Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#796 Nový příspěvek od Chose11 »

Hlásím že dnes jsem využil pěkného odpoledne a mám vše dooráno, pluh jsem seřídil že běhal bezvadně a na to jaké jsou bahnitojílové podmínky jsem s oráním spokojen. Tak mi zbývají na opravu dvě auta a pak bude zase traktůrek na řadě.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Choseho Zetor 25A

#797 Nový příspěvek od Sniper »

No a kde jsou nějaké záznamy z akce, co? :vztek: :pohlavek:
Tak doufám, že vše fungovalo k Tvé spokojenosti 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#798 Nový příspěvek od Chose11 »

Není nikdo kdo by mě natočil, to je celé. Všechno funguje jak má, jen budu muset poopravit nátěr, ramena jsou lehce oťukaná. Chtělo by to vymyslet držák na nářadí, aby se mi dobře zapojovalo do ramen.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Choseho Zetor 25A

#799 Nový příspěvek od Sniper »

Ty tam nemáš nikde kastlík?
V tom případě doporučuji...

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7982
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#800 Nový příspěvek od Fizz »

Jako že má si do tohoto dát pluh třeba? :)

Bych asi poprosil o ukázku... :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#801 Nový příspěvek od Chose11 »

Na traktor jsem už 4 měsíce nesáhl :'( Buď hlídám a to většinou, nebo musím dát do dílny jedno z aut co trpělivě čekají na opravu. Aktuálně mám sundanou hlavu z Octavie a snad to o víkendu dodělám. Pak mě tam čeká Felicie na STK, to bych mohl stihnout příští týden a snad naposledy kamarádův RS s motorem Zetor, prý nějaká padesátka. Opět !!!! nevypustil vodu a zmrzla mu prostřední hlava, tak mě prosí abych to dal do pořádku, nikdy jsem to nedělal, ale asi motor jako motor, prý jen vyměnit olej a novou hlavu.

Jenže o půl šesté vstanu a doma většinou kolem páté, kafe, svačina, Rozárka a najednou je večer, do toho topení, přebalování a furt něco ;-) a je po mě, prospal bych nejraději celou zimu.

Ještě mám v plánu větší úpravu velkého vozíku, který bude vozit i Z25 za sebou, ale to už bude jaro. Objednal jsem 125kg bramborové sadby, pak hnojivo, krkavce, kytky, sazenice, semeno zeleného hnojení, postřiky a najednou je toho za 5000,-, takže se to jako doma pěstovat vyplatí, hlavně že je to BIO :vysmech:

Ale i tak mám čas přemýšlet a s tím bych potřeboval poradit, chci přidat na hydrauliku rozvaděč na hydraulický třetí bod, sklápění vleku, nebo na věž z ještěrky apod. Přípravu mám dle návodu Bronťa, hydraulika už víc jak 2 měsíce drží v horní poloze nasazené pluhy, takže je opravdu těsná. Takže jaký rozvaděč objednat a jak to celé vymyslet? Vše nové, staré pro jistotu věci nechci. :-/
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Choseho Zetor 25A

#802 Nový příspěvek od pavel sk »

No ked uz si spomenul tu zamrznutu hlavu u tej RS, tak ta ked zamrzne, tak si docela casto vezme zo sebou aj blok motora medzi vlozkami.PO demontaz hlavy to tam riadne prekontroluj. Bodaj by to bola len ta hlava. :)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#803 Nový příspěvek od Chose11 »

Právě že tvrdí že už se mu to jednou stalo a že to byla jen hlava, nerozumím tomu, fridex by stál pár stovek, ale oprava vyjde několik tisíc...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 439
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Choseho Zetor 25A

#804 Nový příspěvek od PepaD »

Pepo, je Ti chi říct, že ty starosti s dětmi Ti vydrží ještě tak 18 let. Plínky vystřídají domácí úkoly, pak kroužky a nakonec puberta.... ;-)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Choseho Zetor 25A

#805 Nový příspěvek od mihi »

Deti to je aj radosť..
Veľa vecí sa dá robiť s nimy, asi si pamätáte moje pracovné soboty s deťmi, keď mi malý 2ročný spal na obed v lese vo vlečka... 8) ,prikrytý prešivákmi....
A potom oni nám vracajú späť našu starostlivosť...teda v to budeme aspoň dúfať... :D
Mihi

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#806 Nový příspěvek od Chose11 »

Dneska jsem traktor provětral na zahradě, pomáhal vytrhávat torza ovocných stromků. Chytil prakticky na brnk, ale co mě zarazilo že nejsou klidné a stabilní otáčky na volnoběh. Ještě v zimě při úklidu sněhu vše běhalo jak má, může na nepravidelnost chodu motoru to, že jsem stál směrem z kopce dolů? Taky nepracuje ruční brzda jak má i když má krátký chod, v kopci jsem musel hodně zatáhnout aby traktor neujížděl. Jinak si můžu pořídit vlak, nebo tramvaj, nadělal jsem všude krásné koleje....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

bastlir
Příspěvky: 418
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Choseho Zetor 25A

#807 Nový příspěvek od bastlir »

Při parkování z kopce-čerpadlo je pod naftou,bublinky jdou směr vzhůru k nadrzi=čerpadlo se spíše odvzdusni-je stále pod naftou..
.. nepravidelny volnoběhu 25?-dělá mi to neprohraty motor a spatna-ci stará nafta(voda?)..rucni brzda slabá při kratkom kroku-spatna stycna plocha pasu a bubnu-mozna málo "zajeta" (zaolejovane,či špatný material pasu asi nemas)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#808 Nový příspěvek od Chose11 »

Od oleje nic není, všechno je po opravě a pásy jsou původní na původních místech, možná to chce více jezdit po opravě, aby si to správně sedlo jak má. Nafta ke tam popravdě loňská, na zimu jsem dal naftu s VIF aditivem. Uvidím jak ji vyjezdím. K traktoru jsem při koupi dostal náhradní čerpadlo, prý nové, musím se po něm podívat a poslal bych ho někam na kontrolu. Mě se prostě zdá, že motor jde moc pomalu do otáček a otáčky by mohly být vyšší. Soudím dle videí, které sem dáváte, ale nemám to jak jinak porovnat, je to můj první Z25.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Choseho Zetor 25A

#809 Nový příspěvek od Bolevak »

Čtu tady z kopce, do kopce...před cca 3 roky jsem jezdil s traktorem, a v pohodě... Ale při jízdě do prudšího kopce ,,začal lapat po dechu"...
Pak jsem zjistil, že mám zavzdušněnou nádobku s jemným palivovým filtrem... byla tam nízká hladina nafty a při náklonu šly do trubky k čerpadlu vzduchové bubliny

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Choseho Zetor 25A

#810 Nový příspěvek od Jaro25 »

Niekedy sa stane, že sitko hrubého filtra sa zanesie v podstate neviditeľným filmom, predpokladám biozložka z nafty. Opakovane sa mi stalo, že motor prestal ťahať, nebola tam žiadna viditeľná nečistota, stačilo to prefúknuť a zasa bežal. A toto isté aj na Z-7211.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“