Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
zajo6945
Příspěvky: 18
Registrován: čtv kvě 02, 2013 2:47 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#1 Nový příspěvek od zajo6945 »

Zdravím páni majstri. Mám možnosť kúpiť traktor dovezený z Anglicka. Chcem sa spýtať či má niekto s tým skúsenosti a či nie je problém potom s náhradnými dielami či pasuje všetko tak ako na traktory čo šli pre český a slovenský trh. Jedná sa o traktor zetor 7045

jmoki
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 13, 2010 3:59 pm

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#2 Nový příspěvek od jmoki »

Co viem, tak ziadny problem. Ja teraz zhanam traktor a tiez uvazujem o dovoze. Ak by niekto mal moznost dovozu napiste mi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#3 Nový příspěvek od Atlan »

Len bacha aby neslo od podvod. Pan napise posli prachy nabprepravu a uz sa neozve.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#4 Nový příspěvek od maršl »

mam traktor z Anglie a velka spokojenost. Ty traktory se na anglicky trh uz vyrabely v jine kvalite nez na nas a hlavne traktory byvaji technicky na tom lepe nez u nas.
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#5 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

A občas mají jinou převodovku,do který nic neseženeš. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#6 Nový příspěvek od pepanek »

No jestli můžu jednoduše: dej bacha aby měl vzduchový brzdy na vlek a aby to fungovalo(přepákování, ručka). Mají najeto méně, ale viděli málo údržby :ano:

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#7 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já co viděl.anglána když jsem sháněl proximu tak to bylo vždy zelené od mechu až hrůza.Jak to někde stálo. A bez vzduchu na brzdy.Jen olejové.A bez závěsu na vlek.A celkově pěkný kousek nebyl ani jeden.A chlápek se kterým jsem pak nějak konzultoval jestli ten nebo onen traktor mi tvrdil že angláni maj jiné převodovky a že moc nevydrží.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#8 Nový příspěvek od gbelec petr »

hoši a co znamená když je u inzerátu napsáno dovoz na přihlášení, kolik mě to bude ještě stát? to už má traktor jako vystavený velký TP jako čistopis a já to jdu jenom přihlásit, že ne?
to musím vše vyřídit sám a zaplatit, že jo?a cca kolik?

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#9 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Cca 15000,-. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#10 Nový příspěvek od Steve01 »

Dovoz na přihlášení - nevím, co tím konkrétně kdo myslí, ale v mém případě (nákup Forterry 11441 dovezené z Anglie) to znamenalo, že k traktoru byl jen anglický TP, a všechno ostatní jsme si museli vyběhat - "dovozová" technická kontrola, potom na úřad, kde vystavili TP na základě podkladů z STK. U novějších traktorů, jejichž technické údaje jsou v nějaké centrální databázi (tak mi to řekl technik z STK) není získání údajů pro vystavení TP problém (zjistili si je sami), ale u starších strojů možná bude potřeba žádat toto po výrobci, což by celou akci asi prodražilo. Nás to celkově vyšlo na cca 5000,- - přesně už si to nepamatuju. A to jsme ještě měli ten problém, že se anglický úředník upsal a v TP vynechal jednu číslici z VINka, ale to by zas bylo na delší vyprávění. Vzduchové brzdy + horní závěs jsem si dodělával sám, investice cca 10000,- za nezbytné díly, + co dům dal.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#11 Nový příspěvek od Tomas6 »

10 000kc?Za dodělání?Vždyť jen brzdič.přívěsu stojí 5 až 8 tisíc...Mi to moc jako terno nepřipadá dovoz z Anglie.Tak možná pro toho dovozce a nebo si to nějak dovézt sám. To asi smysl má, nějaká kačka se ušetří.Ale když vemu že je to bez závěsu,vzduchu,závaží a jestli je pravda to s těma převodovkama.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#12 Nový příspěvek od Steve01 »

1. Kupoval jsem právě jen ten brzdič (4500,-), ještě ten kus, co do něj jdou trubky s brzd. kapalinou - nevím, jak se to jmenuje (3500,-), ty zmíněné trubky, nové hadice + nějaké drobnosti. Zbytek jsem měl (trubky na vzduch, rychlospojky, atd...), nebo vytvořil (druhý vzdušník).
2. Pro horní závěs jsem navařil lišty na původní konzolu agroháku, která tam byla.
3. Traktor mám 2 roky, zatím s ničím nebyl problém, všechno je stejné (myšleno díly), jako na traktoru prodaném v ČR. Měnili jsme akorát spojku, a opravil jsem přední nápravu, traktor jezdil pod čelním nakladačem. O těchto věcech jsem věděl už při nákupu.
4. Závaží v zadních kolech, pravda, nebylo, dokoupil jsem ho (myslím si ve velice dobrém stavu, v barvě,.., z Crystala) na bazoši za 3000,- - 8 těžkých placek + 2 hříbky a šruby, pasovalo to tam bez úprav.
5. Nejsem propagátorem dovozů z Anglie. Zkrátka mi tento traktor, co mám, přestože byl od překupníka, připadal jako dobrý kup za dobrou cenu, a zatím toho nelituju. (Doufám, že mi to vydrží...)

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#13 Nový příspěvek od gbelec petr »


bobes
Příspěvky: 343
Registrován: pon lis 19, 2007 1:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#14 Nový příspěvek od bobes »

Brácha má 7045 z Anglie někde blízko od moře. Sůl byla všude. Plechařina byla kompletně na výměnu, nový lak, manžety na pístu hydrauliky, posilovač řízení a brzdy. Jinak je traktor jako brus. Motor, převodovka, přední náprava bez vůlí, nikde nic neteče. Má asi málo najeto, protože zadní gumy jsou ještě původní.Sice popraskané , vzorek cca 40 procent. Vzduch to má, nemá násobič, přepínání 540-1000 má, ale nemá výměnnou koncovku vývodového hřídele.
Nedá se to ale paušalizovat, musíš mít štěstí na kus zrovna tak, jako když kupuješ někde jinde.
Zetor 25K, 2023, 3011, 7245, ZŤS 8011, Fergie TEA 20, Ferguson 35, Gutbrod 1050,

bobes
Příspěvky: 343
Registrován: pon lis 19, 2007 1:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Kúpa traktoru dovezeného s anglicka

#15 Nový příspěvek od bobes »

Jinak jinou převodovku nemají, ale na vývoz jich pár mělo tzv. reverzaci. Je to výhoda při použití např. čelního nakladače. Páka je vyvedena v místě kde je jinak přepínání 540-1000. Reverz se řadí normálně se spojkou. Co se týče řazení rychlostí má traktor s reverzací dvojku tam co normální traktor trojku. Ty pozice 2 a 3 jsou prohozené. Traktor nemůže mít násobič ani přepínání vývodu 540-1000. V převodovce jsou některá jiné kolečka, vidličky apod. Podívej se do katalogu ND tam to je.
Zetor 25K, 2023, 3011, 7245, ZŤS 8011, Fergie TEA 20, Ferguson 35, Gutbrod 1050,

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“