Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Dudes25
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 01, 2015 11:06 pm
Bydliště: Levice

Re: Bielorus EO 2621

#6691 Nový příspěvek od Dudes25 »

Jura píše:Ahoj, trošku nám popraskaly hadice, ale už jsou nové. Diky vitexi.
Obrázek
Hadice budem aj ja menit, ale asi len na buducu sezónu... musím horný rozvádzač pretesnit.. ten už dosť ťečie.. :roll:

Tomajda
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 12, 2020 8:27 pm
Bydliště: Beroun

Re: Bielorus EO 2621

#6692 Nový příspěvek od Tomajda »

Zdravím pánové,

jsem čerstvým majitelem Běláka (rovná maska). Mám pro začátek dotaz ohledně čepu pro podkopovou lžíci. Naměřil jsem průměr 55mm, ale co jsem tak koukal po lžících, tak se udává 50mm. Mohl by mi to někdo prosím objasnit? :pivo:

Děkuji
Tomajda

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6693 Nový příspěvek od Killer Koly »

meril jsi to na vytazenem cepu? nebo na cepu ve lzici? jestli ano, je mozne, ze ten cep je roznytovany od toho, jak do nej nekdo mlatil. potom preju hodne zabavy pri demontazi.
druha moznost je, ze to nekdo predelal na vetsi cep, protoze mel vytlucena pouzdra.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Johni
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 13, 2020 12:44 pm
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Bielorus EO 2621

#6694 Nový příspěvek od Johni »

Zdravím vás chlapi, kúpil som si Bielorus a chcel by som sa mu povenovať a dať ho trochu dokopy a preto mám na vás zopár otázok.

1.- bude mi treba kúpiť novú baterku/baterky, momentálne sú tam 2x6V baterky zapojene ake s tým máte skúsenosti ? neoplatí sa kúpiť radšej nejakú veľkú baterku s väčšími ampérmi ? aké sú vaše postrehy ?

2.- asi budem musieť zohnať alternátor, niekde som čítal, že sa tam štandardne dáva alternátor zo škody 120, čo je na tom pravdy ? čo doporučujete ?

3.- budem musieť na komplet rozobrať kabínu a celú plecharinu, opieskovat a nastriekať lebo je to fest hnilé, všimol som si že kabína sa dá pekne rozšrobovať na jednotlivé časti ale je medzi nimi gumové tesnenie (moje je hnilé na kvas) dá sa to niekde zohnať ? a to isté platí o tesneniach okolo skiel okien.

Ďakujem za každú radu.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6695 Nový příspěvek od majo77 »

Ahoj, neviem ktorý model máš, ale je to vlastne jedno.

1 - ja mám jednu 12V baterku 115Ah Banner, bohate stačí aj na zimu. Na leto kľudne aj slabšiu, ako chceš.
2 - štandardne je tam originál alternátor, reglér už je zabudovaný. Môžeš dať alternátor aj z Favorita, ale chce to dokúpiť reglér a prerobiť káble.
3 - originál tesnenia sa dajú kúpiť bez problémov, ale doba dodania bude asi dlhšia.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6696 Nový příspěvek od majo77 »

Tomajda píše:Zdravím pánové,

jsem čerstvým majitelem Běláka (rovná maska). Mám pro začátek dotaz ohledně čepu pro podkopovou lžíci. Naměřil jsem průměr 55mm, ale co jsem tak koukal po lžících, tak se udává 50mm. Mohl by mi to někdo prosím objasnit? :pivo:

Děkuji
Tomajda

Čapy na lyžici sú priemeru 50mm.

Dudes25
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 01, 2015 11:06 pm
Bydliště: Levice

Re: Bielorus EO 2621

#6697 Nový příspěvek od Dudes25 »

Johni píše:Zdravím vás chlapi, kúpil som si Bielorus a chcel by som sa mu povenovať a dať ho trochu dokopy a preto mám na vás zopár otázok.

1.- bude mi treba kúpiť novú baterku/baterky, momentálne sú tam 2x6V baterky zapojene ake s tým máte skúsenosti ? neoplatí sa kúpiť radšej nejakú veľkú baterku s väčšími ampérmi ? aké sú vaše postrehy ?

2.- asi budem musieť zohnať alternátor, niekde som čítal, že sa tam štandardne dáva alternátor zo škody 120, čo je na tom pravdy ? čo doporučujete ?

3.- budem musieť na komplet rozobrať kabínu a celú plecharinu, opieskovat a nastriekať lebo je to fest hnilé, všimol som si že kabína sa dá pekne rozšrobovať na jednotlivé časti ale je medzi nimi gumové tesnenie (moje je hnilé na kvas) dá sa to niekde zohnať ? a to isté platí o tesneniach okolo skiel okien.

Ďakujem za každú radu.

Nazdar.. 1. ja som kúpil rusa s dvomi baterkami 2x110 Ah... startovalo to jak raketa, ale nechal som tam iba jednu a druha pojde do zetora..

2. Alternátor mám originál ale idealne dobíja len pri vyssich otáčkach.. tiež rozmýšlam nad výmenou ale už s regulátorom nie mimo neho..

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6698 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj, ze zvědavosti jsem změřil čepy i našeho stroje a na podkopu všude jsem naměřil 50mm.
Gumy na skla má pan Charvát, ale my jsme je neměnili, měli jsme strach, že prasknou skla, místy to drželo jako prase. Jen tu gumu do zadníhp výklopného okna jsme vykuchali(okno je šroubované) a tu jsme nesehnali. Takže jsem do rámu navařil pásoviny, kolem skla starou duši a zbytek silikon.
Na stroji je dynamo, budu dávat 170A altík. Regulátor má v sobě.

Johni
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 13, 2020 12:44 pm
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Bielorus EO 2621

#6699 Nový příspěvek od Johni »

majo77 píše:Ahoj, neviem ktorý model máš, ale je to vlastne jedno.

1 - ja mám jednu 12V baterku 115Ah Banner, bohate stačí aj na zimu. Na leto kľudne aj slabšiu, ako chceš.
2 - štandardne je tam originál alternátor, reglér už je zabudovaný. Môžeš dať alternátor aj z Favorita, ale chce to dokúpiť reglér a prerobiť káble.
3 - originál tesnenia sa dajú kúpiť bez problémov, ale doba dodania bude asi dlhšia.

Dík za odpovede. Mám Bielorusa ten starší model s oblou kabínou, mohol by si mi sem hodiť link kde sa dajú tie tesnenia objednať ? Bielorusa mám doma týždeň a snažím sa ho najprv naštudovať čo a jako. Viem, že má 3 čerpadla (radlica+petky, podkop, servo), dokupoval som hydraulický olej lebo ho v nádrži ostalo smutne málo a napadla ma otázka či náhodou tento stroj nemá aj oddelené olejové sústavy alebo či všetky čerpadlá ťahajú olej s hlavnej nádrže ? A ešte k tomu alternátoru, popravde túto info som našiel aj ja, že pri nízkych otáčkach to má problém dobíjať a preto by som tam radšej niečo s čím nebude problém.

PS: neexistuje o Bielorusovi nejaká servisná podrobná kniha ? Nemá niekto niečo také v PDF ?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6700 Nový příspěvek od Killer Koly »

strasi model s oblou kabinou ma sice 3 cerpadla, ale nema servo, jedine ze by ho tam nekdo dobastlil. oddelene nadrze na hydrauliku tam nejsou, je jen jedna hlavni. hydraulicky olej je zbytecny, dej tam M6AD. je to doporucene i z toho duvodu (v ceske prirucce), ze kdyz prosakuje gufero na cerpadle radlice a opernych patek, tak se dostava do motoru a ten se muze zadrit, hydraulika ho nenamaze. z vlastni zkusenosti taky vim, ze M6AD vytesni drobne netesnosti na hydraulice a tolik to netece. taky tam urcite neni origo alternator, ale dynamo. kdyz je vporadku, tak dobiji dobre
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6701 Nový příspěvek od Jura »

Na rýpadle jsou dva okruhy hydrauliky. Prvni, ten co je i na traktoru, má nádrž pod palubovkou, čerpadlo na motoru vlevo, kde je i páka zapínání. Obsah nádrže je cca 20l.
Druhý okruh je na levé straně převodovky, u nás tři čerpadla. Olej bere z té ohromné nádrže vedle motoru vlevo. Obsah 120l.
Všechna čerpadla jsou NŠ 32U.
U novějších jsem viděl jen dvě, na podkop, jedno mělo kolem 100l/min,druhé nevím

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#6702 Nový příspěvek od cont33 »

No starší model z oblou kabinou može byt kludne aj taký čo mam ja a tam nikto servo nebastil... je tam original. A nadrže su na olej dve... jedna na servo je pod pristrojovkou... Takže ked už niekomu niečo fundovane radíte skor sa opýtajte o aký presne model stroja ide... Ten z oblou maskou aj kabinou čo mal trubkové ramena nemal servo a mal 3 čerpadlá z jednej nadrže, niektore novšie od neho len dve čerpadlá, potom boli z oblou kabinou aj oblou maskou ale už z hranatými ramenami Tie boli bez serva, potom novšie mali oblu kabinu a hranatu masku a tie boli aj zo servom aj bez nakoniec hranata kabina aj maska a zase dva druhy ramien, niektoré otoč na retaze ,novšie priamo piestami a nakoniec borex to už je celkom inak riešený stroj...


A link na priručky je tu v manulaoch treba to tam pohladať
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#6703 Nový příspěvek od Killer Koly »

vzdyt pise, ze ma starsi model s kulatou kabinou. mam stejny model, 3 cerpadla bez serva s jednou olejovou nadrzi
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#6704 Nový příspěvek od Jura »

Takže aby bylo jasno EO 2621A, má dva okruhy hydrauliky, z toho traktorového se ovládají patky, otoč a radlice. Náš je E 1514 a uspořádání je stejné. Dva rozvaděče.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#6705 Nový příspěvek od cont33 »

Killer Koly píše:vzdyt pise, ze ma starsi model s kulatou kabinou. mam stejny model, 3 cerpadla bez serva s jednou olejovou nadrzi
staršie modely z oblou kabinou boli aj zo servom... Preto som reagoval na tvoj prispevok nevieme presne aký má. Ked da presnejši popis ktorý typ vlastne má tak mu možeme poradiť dobre. Takto z jeho udajov vieme prd.
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“