Liborova Pětadvacítka

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1636 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Díky Roberte :) ano tato nepraskne, cena byla fakt luxusní. Je moc pěkně udělaná. Na první pohled to není ani poznat že je to replika
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Liborova Pětadvacítka

#1637 Nový příspěvek od Jaro25 »

Vyzerá pekne a tá cena je naozaj za taký dosť komplikovaný výrobok fajn.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Liborova Pětadvacítka

#1638 Nový příspěvek od mihi »

Pekná práca aj videjko 8)
Majte sa doma. :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3116
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Liborova Pětadvacítka

#1639 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj :friends:
Tá remenica je super 8) pozrel som si aj video. Tiež by sa jedna hodila :) .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1640 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Díky kluci, dneska ju snad vyzkouším, co jsem ju namontoval sem s tím nejel.
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1546
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Liborova Pětadvacítka

#1641 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Mně se také strhnul závit a mám jej na třech místech nenápadně bodnutý. Jedu ale na jeden řemen a šponuji alternátorem, takže na funkci to nemá vliv. Ale ty to máš vše origo, tak to je potřeba a za ten peníz pěkný výrobek. Pěkné videjko. Tak ať poslouží.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1642 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Miro aj Ogaři děkuju, tak sa snažim trochu no.Traktor fungoval roky rokúcí aj s jedním |emeněm to je jasné, Mě sa tam ale hrozně líbíja ty dva jak sa tam drlomcajů vedla sebe :smich:
Mám na vás takovů otázečku. Při brzdění traktoru s vlekem sa mi pomály vracaly brzd.klúče vleku, to sem vyřešil zpětnýma pružinama ale když zabrzdím mírně, vlek brzdí stále dokáď nešlápnu na brzdu jeste raz, pak povolí. Vím že to už jednúc popisoval Mira že mu to taky dělá, jako automatickú funkcu ale nemyslím si, že to tak má byť. Při zabrzdění úplném sa odbrzdí normálně. Myslim, že by pomohl odbrzďovací ventil na obrázku, co myslite?
Obrázek
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1546
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Liborova Pětadvacítka

#1643 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tento odbrzďovací ventil vypadá pěkně. Já tam mám takovej ten původní, do kterého jsem si koupil nové o-kroužky, ale stále tak nějak pozlobívá. Docela rychle mi z vleku uteče vzduch, když zastavím a třeba nakládám. Když zabrzdím zavíracím ventilem na hadici, tak vydrží déle. Ale jinak brzdy fungují dobře, dobře se i vrací, takže v pohodě.
Doporučuji tedy pořídit a zařadit do systému. To by tam asi mělo být, aby po odbrzdění měl kam ten vzduch odfouknout...

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1644 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Teď sem ho byl koupit, stál 250kč je to nahrada za wabco. Tož uvidíme. Jinak je to třeba pohledať ty úniky a poladiť to. Ja když ju stavěl dal sem tam ty plastové trubky s konusana a hadicu mám jen ke koncovce... Tak ze 2 dny to vydrží, valce sem dostal darem, ty jsem si zrepasoval takže to všechno mám udělané. Dnes su naposledy v práci a mam do noveho roku volno tak zapojím a uvidím :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Liborova Pětadvacítka

#1645 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak ti to zostáva zabrzdené po slabom brzdení, to nebude problém vleku ale brzdič a na traktore. Skús ho nastaviť pritiahnutím tej mosadznej prevlečnej skrutky cez ktorú prechádza piestnica brzdiča. A tiež nie je dobré, keď máš na traktore nastavený väčší tlak vzduchu ako 6 bar. Skús sa s tým pohrať, mne to robilo tiež a rozchodil som to.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1646 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Je pravda, že tam mám 6.5atm... Skusím snížit na 5.5 jak píšeš a uvidim..... Maticú nevim jestli pohnu, pamatuju si,že je tam cosi za tím táhlem je ale už si to moc nepamatuju. Uvidim, snizim tlak, namontuju vyfukovací ventil a treba to bude dobré. Když ne, po vánocách pořidím repas...
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Liborova Pětadvacítka

#1647 Nový příspěvek od Sniper »

Při brzdění traktoru s vlekem sa mi pomály vracaly brzd.klúče vleku, to sem vyřešil zpětnýma pružinama ale když zabrzdím mírně, vlek brzdí stále dokáď nešlápnu na brzdu jeste raz, pak povolí.

Tohle mi dělala BSS 3,5 S taky.
Problém byl ve ventilu na vzduchojemu vleku, který pořád trochu propouštěl vzduch a tím pádem nebyl mezi membranama takový rozdíl.
Zkouška je jednoduchá, odpoj z něho hadici, která vede k válcům a ofukovaci pistolí z kompresou tam foukni a pak ji vytáhni. Uvidíš, jak se ti vracejí válce.
Pak zapoj vzduch do vlečky z traktoru a uvidíš, jestli ti z toho ventilu, kde jsi odsrouboval hadici, tlačí vzduch i když nebrzdis. 8)

Ten odfukovaci ventil ti problém nevyřeší, on jen umožní rychlé vyfouknuti vzduchu z válců, ale pokud se ti do hadice pořád tlačí vzduch do válců, ten odfuk fungovat nebude.

Uvidíš, že problém bude ve ventilu na vzduchojemu, dej nový za 400 a máš klid.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1648 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Díky Sniper, i to možu zkusiť ale přibrzďovani už mam vyřešené. To dělal brzdový ventil na traktoru ktery tam po chvili pouštěl tlak. To je v cajku. Tohle je spíš jakoby vypínač... Až když zabrzdím víc tak funguje normálně. Klíče se vracejí pomalu i proto tam ten vyfukovací ventil chci dát :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Liborova Pětadvacítka

#1649 Nový příspěvek od Sniper »

Zkus to s tou hadicí a kompresorem a uvidíš sám, jak se ti vracejí klíče.
Jak říkám, měl jsem úplně ten samý problém 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1650 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Dneskaj sem si hrál s nápisem DIESEL dle originální předlohy od kolegy ze Švédska. Má Z25 v originálním stavu včetně laku a byl ochotný mi to vyfotit. V ČR jsem tento nikde nenašel a nálepka nebo šablona z fotky by byla příliš drahá...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Libor :-)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“