Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#271 Nový příspěvek od Peetan »

To je helma jak ta ekonomy od stihlu. Muj drevak ji ma. Pres tu sitku je prd videt a je dost nizka.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#272 Nový příspěvek od Metracek »

Hold budu muset to vyzkoušet a uvidíme... nebo vezmu jinou... Netěžím profi, ale ty gumové špunty do uší a brýle zapomínám neustále na chatě... a radši bych si tu hlavu taky nějak chránil...

Co máte třeba vy? Já koukal na Interforst, že tam budu brát lano a pár věcí. Jiným variantám se nebráním, ale když nedělám profi přijde mi zbytečné mít helmu od HQ,... za 1800 Kč

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#273 Nový příspěvek od Dvordy »

HQ dělá helmy dva typy, jednu profi a druhou hobby. Já jsem si koupil tu hobby a jsem spokojený.

http://teha.cz/husqvarna/ochrana-hlavyoci-a-sluchu.htm
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#274 Nový příspěvek od Peetan »

Metracku, ta hobby HQ neni spatna za litr. Ja mam profi, ale spis z principu. :smich:
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#275 Nový příspěvek od ondra »

Lepší Hobby helma nežli žádná ;-) :)
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#276 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#277 Nový příspěvek od Peetan »

Ta by se mne hodila za mlada. To jsme si hrali na strazce vesmiru. :smich
Ale jo, na lyze dobra.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#278 Nový příspěvek od vitek »

Určitě nějaká helma lepší než žádná. Mám HQ profi (s textilní vložkou). S obyč s plastem hobby jsem měl jednou na hlavě a už nikdy více. Bylo to jako držet na hlavě 10knížek jak to tlačilo. Je to poznat velkej rozdíl. Určitě bych šel v tvém případě do něčeho od peltoru za rozumnou cenu a hlavně si to zkusit, aby byla pohodlná.
Když už se tu bavíme o přilbách, kdo z vás používá ochranu zátylku? Nikdy jsem to neměl a letošní zima mě přinutila a paráda. Suchej krk žádnej bordel atd... Až na tu cenu 95 kč za kus gumy. Příště vystřihnu z vyksajvantu a bude to 8)
Používáte sluchátka i do traktoru? Jaký? Myslím zetory a podobný řváče. Občas jezdím s pilařskou helmou, ale ty sluchadla jsou stavěný asi na jinej kmitočet, protože pak bubnuje v uších pomalu víc jako bez nich.

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#279 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Peetan píše:Ta by se mne hodila za mlada. To jsme si hrali na strazce vesmiru. :smich
Ale jo, na lyze dobra.
Hele ty starče :smich: až si jí vrazíš na kokos (určitě na Elmii bude stánek) tak nejspíš změníš názor. Fakt suprová aspoň pro mě . :friends:
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#280 Nový příspěvek od Adler »

vitek píše:Určitě nějaká helma lepší než žádná. Mám HQ profi (s textilní vložkou). S obyč s plastem hobby jsem měl jednou na hlavě a už nikdy více. Bylo to jako držet na hlavě 10knížek jak to tlačilo. Je to poznat velkej rozdíl. Určitě bych šel v tvém případě do něčeho od peltoru za rozumnou cenu a hlavně si to zkusit, aby byla pohodlná.
Když už se tu bavíme o přilbách, kdo z vás používá ochranu zátylku? Nikdy jsem to neměl a letošní zima mě přinutila a paráda. Suchej krk žádnej bordel atd... Až na tu cenu 95 kč za kus gumy. Příště vystřihnu z vyksajvantu a bude to 8)
Používáte sluchátka i do traktoru? Jaký? Myslím zetory a podobný řváče. Občas jezdím s pilařskou helmou, ale ty sluchadla jsou stavěný asi na jinej kmitočet, protože pak bubnuje v uších pomalu víc jako bez nich.
sluchátka do traktoru ? s čím jezdíš ?
Ještě sem nejel v traktoru,který by řval tak,že bych je potřeboval.
Popravdě ani bych je nechtěl,je dobré poslouchat motor hned z několika důvodů...
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#281 Nový příspěvek od vitek »

Adler: Když už to poslouchám celý den, tak mě osobně z toho není dvakrát nejlíp. Nebo sluchátka na pilu taky nejsou potřeba a je vhodno slyšet motor? Nemyslím tím, že bych chtěl přes sluchátka slyšet šumění moře místo motoru, ale kdyby to bylo tišší vůbec bych se nezlobil. Rád si oddělám dveře ať človek furt nehapruje s klikou a nevaří se ve skleníku. Pravda, že tam je krátkej komín kterej všechen tlak a hluk hrčí přímo na dveře- je to zetor 77

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#282 Nový příspěvek od Metracek »

Mirku: jo tu bych si vzal klidně i na prkno vypadá bytelně :smich: či na obří slalom :smich:

Díky za rady a tipy. Zase jste mi dali brouka do hlavy kterou :smich: . Hold pojedu tady v Brně do HQ a pak do Interfrostu a rozhodnu se :smich: Prostě každému sedne něco jiného :D je až moc velký výběr :smich:

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#283 Nový příspěvek od adam »

Mirek LKT píše:Helma bude O.K. i když tohle zrovna není můj vkus. Teď sem viděl u jednoho kluka tuhle a za ty prachy je parádní 8) http://www.kox24.cz/KOX-kombinace-pro-o ... i=74106-01


Ke kombi kanystru snad jen že je lepší si připlatit a koupit s těmi bezpečnostními hrdly proti přelití než jen s obyč nálevkami .
Ta je stejná jako ta stihl, akorát má jiný sluchátka.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#284 Nový příspěvek od Adler »

vitek píše:Adler: Když už to poslouchám celý den, tak mě osobně z toho není dvakrát nejlíp. Nebo sluchátka na pilu taky nejsou potřeba a je vhodno slyšet motor? Nemyslím tím, že bych chtěl přes sluchátka slyšet šumění moře místo motoru, ale kdyby to bylo tišší vůbec bych se nezlobil. Rád si oddělám dveře ať človek furt nehapruje s klikou a nevaří se ve skleníku. Pravda, že tam je krátkej komín kterej všechen tlak a hluk hrčí přímo na dveře- je to zetor 77
Já nevím,mě se nezdá,že by 357xp řvala nějak nesnesitelně :-/ na ušním sem byl nedávno a sluch mám v pořádku,tak nahluchlý nejsu.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: Lesácká výstroj, obuv, kalhoty, bundy atd

#285 Nový příspěvek od Lakatos80 »

Mirek LKT píše:Tohle je ta správná ořechová
http://www.worksafety.cz/cz/e-shop/9185 ... rilba.html
Obrázek
vypadá dobře, zkusím u šéfa jestli by jsme ji nemohli nafasovat :smich: :smich: :smich: :jazyk:
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“