Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
pajas6
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 31, 2014 5:26 pm
Bydliště: benesov

Re: Bielorus EO 2621

#6961 Nový příspěvek od pajas6 »

To jeste nevim, mam moznost vyberu mezi s kulatou kabinou a s hranatou kabinou. Jediny co se mi podarilo zjistit je, ze s hranatou kabinou je novejsi typ. Muzete poradit ktery z nich je spolehlivejsi? Jde mi asi jen o spolehlivost a nizkou spotrebu. U tech kulatejch je pry kolem 3 l/h, u hranatejch jsem nezjistil, ale nekde jsem se docetl ze az 12l/h. Mam to jen kolem baraku, asi 3 ha. neco srovnat, vykopat pripojky vytrhat parezy, vykopy na brany, sázení stromku. Takze pojede par vikendu v roce. Ze zacatku asi casteji:)
Predem diky za rady.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6962 Nový příspěvek od majo77 »

Ja osobne by som odporúčal novší hranatý model. Oproti "kulatému" má hranatý niekoľko výhod resp. vylepšení, napr.:

- väčšia kabína = viac priestoru vnútri
- volant je uprostred, nie posunutý napravo
- neporovnateľne lepší výhľad z kabíny
- zadné páky podkopu sú lepšie rozdelené
- všetky hranaté modely už mali servo-riadenie
- väčší dosah kopania z dôvodu dlhšieho ramena o cca 60 cm (pozor nie všetky hranaté modely)

S tou spotrebou je to tak, asi 12L/hod., ale je to tabuľkový údaj, v realite to môže byť aj oveľa menej. Spotreba závisí hlavne od stavu motora, palivového čerpadla a tiež či máš čisté filtre. Takisto ako so strojom pracuješ, niekto kope na málo zvýšený voľnobeh, niekto musí pridať viac plynu.

O spoľahlivosti Bielorusov je ťažko písať, vždy sa niečo pokazí. Počítaj s tým, že budeš pod tým veľa ležať a opravovať. No a zo začiatku, kým sa s tým naučíš ako-tak pracovať...

Myslím, že pri takej ploche 3ha a uvedených prácach ten stroj bude robiť aj viac, ako len cez víkendy. Veľa šťastia pri výbere. :-/

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6963 Nový příspěvek od pedro643 »

Traktor je rovnaký takže aj spotreba by mala byť cca rovnaká. Rozdiel medzi hranatým a guľatým je vo vylepšeniach. Servo mal aj Bielorus s guľatou kabýnou a hranatou kapotou.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6964 Nový příspěvek od Atlan »

Spotreba zalezi od prace. Ked budes kopat nezere to takmer nic, az budes pracovat s radlicou na redukovanej rychlosti, tal bude vir v nadrzi. Ma to tak kazdy bager je jedno ci bielorus alebo CaT
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

xtravis
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 07, 2012 10:51 am
Bydliště: Kutná Hora

Re: Bielorus EO 2621

#6965 Nový příspěvek od xtravis »

Zdravím, nevíte někdo jak velikou zátěž uzvedne na rameni? Potřeboval bych občas taky něco přizvednout cca kolem 400kg. Děkuji T.

Uživatelský avatar
majo77
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 16, 2020 2:56 pm
Bydliště: Košice-okolie

Re: Bielorus EO 2621

#6966 Nový příspěvek od majo77 »

Riešili sme to na strane 458, pozri tam, je tam aj foto.

Vyskúšané mám cca 700 kg na konci ramena (bez lyžice), viac som zatiaľ nepotreboval zdvihnúť.

vonyt
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 21, 2024 12:38 pm
Bydliště: Tábor

Re: Bielorus EO 2621

#6967 Nový příspěvek od vonyt »

Ahoj. Můžete mi prosím poradit? Začalo se mi dít to, že když chci zvednout rameno s dvojčaty, tak do určitého bodu jedou normálně. Jakmile rameno začne jít do tahu nahoru, zpomalí se, a jakoby začal přepouštět nějaký regulační ventil. Koukal jsem podle hadic ale ty vedou rovnou do rozdělovače. Neřešil jste to někdo? Díky

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6968 Nový příspěvek od Atlan »

Oleja je dost?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

vonyt
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 21, 2024 12:38 pm
Bydliště: Tábor

Re: Bielorus EO 2621

#6969 Nový příspěvek od vonyt »

Ano. Kolem rozvaděče začne jít zvuk jak to někde přepouští ale nebyl jsem schopný identifikovat zdruj toho zvuku.. Rozvaděč že by to dělal?

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6970 Nový příspěvek od pedro643 »

Možno blbosť ale nemôžu býť zlé manžety v tiestoch a prepúšťať olej?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6971 Nový příspěvek od Atlan »

A kope to vobec? Prasknuta przuzina na poistnom supatku alebo spinka v dierke poiztneho ventilu. Pripoj tlamomer a meraj.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

vonyt
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 21, 2024 12:38 pm
Bydliště: Tábor

Re: Bielorus EO 2621

#6972 Nový příspěvek od vonyt »

Manžety jsou nové.. ani to rameno nepadá. Dá se s tím pracovat normálně jen to trvá než se rameno zvedne a je slyšet to propouštění oleje a motor že jde do záběru. No tlakoměr nemám tak musím sehnat

zdend007
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 20, 2023 3:52 pm
Bydliště: melnik

Re: Bielorus EO 2621

#6973 Nový příspěvek od zdend007 »

Zdravím, neporadil byste někdo, kde se dají v Polsku koupit náhradní díly na ty naše peklostroje nebo s jakým obchodem máte zkušenosti. Na pana Charváta kontakt mám:)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1500
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#6974 Nový příspěvek od pedro643 »

Hľadaj na allegro.pl alebo oxl.pl. Zadaj białoruś Jumz czesci

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“