UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
AlexTc
Příspěvky: 1422
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4201 Nový příspěvek od AlexTc »

Ten rotátor se protočí. Naposledy jsem si málem poslal do kabiny jasanový kmen který jsem si odklízel. Musel jsem s ním praštit o zem nechtělo to zastavit ani protitlakem.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4202 Nový příspěvek od jojof »

Presne tak,ten rotator nedrzi na pevno,normalne ho pretoci.

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4203 Nový příspěvek od Toreto »

Tak to som teda prekvapený :shock:

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4204 Nový příspěvek od Pegos »

Rotátor by se určitě sám protáčet neměl to postrádá logiku. A už vůbec ne protitlakem tam bude něco špatně.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4205 Nový příspěvek od Shrek »

Ja tedy nevim jak na v lese, ale ve srote, kdyt tem mam v polypaku treba tunove icko a blbe ho chytim, nebo nejde chytit blizko ke stredu, tak to rotator pretoci i kdyz mam tak proti, proste nm rotatoru uz nestacej na nm traverzy...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4206 Nový příspěvek od Pegos »

Tak může být nějaká vůle ale ne že si to dělá co chce. Když vykladám dřevo tak občas také povolí ale dám proti a udrží to.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4207 Nový příspěvek od Shrek »

Jasne, malou paku jo, ale kdyz je to moc, tak to proste povoli, pres pojistovak, uplne stejne jako ti klesne ruka kdyz ji pretizis. Nebo rameno na bagru.
A pokud mam polypak bez tlaku a do neceho jebu, jako demolicni kouli, taxe to otoci taky.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

pavel sk
Příspěvky: 13088
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4208 Nový příspěvek od pavel sk »

U rotatoru je furt urcita pruznost. Ked som vozil dlzky tak rotator do urcitej medze povolil ale vela to nebolo. Mal som novu ruku ESSEL 120Z2 s rotatorom Idexator +dvojpiestovy drapak Gripen. Ked som chytil kladu cez stred a nahodou (zavadila jednym koncom o prekazku napr. nakladka na tesnom mieste) do strany, tak protitlakom som rotator zastavil a skorigoval pohyb klady. Hlavne u dlhych (10m, 12m, 14m) klad treba na pracu s rotatorom davat bacha a s citom lebo lahko sa stane ze sa sam sundate so sedacky, nebodaj horsie. Zaroven pri dlzkach rotator nereaguje okamzite na pohyb paky ovladania a vznika tam urcita rezerva podla dlzky a hmotnosti bremena. S vyrezami je to citlivejsie klada sa toci vlastne na povel hned.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4209 Nový příspěvek od Širon »

No a při těch dýlkách když se skládalo na latro a dal jsi si kládu z auta dolů a na oplenu ji nechal tak se to jen chytalo a stahovalo dolů ,kláda jela jak na klouzačce a ty jsi točil celým sloupem. Na nějakej rotátor nebylo kdy a musel se s tím popasovat. Normálně se protočil,fůra byla dole za pár minut. Starý ruky třeba hara 80 neměli tolik síly a muselo se využívat sílu nepřítele. Dnes mladí klucí jak to nechytnou na dva výsuvy v půlce a nehodí to tam jak výřez,tak bulí že je to moc dlouhý a ruka je jen stošedesátka a je slabá a tak podobně. No to jsme se dostali jinam.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

pavel sk
Příspěvky: 13088
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4210 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako pises 8) . Ale to sa stahovalo dole ked bol dostatocny priestor na expedicnom sklade. Pri tom stahovani klad cez polozlozenu kladu si velmi rotatorom robit nemusel. Lebo ako som napisal rotator dovolil miernu "vôlu" a ta uplne stacila na takyto ukon. Najhorsie bolo ked som vykladal ku linke Baljer Zembrod. Casto tam boli gelby na vysku kabiny Tatry a vyssie. Skladat sa muselo po konci. Klada sa chytala mimo stred blizsie ku ruke a čelom klady si kladu opriet o tzv. vzperu na hlavnom ramene. Potom zdvyhnut a koncom polozit na gelbu vysuvamy kladu posuvat od seba. Vtedy dostavali hlavne vysuvy zabrat. U dlksich kusov sa muselo kladu prechytit, aby som ju dostatocne posunul. Lebo ked boli klady dalej a nezarovnane, tak obsluha linky na Baljeri frflali. Ale niekedy ked uz bolo tesno a vysoko tak niektory chlapi na linkach nam tou megarukov pomahali furu zlozit. Ony chytali na jednom konci vzadu a ja vpredu a obydvaja naraz. Vtedy bola fura zlozena raz -dva :) . Dlzky som vozil 3 roky a na tu dobu spominam rád 8)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4211 Nový příspěvek od Franta.cz »

Na rytkách jsme přetahovali přes hromady.
Zvedl se balík nad hromadu, aby se nad ni dostali kmeny.Pak se zmáčkl dolu a přitáhl k sobě a klady po hromadě pěkně sklouzly.

pavel sk
Příspěvky: 13088
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4212 Nový příspěvek od pavel sk »

Aj tak sa dalo. Furt zalezalo od okolnosti stavu na sklade. Niekedy ked som dorazil na sklad tak som si skôr musel najst a urobit miesto aby som to mal kde zlozit :)

AlexTc
Příspěvky: 1422
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4213 Nový příspěvek od AlexTc »

Koukal jsem do schématu hydrauliky na vyvážečku a rotátor tam má na obou vývodech pojistný ventil nastavený na 25MPa. V podstatě tam má svůj ventil jakákoliv funkce na ruce.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4214 Nový příspěvek od Širon »

Já v mejch začátcích krásně přišel na fígl jak dostat dál,spočívalo to v tom že jsem popojel tak,aby jsem se zlomil tahačem jako za latro,to jsem pak dostal skoro o dva metry dál. To jsem si to machroval jak mi to jde a že dám fůru naráz a nemusím čekat až mi obsluha poodjede se dřívím. No a jak jsem machroval tak jsem si neuvědomil že mám těsně za koncem rampy kabinu a křup a dveře včetně zrcátka a okna byli v krdeli :typek: ,
No jo no ,stalo se, tak kovošrot co sousedil s dřevoskladem, najít a vysomrovat dveře ,odpolední směna se štětkolakem a druhej den nanovo a jako by nic. :co?:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4215 Nový příspěvek od Pegos »

Přeji všem příjemné prožití svátků vánočních a do Nového Roku hodně štěstí a zdraví.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“