HON 053

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#796 Nový příspěvek od drevakm »

Děkuji za odpověď, s tím vozíkem jsem si to myslel. Pokud budu přehrávat motor tak bych radši naftu z kanistru protože nevím co je tam v jádru a to chci řešit radši doma.... Startování a spojku vím mám doma 053 UN ko.a právě že mám nabydku na 053,2 což bych právě potřeboval kvůli zadnímu náhonu a vyjde mne předpokládám levnější nežli kupovat za 50 věci na přestavbu a to všechno předělávat na mém... Chtěl jsem se ještě zeptat jak se zapíná zadní náhon?
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#797 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Hodně záleží odkuď ten Hon je kde jezdil a co dělal. Někde z družstva toho bude mít asi hoodně za sebou :ano: A druhá věc v jakým stavu je ten tvuj Hon doma co máš teď. Příklad můj taky by se mi líbil Hon 4x4 ale měnit za muj to nebudu protože vím že v takovým puvodním a zachovalím stavu bych horkotěžko scháněl a natož 4x4.
Jinak zadní náhon se zapíná vypínačem kolébkovým na palubovce a je to přez tlak vzduchu ;-)

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#798 Nový příspěvek od drevakm »

Tak minulý týden jsem potřeboval návěst nějaké dříví do kotelny, a mnel jsem ho ve dvoumetrových kusech... Musím říct že ten drapák ne kulatinu je fakt super věc... Už jsem tady zkoušel přidávat ty fotky ale zrovna se nějak jmenilo fórum a neuložily se.https://postimg.cc/DW7j0m47 https://i.postimg.cc/qqjYtcGS/IMG-20210113-140826-7.jpg
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: HON 053

#799 Nový příspěvek od Martis 056 »

Zdravím ve spolek,
Nemáte někdo schéma elektriky na HONa 053 ? Jedno jsem našel v katalogu v návodu k obsluze, ale tam nesedí pojistková skříňka, startování, atd.

Fizz
Příspěvky: 7853
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#800 Nový příspěvek od Fizz »

Hon 053 nebo UN 053.1 ?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Martis 056
Příspěvky: 148
Registrován: stř úno 06, 2013 6:52 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: HON 053

#801 Nový příspěvek od Martis 056 »

Jedná se UN 053. 2
To schéma co mám bude na toho staršího HONa...

Fizz
Příspěvky: 7853
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#802 Nový příspěvek od Fizz »

Podívám se ale mám tušení o nějaké nenávratné půjčce co proběhla v souvislosti s mojí dokumentací k UNku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

PremaETV
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 01, 2012 11:50 pm
Bydliště: Chrudim

Re: HON 053

#803 Nový příspěvek od PremaETV »

Zdravím všechny v této sekci!
Prosím někoho, kdo má starší typ výložníku, zda by nemohl změřit vzdálenost mezi osou spodních čepů a horního čepu u lžíce nebo paletových vidlí?? Sehnal jsem za dobrou cenu vidle z UN53 a musím je předělat na tento typ. Nebo jestli stačí pouze předělat spodní rozteč?


Stal jsem se nedávno čerstvým majitelem HONa 051 (dle štítku). Jinak motor 6701+ servo, ale starý výložník.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#804 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravím vás, jak už jsem tady psal že jsem řešil dilema s nakladačema UN. Zda si nechat či předělat predokolku na čtyřikrát čtyři. Každopádně dopadlo to nakonec tak že nakladač predokolku jsem prodal a koupil tu nepojizdnou čtyřkolku. První dotaz co k tomu mám je na kolik musí být nafoukane gumy u nakladače UN 053,2?.
Jinak doufám že můj známej opravář si na mne udělá čas a pomůže mi to dát dohromady do pojízdného a funkčního stavu. Nebo není tady někdo z okolí Horšovského Týna kdo by mi byl ochoten pomoct s opravou? Za ty tlaky pneu děkuji
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#805 Nový příspěvek od drevakm »

Fotka z přípravy k prodeji a jedna když jsem mnel před barákem oba dva nakladače
https://postimg.cc/Wty8BnTY
https://i.postimg.cc/FzZnB3Yw/IMG-20210313-083815-1.jpg
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#806 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Pěkný na pohled vypadá lépe ten 4x4 8) A co tomu chybí? Co to dělá a nedělá? ;-)

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#807 Nový příspěvek od drevakm »

Jako první musím rozchodil motor, a v současné chvíli čekám až se uzdraví můj mechanik z covidu, pak uvidíme co dělá a nedělá. Je fakt že vypadá i pohledové lépe nežli ne můj původní predokolku, ale uvidíme až rozchodime motor co nás bude čekat dále... Kolik mají být nafoukaný ty kola? Dílenská příručka je asi tak nedostatkové zboží že ji nikdo nemá ? Nebo ano?
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Fizz
Příspěvky: 7853
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#808 Nový příspěvek od Fizz »

4bary, záleží co budeš vozit, pokud lehký veci zbytečně to drnca.

Né min nez 2 pak už se hodně odírá duše.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: HON 053

#809 Nový příspěvek od drevakm »

Přední i zadní? Obě na 4 bary??
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Fizz
Příspěvky: 7853
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: HON 053

#810 Nový příspěvek od Fizz »

Stačí hledat.

https://dinotechnik.rajce.idnes.cz/un_053.1%2C2/#7.jpg

Jo 4,5 obě, ale imho je to moc když třeba jerabuju a pitrebuju to mít tvrdý tak předek 4,5 ale jen pokud potřebuju plnou nosnost.

Jinak předek mám tak 3,2-3,3, zadek 2,8 pojud jezdimz vic nalozenej, pokud dělám s kladivem předek 2,5-2,8, zadek 3,5, protože vepředu mám málo váhy a často rejduju. Tak asi tak.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“