Moje pipina 25

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Moje pipina 25

#91 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Tiše sleduji.Pořád se nemohu rozhoupat ke koupi el. navijáku.Já chci na káru na dřevo udělat ruku s navijákem jako používají v severských zemích za čtyřkolky.
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#92 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dobrý spôsob nakládky.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#93 Nový příspěvek od Dáva »

Jj koukal jsem na videa s těmadle vyvážečkama a docela se mi to líbí.I cenově to je dostupný..

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#94 Nový příspěvek od Dáva »

Jaro25 píše:Dobrý spôsob nakládky.
Děkuju ale je to zdlouhavý. Než natahám celou káru tak mám fousy až na zem :D

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Moje pipina 25

#95 Nový příspěvek od Jančo66 »

to Beda 17: mozes poslat nejaky link na tie navijáky resp. karu s navijakom a rukou? ja navijak mam na traktore, mne by uz stacila len ruka.
Cerpadlo, kocku, piestnice to uz by som nejako vymyslel. Ale tak keby to je za rozumny peniaz kupil by som aj celu vlecku uz s rukou.


to Dava: drevo caka aj mna, ale cakam kym bude lepsie pocasie. U nas v okoli je vela cyklotras v lese a to keby tam idem teraz s traktorom narobim tam riadny bordel.
U nas kôrovec znicil co uz mohol a vsetko sa skoro uz vytazilo. Tipujem tak do 5 rokov u nas uz ani nebudeme mať čo tazit. PS: ta kladka na vlecke je celkom dobrý napad.

8)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#96 Nový příspěvek od Dáva »

Otázka je čím to zalesnit? Dát tam zase smrk je nesmysl(kůrovec,mělké kořeny),listnáče sežerou srny - jedině oplotit to jsou další investice. Borovice nevím neznám. Nebo palmy pod kterejma se budou válet nahý černošky 8) .
Jo a tá kladka je docela bezva,dřív jsem to nakuloval zezadu ručně a málem jsem si cvrknul do gatí.Teď to jde napohodu akorát to je pomalé no.

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Moje pipina 25

#97 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Snad to nevadí,že sem dám ten odkaz.Nejhorší je asi vybrat správný naviják skrz rychlost navíjení.

https://www.youtube.com/watch?v=V0nwOwhR_C0
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#98 Nový příspěvek od Dáva »

Na tom videu má ta vyvážečka hydraulický naviják ne elektrický.Je super 8)

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Moje pipina 25

#99 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Tak to jsem pitomec.Dal jsem odkaz na první co jsem našel a moc to nesledoval,ale dá se tam proklikat i k elektrickým.Spíš jde o ten způsob nakládání a ten se mi zamlouvá a na výrobu to není nic hrozného v domácích podmínkách.
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#100 Nový příspěvek od Dáva »

Souhlas.Taky se mi líbí a úplně by stačila.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Moje pipina 25

#101 Nový příspěvek od Jančo66 »

Tak to je paráda to video. Toto sa dá spraviť úplne v pohode doma. Ja mám bubon navijaku na traktore, ale to by tomu nevadilo.
Dám dve kladky rameno a nosný stĺp a je to vybavené. Nepotrebujem robiť ani žiadnu prídavnú hydrauliku s čerpadlom na traktor.

8) 8) 8)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#102 Nový příspěvek od Jaro25 »

Je to pekne vymyslené, len to diaľkové ovládanie budeš ťažko kombinovať s navijakom na 25-ke. To by chcelo premyslieť nejako inak.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Moje pipina 25

#103 Nový příspěvek od Jančo66 »

No to je pravda Jaro, išlo by to tažko skombinovať. Potom jedine navijak na traktore pouzivať na tažbu a na rameno umiesniť nejaký elektrický naviják poviem aspoň 2000kg silný + spraviť to rameno.
Celkom sa mi páči toto video.Chlapík si tam kúpil originál vlečku za štvorkolku už so zdvíhacím ramenom a trošku to modifikoval. Nevyzerá to zle. Však pozri video. Posielam odkaz.

https://www.youtube.com/watch?v=fbGMncnK8ws
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Moje pipina 25

#104 Nový příspěvek od pavel sk »

K tomu silnejsiemu navijaku treba aj dostatocne silne a dlhe kable a bateriu s dostatkom dobyjania. Na OFF ROAD sa montuju tie napätove kable tak, aby boli co najkratsie a tym aj co najmensie straty. Kolko ma taky elektro navijak zivotnost v takomto pouziti??? Lebo s OFF ROADu viem ze tie navijaky su stavane ako motory na kratko, (nudzovo sa potiahnut sa raz za cas ked to treba). Dlhy chod im skodi a festovne sa hreju a odpaluju. Cely den stym nakladat a skladat drevo asi nebude pren to prave orechove. To uz racej nieco hydraulicke a od kardana tocit cerpadlo pre hydronavijak.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Moje pipina 25

#105 Nový příspěvek od Jančo66 »

Tak samozrejme....to by nebolo na celodennú tažbu. Ja ak idem na drevo, tak čisto hobby. Jedna vlečka pre potešenie + prebehnúť Z25 a vybavené. Ak drevo, tak si dam doviesť. Ale k téme. Ja naviják na traktore mám a už som ho sním kúpil. Trošku som ho cez zimu modifikoval, tak uvidím ako to pôjde aj v teréne. Ale tam by bol problém to skombinovať s tým zdvíhacím ramenom na vlečke. Ale nevravím, že by to nešlo, len by to dalo kopu roboty. Hydronaviják cez kardan pridávať zvlášť sa mi moc nechce, zbytočné je mať dva navijáky pre mňa. Preto mi napadla aj táto možnosť. Však uvidím čo vymyslím. Ja mám bubon navijáku pohánaný od bočného vývodu hydrauliky a brzdu navijáku mám spravenú tak, že zaistím bubon v istom bode a môžem tak zabezpečiť, že sa mi lano nepohne nikam a bremeno držím v zaistenej polohe.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“