HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#781 Nový příspěvek od drevakm »

Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#782 Nový příspěvek od pavel sk »

8) 8) 8) Uz som aj horsie videl. Toto ked kus fuknes farbou tak bude ako novy. Netesnostiam sa nikdy u tychto strojov nevyhnes. Ked mu urobis zakladny servis tak este vela roboty urobi.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: HON 053

#783 Nový příspěvek od koprkam »

Ale jo, sem tam něco přetěsníš, něco povaříš, neco šplíchneš barvou a bude to krasavec. Jinak i úniky oleje se dá do značné míry odstranit, nejhorší to je se vzduchem, to je třeba u DHčka neskutečnej pakec.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#784 Nový příspěvek od pavel sk »

U toho vela vzduchu tak nieje ako u DH-čka. Brzdy, zapinanie uzavierky a ventil stabilizatora. U 4x4 zapinanie zadneho pohonu napravy. V robote mame oboje. Jedno DH-112, UN-053 mame dva kusy a jeden je UN-053.2 (4x4) je na nasom useku RV a druhy torzo 4X4 uz len vrak na diely. Na tu dobu dobra masina uz len kvoli tomu otoču. Teleskom s avsade nedostane tak ako toto.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: HON 053

#785 Nový příspěvek od koprkam »

Tak u DHčka to dělá hlavně ten převaděč (mimo jiné ho taky musí vydělat a opravit) :D
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#786 Nový příspěvek od drevakm »

Pánové mám dotaz od zkušenějších, jakým způsobem je možné přetáhnout respektive převést hon UN 053,2 pokud má zarděnek motor. Pokud nefunguje motor tak musím naložit jediné jeřábem a nebo odpojit kardany pojezdu přední a zadní a na nějakou jinou hydrauliku připojit zatáčení říkám to správně?? Nebo je jednodušší cesta a způsob?? A ještě se chci zeptat jak složité je a kolik času zhruba zabere vyndat a osadit motor do hona?? Řeší. Zda by se pro převoz nevyplatilo namístě spíš naimplantovat funkční motor .Ústí nefunkčního.. děkuji za odpověď zkušenějších.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: HON 053

#787 Nový příspěvek od Přemo »

Tak ono urcite zalezi na spoustech okolnosti,kde hon stoji cim ho chces prevest jak dlouha je cesta atd..
Motor by bylo urcite nejlepsi prehodit na miste,pokud tam budes mit neco na manipulaci celnak destu,nebo neco..tak si myslim ze prehozeni je fofr odpojis dve tahla hadice,par malickosti ajeto venku,a tak samo montaz.pak zalezi,jestli je mozne najet podvalnikem k honu a natlacit ho a utebe zase stejne slozit tak jeto nejlepsi,pak ksybys mel nekoho s hydraulickou rukou ale musi to byt jedna stech hodne velkych,jasem takto nechal privest hona jen predni kola sli dolu kvuli vyssce.variant je spousta ale vse je o penezich nikdo nic nedela zadara a predstava jerab podval atd tak seto asi prodrazi.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: HON 053

#788 Nový příspěvek od oco13 »

Mne pri každom záujme o čokolvek nad 3,5tony vždy cena dopravy prevýšila cenu stroja. Len doprava, žiaden žeriav, ruka atď.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: HON 053

#789 Nový příspěvek od Pavel »

rozpojit kardan a dat na motylka

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: HON 053

#790 Nový příspěvek od pavel sk »

Pojazdovu prevodovku vyrad do neutralu a nemusis ziadne kardany rozpajat a tahat na kolesach kolko len chces.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: HON 053

#791 Nový příspěvek od ota »

Tady si vedle ve vsi přivezli hona v kontejneru. Postavili kontejner, natlačili ho dovnitř zajistili těma řetězama s tou ráčnou. Pak natáhl na auto a už valil. Doma složil kontejner a vytahli ho ven.
Kdysi dávno jsem chtěl jet pro ještěrku a měl taky domluvenej kontejner. Ještěrka 4,5 tuny a k ní ještě motor a přední náprava. Asi přez 5 tun. Vše bylo domluvený a týden před domluvenou cestou ten ridič kontejneru couval pro piliny k dopravníku a koukal dozadu a chytil náraznikem v předu za panel a utrhnul si půlku předku, vcetně chladiče. Tak jsem si půjčil valník za traktor a narychlo vyjednaj autojeřáb. Ten vyšel na místě na 1300 Kč. Ale ještěrku zvedl couvli jsme pod ní valník položil sbalil jeráb já zaplatil a odjel. Nejvíc vyšla jeho cesta pár km.
Ten s ťím kontejnerem by nepotřeboval býval nic. Bylo domluveno, že to do kontejneru natáhne ramenem a řetězem. A pak přiváže v kontejneru a natáhne na sebe. Doma složí kontejner a traktorem vytáhneme ještěrku ven. Takhle jsem ukecal souseda, nadrázdil jeho jeřáb a z valníku složil ještěrku na zem. Všechno jde, když se chce. No že to stoji peníze? Co už chceš opici musíš mít na banány pro ni. :D

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#792 Nový příspěvek od drevakm »

Děkuji za odpovědi teď doplním a upřesním dotaz. Potřebuju ho přepravit cca 30km n dopravu jsem schopen si domluvit kamaráda s podvalnikem za náklaďák co má pro bagr. Pokud jde o možnost naložení a složení tak naložit na místě by mi určitě půjčily nějakej traktor kterej by mi hona na podvalník natlačil, a dom si nejsem jistej ale s 67 Zetorem bych jej snad stáhnul g podvalníku dolů i když nevím abych jej zbrzdil předci je. Honik něco váží. Nevím ale co je to ten motýlek a jak vyřešit to řízení. Pokud bych šel variantou výměny motoru tak předpokládám že bych k tomu honu zajel s mým traktorem a Jeřábkem si pomohl při výměně motoru. Jak dlouho zhruba trvá osadit motor aby fungoval. To znamená osadit i z hadici od nafty do kanistru bez zapojené elektřiny protože nevím v jakém stavu na tom ho u bude. Když to bude dělat jeden zkušený mechanik s jedním pomocníkem. Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jak zvednu výložník běh motoru?? Zvenku když to zvednu třeba ještěrkou tak přes páky .i půjde upustit tlak a prizvednutej výložník podepřít klamem by mnelo udržet.. děkuji za odpověď
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#793 Nový příspěvek od drevakm »

Děkuji za odpovědi teď doplním a upřesním dotaz. Potřebuju ho přepravit cca 30km n dopravu jsem schopen si domluvit kamaráda s podvalnikem za náklaďák co má pro bagr. Pokud jde o možnost naložení a složení tak naložit na místě by mi určitě půjčily nějakej traktor kterej by mi hona na podvalník natlačil, a dom si nejsem jistej ale s 67 Zetorem bych jej snad stáhnul g podvalníku dolů i když nevím abych jej zbrzdil předci je. Honik něco váží. Nevím ale co je to ten motýlek a jak vyřešit to řízení. Pokud bych šel variantou výměny motoru tak předpokládám že bych k tomu honu zajel s mým traktorem a Jeřábkem si pomohl při výměně motoru. Jak dlouho zhruba trvá osadit motor aby fungoval. To znamená osadit i z hadici od nafty do kanistru bez zapojené elektřiny protože nevím v jakém stavu na tom ho u bude. Když to bude dělat jeden zkušený mechanik s jedním pomocníkem. Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jak zvednu výložník běh motoru?? Zvenku když to zvednu třeba ještěrkou tak přes páky .i půjde upustit tlak a prizvednutej výložník podepřít klamem by mnelo udržet.. děkuji za odpověď
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#794 Nový příspěvek od Fizz »

053.1 ma asi 8tun.

Tlacil jsem několikrát destu, ta má taky hydr řízení, a na volant to reaguje ale nadres se.

Zvednout výložník destou půjde, zaroven musíš drzet rozvaděč v poloze co odpovídá danému pohybu (stejne jako když pustíš u vypnutýho stroje sufan dolů).

Hadice z kanysru i z nádrže to je stejná práce, motor poběží když pustíš šťávu do startéru a zatočis vic nemá a nepotřebuje. Zdechnes ho na čerpadle protipihybem plynu. Par minut muze běžet i bez vody.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#795 Nový příspěvek od Fizz »

Pro startování "vyslapni" spojku, buďto zatáhne se za madlo v pravo vedle sedačky co to jde (jsko by jsi to chtěl urvat) nebo přímo na zvonu zatlačit na vypínací páku spojky. Dobře ji serid, když je chladno a nepůjde rozepnout hon hodně těžce točí, když je malý přítlak v zátěži hydrauliky klouzne ani si nevšimnes a upečes ji.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“