Řidičák na traktor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#196 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Já si myslím že jedině legálně .

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Řidičák na traktor

#197 Nový příspěvek od ITS »

Před dvěma lety jsem si dělal E k B. Byly jízdy i testy.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Řidičák na traktor

#198 Nový příspěvek od Sadra17 »

lapav píše:Ahoj,
Já si myslím že jedině legálně .
musel bys koupit jak autoškoláka tak i komisaře 8) netvrdim že to nejni nereálný ale je málo pravděpodobný že by to někdo risknul 8)
malej traktorista v malým traktoru

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#199 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Kolik bodů musí být dosaženo při zkoušce na jednotlivé podskupiny a skupiny řidičských oprávnění?

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1652
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Řidičák na traktor

#200 Nový příspěvek od Přemo »

lapav píše:Ahoj,
Kolik bodů musí být dosaženo při zkoušce na jednotlivé podskupiny a skupiny řidičských oprávnění?
Minimum je 42-nebo 43 uz presne nevim,nato ze sem delal 23prosince delal zkouzky dobre=)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Moulis2
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 08, 2015 7:44 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičák na traktor

#201 Nový příspěvek od Moulis2 »

Dobrý den mám řp B a zajimá mi zda mohu řidit malotraktor a vlečkou do celkove hmotnosti 3500Kg dekuji

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#202 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj, Mám dotaz,
Kolik roků musela být praxe na oprávnění na návěsy a přívěsy ?

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Řidičák na traktor

#203 Nový příspěvek od P.S. »

Moulis2 řídit můžeš traktor s vlečkou do 3500kg. Otázka je co to bude za vlečku. To tak káru za auto. I malotraktor něco váží.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Řidičák na traktor

#204 Nový příspěvek od P.S. »

lapav dneska už se to praxí neřídí. Je tam podmínka věk. Jestli píšu nesmysl, tak ať mne opraví.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Řidičák na traktor

#205 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Myslel jsem když ještě musela být praxe .

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičák na traktor

#206 Nový příspěvek od Milhauss »

Už jsem to tu psal několikrát,není malotraktor jako malotraktor,třeba mt8 050 má v osvědčení psáno přímo řidičký průkaz skupiny T. Jinak zda máš starý řidičák skupiny B tam můžeš traktor s něčím do hmotnosti 3500kg řídit,v technickém průkazu asi skupina psaná není,ale u toho mtéčka ano. Nebo jestli se píše do řidičáku,když dostaneš Béčko,i skupina T s omezením soupravy do 3500kg,pak by se mohlo jezdit i na Téčko,ví bůh jak tohle je :-/ :-/ :-/

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Řidičák na traktor

#207 Nový příspěvek od Shrek »

Cokoliv je dneska napsano jako traktor, samojizdny pracovni stroj, kolove rypadlo atp uz lze jen s T.
Ani argumentace ze mas C neuspeje, jizda bez ridicskeho opravneni. Jedina moznost je T a zadny kg na tom nic nezmenej.
Jsou to kokoti!!!!!
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Řidičák na traktor

#208 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj, prosím tě, od kdy to je, ze s B nemůžeš řídit traktor do 3,5t ? Netýká se to jen nově udělaných řidičáků od nějakého roku? Zatím nám na školení o žádné změně nic neříkali.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Řidičák na traktor

#209 Nový příspěvek od Shrek »

Hele, co mi poudal skolitel, tak to uvedli do souladu s Evropskou legislativou, ale ty stare a nove ridicaky, to mne tedy vubec nenapadlo se zeptat. :-/ Rikal to tak jako ze to proste plati pro vsechny :-/ :-/
Edit:
Protoze mi to ted vrta hlavou a blbec mi nezveda telefon, taxem guglil a uplne dole je vyjadreni min dopravy
http://www.asociaceautoskol.cz/diskuse/ ... pevek_1803
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Řidičák na traktor

#210 Nový příspěvek od Míšánek »

Shrek píše:Cokoliv je dneska napsano jako traktor, samojizdny pracovni stroj, kolove rypadlo atp uz lze jen s T.
Ani argumentace ze mas C neuspeje, jizda bez ridicskeho opravneni. Jedina moznost je T a zadny kg na tom nic nezmenej.
Jsou to kokoti!!!!!
Tak tímhle si nejsem úplně jistý. Jelikož kolové rypadlo či nakladač není nosič nářadí, což traktor je, ale je to samojízdný pracovní stroj. Takže na bagr, traktorbagr, nakladač, grejdr atp. určitě je třeba dle mého skupinu C, a nikoliv pouze jenom T.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby -ZETOR“