Sazeč stromků za traktor

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazeč stromků za traktor

#16 Nový příspěvek od ondra »

ondra smetana píše:hele naprostá pohoda, usneš za volantem :) redukovaná 1 max. 3 když to jde dobře tak 1 max. poloplyn. Ale musí traktor jet. 7045 se s tím dost prala. Nedostávala zabrat, ale furt stála, chytla kořen a stála. Steyr 9094 jak je na fotce ten si s tím jen pobrukoval. Mám na tom asi 100 000 stromků, kdych si mohl vybrat z u nás dostupných traktorů tak 8045 - 10145 a nebo LKT.
Jezdil bych po rozorané louce a uvláčené tak snad to pořidím abych nějak extra moc nemordoval traktor ještě jsou toho 2 Ha za jak dlouho by to asi tak mohlo být hotové ? :)
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

ondra smetana
Příspěvky: 354
Registrován: pát srp 21, 2009 10:40 am
Bydliště: Velké Opatovice

Re: Sazeč stromků za traktor

#17 Nový příspěvek od ondra smetana »

Tak jako na poli to utáhne i 3011. Já myslel v lese. No 2 ha zemědělské a kdy?? To záleží na tom jakýho máš šéfa. Ve třech lidech jsme to udělali za jeden den od tmy do tmy. Ale byl to masakr, nj termín je termín. Lážo plážo 3-4 dny, ale záleží jak to vypadá s terénem, půdou a tak.
Ale zvláčený pole :tyty: aby to nevyschlo. Ornice a stromky, to se nemá moc rádo :nene: Doufej, že bude dobrej rok.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazeč stromků za traktor

#18 Nový příspěvek od ondra »

ondra smetana píše:Tak jako na poli to utáhne i 3011. Já myslel v lese. No 2 ha zemědělské a kdy?? To záleží na tom jakýho máš šéfa. Ve třech lidech jsme to udělali za jeden den od tmy do tmy. Ale byl to masakr, nj termín je termín. Lážo plážo 3-4 dny, ale záleží jak to vypadá s terénem, půdou a tak.
Ale zvláčený pole :tyty: aby to nevyschlo. Ornice a stromky, to se nemá moc rádo :nene: Doufej, že bude dobrej rok.
Mě je to šumák mě jen řekli at vezmu traktor a přijedu jsou to nějaký pražáci .. jinak moc děkuji za názor
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč stromků za traktor

#19 Nový příspěvek od JoeF1 »

jumz píše:Sadzač za traktorom TDT-40.
Tak tohle vypadá asi nejbezpečněji 8) oproti tem ostatním fotkám

Skubi
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 23, 2017 1:18 pm
Bydliště: Křtiny

Re: Sazeč stromků za traktor

#20 Nový příspěvek od Skubi »

Nazdar, děláme to pořád ( jsem Křtinskej ), děláme to ve variantě jednobabové nebo dvoubabové, my to na polesí taháme za Z7245 Horal, co máme v pěstební, a úplně v pohodě. Máme to klasicky v tříbodu, sousedi na polesí Vranov to mají na 7045 na pevno ( spodní kšandy upravený z těch, co se na ně dával štít u TUN 40 ). Je potřeba mít na pasece nízký pařezy, super je pohladit to před sázením frézou ( máme Valtu s frézou ) a pokud je vyvožený i klest, tak to sviští nádherně... Sázíme s tím převážně smrk- v jiných dřevinách holiny neděláme a zalesňovat s tím nějaký cucky 0,05 nemá cenu. ( musí být spíš menší sazenice, 50+ to bere dost blbě). Traktor to nijak neničí, ani to moc nežere, traktor si klape pěkně v klídku karla-karla na redukované kvalty, proti usnutí traktoristy tam instalujeme klakson na pedál, kterým baby traktoristu buděj :-). Z traktoru jde jenom hydraulika, není to hnané kardanem, takže převodovka o ničem neví. Hodně to prodáváme do Polska a Ruska, kde tím zalesňují velkoplachty. Dal bych sem obrázek, ale zatím nevím jak.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: Sazeč stromků za traktor

#21 Nový příspěvek od Nokia »

Ahoj všem tady.
Táké uvažuji o koupi toho RZS 1 sazeče, Měl bych několik dotazů.
Ten pedál co má pod nohou obsluha sazeče je na co ?
Řidič traktoru používá hydraulické vývody na co , jestli je tedy využívá ?
Kolik to má hydraulických válců vlastně ?
V lese jsou pařezy rozdrcené rovina jak u Kolína, zvládne to 5245 ?

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Sazeč stromků za traktor

#22 Nový příspěvek od DEF110 »

Nokia: Ty kráso, je to asi 15let, co jsem v tom seděl naposled :) , ale myslim, že tim pedálem jsem se zvedal a spouštěl sám, když jsme jeli přes pařez. To samý mohl dělat traktorista. Nevim už ale přesně. Co si hlavně pamatuju, že jezdit v tom po pasece s pařezama, bylo lepší jak labutě na maťejský :D

Pokud je to jen vydrcená paseka, tak si myslim, že to bude slabý 5245. My jezdili s cca100 koňovou Valtrou a při velkém kořenu nebo kamenu (spíš teda už kusu skály :) ) se muselo couvat a najíždět znova. A nebo prostě budete využívat stále to zvedání nahoru dolu. Stejnak je potřeba, aby šel někdo ještě vzadu za traktorem se štekrem a ručně to vylepšoval. Takhle se nám chytly všechny porosty, co jsme dělali a teď je z toho krásnej mladej porost...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“