť veľkým kladivom, nešlo...ničil sa kardan. Po nahriatí to išlo pekne dole.
Ešte daj medzi kardan a veľký šrób guličku z ložiska, pôjde to ľahšie. (do šróba si navrtaj jamku).

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#215 Nový příspěvek od JanoSK »

Nepomoze hruba sila, pomoze iba hrubsia.. Ale aj tak som s tym nepohol.
namiesto 4 mm plech je 4+4 mm, výsledok rovnaky.
Najprv som mal medzi kardanom a skrutkou starych kovovy kluc, pevnostna skrutka sa mi ale do neho zakusla a zlisovala ho..

Obrázek

Tak som spravil este nejeke zmeny, opiera sa skrutka cez matku o kardan, výsledok ale stale rovnaky, vzdy iba zohnem stahovak.
Uz som dal dole aj na skusku horne a spodne tyce, takze skrina sa volne otaca okolo kardanu, ale pohnut s nou neviem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

niekto uz asi nieco skusal na lozisku, su tam nejake zasahy..

Obrázek

Plynovy horak nemam, idem zhanat.
Ak to nepomoze, asi iba demolacia zadneho loziska ( a potom sa ukaze, ze to drzi na lozisku vo vnutornej casti skrine, kam sa nedostanem...)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#216 Nový příspěvek od rosch8 »

tesnejsie ulozenie ma vnutorny kruzok toho vonkajsieho ulozenia. Islo to tazko, ale pohol som s tym.
Mozes si pomoct aj dlhsim plochacom, opriet ho o naboj kolies vo vnutri skrine a kalibrovanym uderom kladiva pomoct tomu lozisku pohnut sa smerom dozadu.
Este zober pas textilneho smirgla a obid dookola hriadel za loziskom. Nejaku stovku zbrusis dole, spolu aj s bordelom a pojde lahsie potom.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25K - Jano

#217 Nový příspěvek od Heroldak »

Já to fest zašponoval a pak jsem lehce dřevěným klínem mezi tu skřín a převodovku lehce udeřil a odtrhlo se to a ještě jsem to nastříkal zmrazovacím sprejem to ložisko, horší jsem měl nasazení je to opravdu na fest.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25K - Jano

#218 Nový příspěvek od Jaro25 »

Rozober klietku ložiska, vysyp guľôčky a demontuj skriňu. Potom ten vnútorný krúžok narež flexou a praskni. Ložisko po tom všetkom už aj tak bude blízko smrti a neriskuješ poškodenie niečoho vzácnejšieho.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#219 Nový příspěvek od JanoSK »

Moze byt vôbec teoreticky mozne, ze to vsetko sedi napeveno na tom jednom ozubenom sukoli na pohon remenice a cerpadla vo vnutri skrine?
Co som si vsimol - ak aj pohnem cca.2 mm skrinou von ( viac sa neda ) a uvolnim stahovak - uplne sa strati vola v tom sukoli, neda sa uz kradan otocit, zmizne aj vola, ktora je vpredu pri vnútornom lozisku resp.vymedzovacej podlozke.
takto to vyzera ked je skrina na mieste :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

velmi klepkat po tom sukoli sa mi nezda uplne ako dobry napad..

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#220 Nový příspěvek od rosch8 »

teraz ti to male kuzelove koleso tlaci na jednom boku tie dve velke kolesa cez zuby. To tiez nie je bohvieco.
Ak mas pocit, ze tie kolesa su zalepene na hriadeli, tak kludne mozes po nich buchnut. Samozrejme nie rovno kladivom po zuboch.
Ja na take veci pouzivam plochac z makkeho zeleza 30x10 mm dlzky cca 500 mm a prilozis ho co najblizsie k hriadelu, buchat teda budes po naboji kolesa. Kludne mu mozes jednu kalibrovanu urezat. Ozubene kolesa sa nerobia z blata, nieco ten material vydrzi. Obycajna pasovina je makka, takze neostanu ziadne stopy.

Asi takto:
Obrázek

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#221 Nový příspěvek od JanoSK »

Nedari sa... napriek celkom slusnym uderom sa mi nepodarilo stiahnut dole skrinu z hriadela.
Tak to asi radsej necham tak, vana je vycistena a vnutornosti su komplet von. Co je dalsi problem...
Hydraulika bola taka polofunkcna, dvihlo ramena ale padali. Su tam poskodene a polamane veci, nejake pruziny popadane na dne a pod...
Snazil som sa nejako pofotit, co mam a nemam - viete na to odbornym okom pozret a poradit, co dalej - asi bude treba nejake ND...
Pofotil som diely tak, aby cca.pasoval na katalog ND:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Toto asi nebude uplne ok :

Obrázek

Obrázek

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#222 Nový příspěvek od JanoSK »

Priprava na instalaciu GPS Autopilota

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#223 Nový příspěvek od rosch8 »

ako s tym regulatorom dynama?
budem robit elektronicky...
Mozes testovat potom, ked chces...

JanoSK
Příspěvky: 162
Registrován: pon čer 29, 2015 8:24 am
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25K - Jano

#224 Nový příspěvek od JanoSK »

Dakujem, dymano funguje s regulátorom aktualne ok.
Je tam mechanicky polsky, ktory otestovali v servise s dynamom. Mam v supliku este aj ten elektronicky cesky AEV-410, tiez otestovali a fungoval ( lepsie ako mechanicky ). Pojde do skrinky ten AEV, len sa musim prinutit urobit do skrinky 2 dierky na uchytenie skrutiek.

Aktualne zberam silu a odvahu zautocit na tu skrinu hydrauliky dat ju konecne dolu...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25K - Jano

#225 Nový příspěvek od rosch8 »

Keď chces, môžem ti skreslit prípravok na stiahnutie. Tak 10 min roboty večer. Keď môžeš, odmeraj mi rozteč tých 4 skrutiek M8 čo držia príruby aj s guferom okolo kardanu.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“