UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3031 Nový příspěvek od Tech »

Sniper píše:320 bavorských plnokrevníků, na vývodovém hřídeli 95% výkonu motoru, kabina na měchách. Spíš jsou problémem vibrace a hukot v kabině.
Ale dá se to přežít, občas vylezu, abych se protáhl, kouknu kolem sebe, co je pěkného v lese ;-)
Ptal jsem se na frézování jednoho hajnýho a ten stím taky neměl dobré zkušenosti. Hromada mulče na povrchu - problematické sázení a hlavně se to prý v létě zapaří a stromek to prostě "usmaží" + zakyselení. 2 roky tam nic neroste. - Alespoň to mi říkal. Určitě to bude záležet na množství klestu, ale zase když musím klest vyvést to už nemusím frézovat.

pobuk
Příspěvky: 138
Registrován: stř srp 13, 2014 8:31 pm
Bydliště: pribram

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3032 Nový příspěvek od pobuk »

miky64 píše:
Franta.cz píše: Ty kontramatky jsou na lepidle.Je potřeba je nahřát tak do 200 °C aby lepidlo povolilo.Hlavně né autogenem.
Děkuji za radu, moc mi pomohla. Rozebráno a bohužel se mi potvrdilo moje tušení kde mám závadu. Zjistil jsem, že je vylomený zub na sloupu a samozřejmě jsou i hřebenové tyče načnutý. Dá se to repasovat? Děkuji za odpověď
Resil jsem to loni a docela pakarna, nakonec jsem koupil celej hlavni sloup otoce a hridel a vyslo to levnejc nez to opravovat.

Obrázekhosting image

Obrázekpicture host

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3033 Nový příspěvek od Tom »

Tech píše:
Sniper píše:320 bavorských plnokrevníků, na vývodovém hřídeli 95% výkonu motoru, kabina na měchách. Spíš jsou problémem vibrace a hukot v kabině.
Ale dá se to přežít, občas vylezu, abych se protáhl, kouknu kolem sebe, co je pěkného v lese ;-)
Ptal jsem se na frézování jednoho hajnýho a ten stím taky neměl dobré zkušenosti. Hromada mulče na povrchu - problematické sázení a hlavně se to prý v létě zapaří a stromek to prostě "usmaží" + zakyselení. 2 roky tam nic neroste. - Alespoň to mi říkal. Určitě to bude záležet na množství klestu, ale zase když musím klest vyvést to už nemusím frézovat.
Je velký rozdíl mezi rychloběžnými a pomaluběžnými frézami. Každý preferuje něco jiného. Taktéž je rozdíl když se drtí klest a pouze naruší travní drn nebo když se jede pod povrch. Za mě rychloběžná fréza a pouze povrchová příprava. Sadí se stejně do půdního horizontu nikoliv do vrstvy mulče. Mulč se odhrne, stromek je krytý, mulč brání vysychání a zpomaluje i plevel.
Ale viděl jsem na Hlubočci připravené plochy prý frézou, no hnus. Kles nahrnutý do valů v sousedním mladém porostu a půda promísená s větvemi. Jak do toho chtěli zalesňovat, to fakt netuším :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3034 Nový příspěvek od Metracek »

Frézu nemám,ale letos budu zkoušet dávat štěpku ze štěpkovače mezi letos zasázené stromky. Uvidíme jestli to bude mít přínos. Na svazích si aspoň slibuju, že se silnějším deštěm mě hlína nesteče po srázu do potoka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3035 Nový příspěvek od Sniper »

Tom: Lépe bych to nenapsal 8)

Plochy, které jsem dělal dneska taky stojí za hovno. Terén nerovný, samá díry, plno hromad klestu MD, BK, hodně nezpracované hmoty a pařezy vysoké jak hovado a byly snad všude, ani projet se nedalo...

Taková práce je o hovně, tu plochu jsem neměl vůbec dělat, ale potřebovali to :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

miky64
Příspěvky: 74
Registrován: pát říj 18, 2013 3:40 pm
Bydliště: Hatín

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3036 Nový příspěvek od miky64 »

pobuk píše:
Resil jsem to loni a docela pakarna, nakonec jsem koupil celej hlavni sloup otoce a hridel a vyslo to levnejc nez to opravovat.
Já to vyřešil tak, že mi na sloupu udělaji novej pastorek a hřebeny mi opraví. Tak snad to bude fungovat.

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3037 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

tak kolik vam kde napadlo v rakusích ma padnout víc nez za celou zimu

pobuk
Příspěvky: 138
Registrován: stř srp 13, 2014 8:31 pm
Bydliště: pribram

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3038 Nový příspěvek od pobuk »

miky64 píše:
pobuk píše:
Resil jsem to loni a docela pakarna, nakonec jsem koupil celej hlavni sloup otoce a hridel a vyslo to levnejc nez to opravovat.
Já to vyřešil tak, že mi na sloupu udělaji novej pastorek a hřebeny mi opraví. Tak snad to bude fungovat.
To ti budou vyvarovat?

miky64
Příspěvky: 74
Registrován: pát říj 18, 2013 3:40 pm
Bydliště: Hatín

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3039 Nový příspěvek od miky64 »

pobuk píše:To ti budou vyvarovat?
Ty hřebeny vyvaří vyfrézujou a zakalí a na tom sloupu ten pastorek odříznou a navaří tam novej co udělaji.

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3040 Nový příspěvek od pepikorliklocal »


peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3041 Nový příspěvek od peyrak »

s touhle ne, ale už 4 roky používáme milwaukee z řady M12, hlavně máš prostě volnou jednu ruku oproti ručním maznicím

Uživatelský avatar
šami1
Příspěvky: 602
Registrován: úte pro 08, 2009 9:00 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3042 Nový příspěvek od šami1 »

Jak je u Vás? My byli dnes doma,foceno dnes 19.4.2017 před 10 min. :) Obrázek

Obrázek


image hosting over 10mb
Nehledám důvody proč to nejde,já hledám způsoby aby to šlo!

Danek
Příspěvky: 549
Registrován: stř říj 22, 2008 2:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3043 Nový příspěvek od Danek »

Za celou zimu nenapadlo tolik co ted.
Obrázek

Obrázek

Danek
Příspěvky: 549
Registrován: stř říj 22, 2008 2:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3044 Nový příspěvek od Danek »

Díval jsem se, že jsi dělal s aposem. Jak to s tím jde? Vyplatí se to? Jak se dělíte s pilařem a kolik m3 uděláš za den? Kdyby se náhodou, někde naskytl nějaký k prodeji, tak jsem uvažoval že bych ho pořídil.

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#3045 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

Peyrak jo jo tu sem taky videl prej je nejlepši na svetě řikal amik ve vídeu ja s tou normani maznici nekdy skusim jak pes :pistol:
Šami ne že bych chtel malovat čerta na zed je to pěkný ale tohle je vo votoč

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“