Moje pipina 25

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Moje pipina 25

#106 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Viem ako to mas ty. Niekde som to videl 8) . Ja som mal skôr na mysli navijak umiestneny na vyvozke pri ramene. Ja mam tiez naviajk robeny na traktor ale ten pouzivam len na priblizovanie dreva a tah. U nas si robime drevo len do metrovice. A to sa po presuseni na vlecku aj rucne nahadže :smich:

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Moje pipina 25

#107 Nový příspěvek od Jančo66 »

A tiež som chcel ešte dodať, že ja mam na traktore 180AH baterku. Tak ta určite znesie inú prúdovú záťaž ako malá baterečka, čo ide do štvorkolky. :)

Ale niekomu som videl urobený hydronaviják na ramene a mal to na štvorkolke, neviem náhodou či to nie je prvý odkaz na stránke 7 čo dal Beda 17.
Naposledy upravil(a) Jančo66 dne pát úno 28, 2020 12:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#108 Nový příspěvek od Jaro25 »

Čiastočným riešením by bolo pripojiť vzduchový valec na tiahlo spojky a napr. cez elektropneumatický ventil ten navijak aspoň môcť zastaviť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Moje pipina 25

#109 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jaro, bavíme sa teda o situácií, že som sám a chcem si nakladať sám. Keď sú dvaja, jeden by sedel na traktore a vypínal naviják cez spojku a brzdil ho pákou cez bubon (ako mám ja). Tým by sa dalo docieliť naloženie cez rameno a kladky v pohode. S tým, že druhý človek by prepínal lano a kliešte na polene tak, aby menil tažisko a postupne by sa to naložilo na vlečku. Ale v prípade, že by bol človek sám, tak mi napadá jedine možnosť mať elektrický naviják s posunom doprava a doľava cez reverz motora. No a za ďalšie má elektrický navijíák elektromagnetickú brzdu. Čiže keď s lanom nehýbeš, tak ti drží zaistené. Tu je problém, lebo zaistovať lano proti pohybu ja dokážem len pákou, ktorá je na traktore. Čiže, zastavenie navijáka pri navijaní by sa dalo tak, ako si to navrhol ty, cez tiahlo spojky. No ale ostáva problém, ako vyriešť brzdenie odisteného lana. Jedine na rameno umiestniť a nejako vymyslieť napr.elektromagnetickú brzdu. Tak ako brzdia klasické elektrické navijáky na 400V, čo sa bežne používali na stavbách, čo v podstate fungujú presne tak isto, ako tieto malé navijáčiky na 12V. Ale to by som si to velmi velmi skomplikoval, veď uvidíme čo z toho spravím....mám zas v hlave projekt na koumáni.

:smich: :smich: :smich:
Naposledy upravil(a) Jančo66 dne pát úno 28, 2020 12:52 pm, celkem upraveno 4 x.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Moje pipina 25

#110 Nový příspěvek od pavel sk »

180Ah baterku ten OFF navijak vytiahne ako nic. Motor musis nechat bezat aby do nej bil štavu. Preto väcsie Off roady to maju riesene tak, ze pre navijak maju osobitne druhu baterku a aj druhy alternator, ktory nabija len tu baterku pre navijak. Pri navijakovani musi motor auta aj tak bezat aby to ta baterka dala. Tie navijaky maju neskutocny odber v tahu. Ale dnes je vela moznosti ako to poriesit. Vynaliezavosti sa medze nekladu. Nech sa dari 8) :friends: Tu je tabulka kolko naprikad tento berie v A. https://www.cbone.sk/sk/navijaky-offroa ... gIYufD_BwE

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#111 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som to myslel tak, že stlačíš spojku (vzduchom) a voľne odvíjaš lano. Pustíš spojku, navíjaš a nakladáš. Pri tom brzdu nepotrebuješ. Ak budeš potrebovať brzdu, tak to urobíš ako doteraz.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#112 Nový příspěvek od Dáva »


Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#113 Nový příspěvek od Dáva »

Někdo nabízí
Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Moje pipina 25

#114 Nový příspěvek od anton30 »

to je sice pekne, ale ked som si pozrel original inzerat, tak tam su foto aj z druhej strany. ta hlava je sita krizom krážom oba valce. za tu cenu si to moze predávajúci nechat. za to riziko ta cena nestoji.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#115 Nový příspěvek od Dáva »

Nevím píše otlakovaná . Zánovní asi těžko seženeš..

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Moje pipina 25

#116 Nový příspěvek od anton30 »

za studena to tiect nemusi. ale mal by som obavy, ze pocas prevádzky to povolí. akoze fajn, riesenie to na chvilku moze byt dobre, ale nie za taku cenu. to je len moj nazor

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#117 Nový příspěvek od Jaro25 »

Takto dopraskanej hlave samotne sitie nestaci. Toto na 99% praskne znova, resp. Uvolni sa sitie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#118 Nový příspěvek od Dáva »

Tak asi jo no,nemám s tím zkušenost..Nikdy jsem to naštěstí zatím nemusel řešit k traktoru se chovám jak nejlíp dovedu.

Uživatelský avatar
honza650
Příspěvky: 221
Registrován: úte bře 23, 2010 12:30 pm
Bydliště: Železný Brod

Re: Moje pipina 25

#119 Nový příspěvek od honza650 »

za mě je ta hlava taky drahá , za deset jsem kupoval od rozebírače v Holýšově přebroušenou , se vstřikama a ventilama , už jen samotnej vstřik na bazoši cca 300 Kč kus , ventil stojí stopade kus
Zetor 25A ( v neustálé rekonvalescenci ) https://mnojo.rajce.idnes.cz/Zetor_25/

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#120 Nový příspěvek od Dáva »

Nakládání boudy pro kozy navijákem přes kladku na káru..
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“