Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan 48
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm
Bydliště: Osadne

Re: Bielorus EO 2621

#5191 Nový příspěvek od Milan 48 »

Zdravim pani,
Zase mame problem ako minule, pisal som otom. Dostaval sa nam hydr. olej do motora, dali sme nove cerpadlo funglovku, zohnal som origo trubky aj merak, lebo ho niekto vyhodil, tlaky su ok tak ako boli na obrazku, mozno o nieco nizsie.
A po 3 hodinach prace je v motore asi o 5 litrov oleja viacej.
Co s tym moze byt? :'(

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5192 Nový příspěvek od Atlan »

To nevadi kedze v hydraulike mas mat motorovy olej. ze tam mas hydraulicky tvoja chyba.
Skontrolovat tlaky na hlavnom aj pomocnom cerpadle, neviem ktory typ bielorusa mas.
Skontrolovat tesnacu manzetu na cerpadle a ci nevyskocil poistny kruzok. (dufam ze si nekupil cerpadlo pre opacny smer)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Milan 48
Příspěvky: 69
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm
Bydliště: Osadne

Re: Bielorus EO 2621

#5193 Nový příspěvek od Milan 48 »

typ 2621
Tlaky su ok, meral som. Cerpedlo som objednaval podla stareho, takze by malo byt v poriadku.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5194 Nový příspěvek od Peter768 »

Milan ma ten typ co ma hranatu masku a gulatu kabinu -staru. Taky pekný zelený..... :smich:

petr1
Příspěvky: 257
Registrován: ned lis 02, 2008 3:59 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5195 Nový příspěvek od petr1 »

Zdravím,máte někdo u typu eo 2621A kontrolku dobíjení? Na alternátoru mám dva vývody,k baterce a druhý nezapojený. Žádné značky ani písmena u toho nejsou. Sehnal jsem nějaké zapojení vnitřku alternátoru a je tam nějaký spínač co zkratuje kondenzátor přes odpor,k čemu to tam je?

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5196 Nový příspěvek od roman79 »

Milan 48 píše:Zdravim pani,
Zase mame problem ako minule, pisal som otom. Dostaval sa nam hydr. olej do motora, dali sme nove cerpadlo funglovku, zohnal som origo trubky aj merak, lebo ho niekto vyhodil, tlaky su ok tak ako boli na obrazku, mozno o nieco nizsie.
A po 3 hodinach prace je v motore asi o 5 litrov oleja viacej.
Co s tym moze byt? :'(
Bud ti to tecie z cerpadla na servo, alebo z toho maleho (ale ked hovoris ze je nove tak asi je OK) alebo ti tecie voda cez mrazovu poistku a miesa sa ti s olejom. Voda sa ti nestraca?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5197 Nový příspěvek od Killer Koly »

Killer Koly píše:dik za radu, cetl jsem to, ale jeste jednou: NEMAM MANOMETR ANI TRUBKY K NEMU, takze nevim, ktery sroub mam povolit nebo utahnout. podle toho, co jsem precetl v navodu, by tam mely jeste nejake ventily byt (mozna jsou to prave ty srouby, co popisujes a co u me nejsou). podle schematka hydrauliky jsou ale 4 a ja mam jen 3 rozvadece, takze jsem z toho trochu zmateny. jedine, co muzu nastavovat, jsou ty ventily v rozvadecich. tento tyden budu mit k dispozici velky olejovy manometr s redukci, zkusim to nastavit primo na hadicich.

jen pro info ostatnim: sice jsem psal, ze hydraulice moc nerozumim, ale zakladni hydraulicke principy, jak je popsal pan pascal, jsou mi znamy. jen jsem trochu ztraceny v te spleti trubek v belorusovi. dosel jsem totiz k zaveru, ze to neni original instalace, nekdo to predemnou asi predelal, tudiz to neodpovida schematu. a je mi stale zahadou, jak to funguje.

jinak jsem samozrejme moc rad, ze mi tu radite a dekuji vam za to. az tu zahadu odhalim a opravim, tak se s vami podelim o zkusenosti

tak jsem po delsi dobe zase rozhybal hydrauliku. mel jsem to castecne rozebrane a pomahal mi s tim duchodce co s belorusem 25 let pracoval. trubky co vedou do rozvadecu, skutecne nejsou puvodni, nekdo to predelal, bohuzel se nam nepodarilo zjistit jak to ma byt originalne a hlavne kde to je vlastne predelane a kde jeste puvodni. tlaky jsou nastavene spravne, nicmene problem se zase objevil. zacina to tak, ze se "zavzdusni" pisty na vylozniku, prakticky v nem neni tlak a jen se tak houpe. da se s tim pohnout rukou. ten duchodce si pamatoval, ze je tam jakysi odlehcovaci ventil, ktery pri pretizeni vylozniku prepusti tlak do ramene, to se zvedne a ten pry je rozbity. prepousti tlak "proti sobe" (co tim je mysleno, mi nedokazal vysvetlit) a tim se znici cerpadlo. at jsem hledal jak chtel, ve schematu jsem zadny takovy ventil nenasel a ani na bagru ho nemuzu najit. je tam opravdu neco takoveho? bagr skutecne zacal fungovat tak, ze pri pracovnim zdvihu vylozniku se zacalo zvedat rameno. taky je problem v tom, ze pri pohybu pakou na hornim rozvadeci hydraulika "vrci" a to pry je spatne, ma to jen sycet. dokaze mi nekdo poradit, kde mam hledat chybu? vsem dekuji za rady
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5198 Nový příspěvek od Peter768 »

Tu sa bavíme o tom ventile.... je to nadľahčovací ventil.... http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... il#p429971

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5199 Nový příspěvek od Killer Koly »

dik, hned jsem chytrejsi. takze to bude nejspis tohle
http://asoffi.rajce.idnes.cz/nastenka/#kurvitko.jpg

da se to nejak opravit? nebo seridit? a existuje na to schema?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5200 Nový příspěvek od cont33 »

ak niekto prekopaval hydrauliku tak pochybujem že by tam nechal nadlahčovaci ventil... Ten už ma maloktorý bielorus.. to je prva hovadina čo z toho každý vyradil.. pozri fotku znova označil som ti bielou meraci bod na trubke kde sa pripajali tie trubky ktoré íšli do manometra.. ty tam tiež môžeš dať manometer a merať. aj ked si tvrdil že nič take na trubkach nemaš..


http://cont7133.rajce.idnes.cz/meraci_bod/#kurvitko.jpg
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5201 Nový příspěvek od nnntomas »

Nemáte představu jak co nejjednodušeji srovnat takto zvohlou lžíci? Kromě rozřezání... :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Bielorus EO 2621

#5202 Nový příspěvek od Killer Koly »

cont33 píše:ak niekto prekopaval hydrauliku tak pochybujem že by tam nechal nadlahčovaci ventil... Ten už ma maloktorý bielorus.. to je prva hovadina čo z toho každý vyradil.. pozri fotku znova označil som ti bielou meraci bod na trubke kde sa pripajali tie trubky ktoré íšli do manometra.. ty tam tiež môžeš dať manometer a merať. aj ked si tvrdil že nič take na trubkach nemaš..


http://cont7133.rajce.idnes.cz/meraci_bod/#kurvitko.jpg
dik, taky me to napadlo, ale je to zavarene. navic vetsina tech slabych trubek nikam nevede nebo jsou zaslepene. ten nadlehcovaci ventil muzu vymontovat bez obav a ty hadice zase spojit a nic se nestane? nebo to musim zaslepit u rozvadece?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5203 Nový příspěvek od Atlan »

rozrezat je najednoduchsie a najrychlejsie vidim to na dva zarezy velkou flexou a buchanie este vecim kladivom. A nechapem ako niekto moho ohnut te nzvarany uholnik :zapomel: :evil:
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5204 Nový příspěvek od roman79 »

Killer Koly píše:dik, hned jsem chytrejsi. takze to bude nejspis tohle
http://asoffi.rajce.idnes.cz/nastenka/#kurvitko.jpg

da se to nejak opravit? nebo seridit? a existuje na to schema?
Toto nieje odlahcovaci ventil.
Odlahcovaci ventil je medzi hadicou do hlavneho valca a prepadom do nadrze. Je to na opacnej strane fotky (uplne vpravo) a je pripojeny na ten 4 vývodový fiting. Jedna trubka z horneho rozvadzaca, druha zo spodneho, tretia vyvod do hlavneho valca a strvrta ide cez tento ventil do prepadu nadrze.
Tento ventil na obrazku je na sponovanie retaze otoce.

Vo vnutri je gulicka a pruzina. Pri prekroceni tlaku na jednej strane ho prepusti na druhu stranu. Da sa nastavit nejakou podlozkou pod pruzinu. Ja som ho mal nastaveny asi na 6 MPa a vadilo mi to pri pouzivani kladiva. Nedalo sa poriadne zatlacit. Tak som ho zapchal.

Inak piest ako popisujes ze je zavzdusneny sa mi stal vtedy, ked som slabo zatlacil rychlospojku a nebola otvorena. Druha bola v poriadku. Valec sa nehybal moc, ale trochu ano a bol takyto ako bez oleja. Niekde to budes mat zapchate. Ale ten poistny ventil by to mal odpustit do nadrze. Jedine, ze by si mal zapchaty prepad do nadrze. Ale to by ti trhalo cerpadlo aj bez pouzitia hydrauliky len so zapnutym cerpadlom.

nekarda8
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 26, 2016 6:51 pm
Bydliště: Česka Lipa

Re: Bielorus EO 2621

#5205 Nový příspěvek od nekarda8 »

Zdravím potřeboval bych na svém Bělorusu EO 2621 B3 s pístnicovou otoči poradit ohledně problému že když vytočím otoči do Levá nebo do prava tak se mi vždy pomalu vrací do Středu ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“