UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 911
Registrován: ned pro 21, 2008 9:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4246 Nový příspěvek od tronda »

a takových fotek mám mraky, dle pana Filipa z třeboně vše v naprostém pořádku.
Když nástavbu dělali byl jsem přímo v třeboni se na to podívat a a upozorňoval jsem je že je to k hovnu, bylo mi řečeno že to předělají a takhle to dopadlo.
traktor o 2,60m delší než proxima, v lese nepoužitelný

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1350
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4247 Nový příspěvek od Hranostaj »

Já sem tudle zahlíd inzerát, tet ho nemuzu najit.
Prodaval Zetor 95 nebo 10540 s třebonskou nastavbou.
Jak říkáš celej zadní štít ukrutně čuměl z traktoru už z fotek to vypadalo divně.
Asi veděl proč se toho zbavuje

forterra 1125
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 28, 2016 3:07 pm
Bydliště: Branky

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4248 Nový příspěvek od forterra 1125 »

Kupoval jsem také nový Traktor Forrtera 125 s Třeboňskou nádstavbou.Jenom navijáky jsem koupil Krpan 2x10.Bohužel je namontovali špatně a po nekonečných telefonátech s Filipem který stále dokola tvrdil že je vše v naprostém pořádku a neochotě cokoli řešit jsem musel Traktor naložit na Kamion a dovést do Slovinska kde nechápali jak montáž může někdo tak neuvěřitelně zpackat.Po půlroce práce mi v lese upadl zadní štít ohnul pístnice škoda 20000kč.Pan Filip opět nesklamal a prohlásil že je to přetížené.Přitom tam je pojišťovák a přetížit to nejde.Nato že tam jsou nedokončené sváry opět neslyšel.V PTR už bych jsi nenechal namontovat ani zvonek na kolo.

Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 911
Registrován: ned pro 21, 2008 9:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4249 Nový příspěvek od tronda »

chce se mi zvracet z PTR

Obrázek

Obrázek

Obrázek

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4250 Nový příspěvek od radovann »

Tondo, když vidím stát Jelena a Zetora vedle sebe, tak asi vzpomínáš na Zeturka co ?

Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 911
Registrován: ned pro 21, 2008 9:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4251 Nový příspěvek od tronda »

tak hlavně zetůrek se vešel všude, JD není špatnej, ale ta třeboňská nástavba je kurevsky nedořešená a všem je to úplně jedno.
jedna perlička z PTR:
hned nové navijáky se asi po půl roce vysypaly, něco vevnitř začalo rachtat a konec, tak reklamace. Rozebrali to, obložení na paknách utrhané, odvezli celé ty vnitřky i s válcema a dovezli jiné. Pak ale vytáhli z kalhot z kapes nějaký kousky železa které byli ovařované, obroušené, díry vnich a nějakej závit. :shock: Prej sjme to rozrbrali a sami si to opravovali a dali jsme tam neorig. díly :shock: proto se to prej rozbylo :shock:
Nechápu proč bych měl sám něco doma bastlit a vyrábět když je vše nové a v záruce. Prostě banda idiotů z PTR
a to nebyla jediná reklamace.
další perla od p. Filipa: navijáky mají svůj hydraulický okruh...kdyby měli museli by mít svoje čerpadlo jak to má igland, ale tady to pohání čerpadlo traktoru tak že se musí furt přepínat mezi navijákama a čelákem. Používám čelák musím vypnout navijáky, v lese zapnout navíjet chci použít čelák vypnout. Pak vylezu z traktoru chci použít naviják a běžím zpět do traktoru to zapnout , to bych :puska:

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4252 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

mě pánove nejde do hlavy proc se ty navijaky furt cpou dozadu a ne na předek dyt i ten rampovac by na to šel upravit
no porad promejšlim zda pořidit ten rumunskej dvoububen taf kdekdo to nabízý do 100tis napasovat to na pvh dozadu stit prohnutej jak na lkt 80
otázk je proc to nikdo nedělá :-/ a pravděpodobnost že objevim ameriku :zapomel:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4253 Nový příspěvek od Antony30011 »

pepikorliklocal píše:mě pánove nejde do hlavy proc se ty navijaky furt cpou dozadu a ne na předek dyt i ten rampovac by na to šel upravit
Tak to by asi chtělo nastudovat něco o konstrukci dnešních traktorů... začal bych úchyty tříbodového závěsu vepředu a vzadu :-/

špalek
Příspěvky: 318
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4254 Nový příspěvek od špalek »

Ahoj Tondo. Vím přesně o čem mluvíš, jen je mi divný, jak se to v tý Třeboni posralo. Vždyť ty starší nástavby byly dobrý a fungovaly. Teď jsem zkouknul na youtubu video ,kde se mihnul JD s vysokým třeboňským rampovačem a zadní plotna byla hned za kolama, jako u proximy. A na některých třeboňských fotkách je to taky vidět. Jestli se nepletu. Tak jestli jim do toho nekecali od Daňhelů. Nevím. Ale ta " nedomyšlenost " je u tý naší nástavby vskutku prapodivná. Měj se hezky a ať se Ti daří. L

Uživatelský avatar
tronda
Příspěvky: 911
Registrován: ned pro 21, 2008 9:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4255 Nový příspěvek od tronda »

ti od daňhelů na ně hlavně tlačili(na ptr), aby byli traktory hotový a předaný, aby neplatili penále a na kvalitu se nehledělo....
Do dalšího výběrového řízení se už Daňhel raději nepřihlásil,protože si tzv. nasral do bot, záruky atd. páč servisovat traktor v denním nasazení v lese a na poli je rozdíl, a další traktory pro letošek budou zase od stromu, takže s iglandama, zaplať pán bůch...

marten
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 08, 2019 9:49 pm
Bydliště: Humpolec

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4256 Nový příspěvek od marten »

Dovolím si reagovat, jelikož jsem měl možnost zakázku strojení traktorů pro VLS trochu externě sledovat a bavit se s lidma kteří a této zakázce makali soboty, neděle. Zakázka, když byla vyhlášena tak už na šibeniční termín, proto se do toho moc firem nehlásilo. Se zpracovanou základní dokumentací byl pouze PTR. Když navezly traktory na plac tak se na to vrhli konstruktéři a začalo se makat.Samozřejmě nad sebou měli supervizora z VLS který vše usměrňoval, aby se dodržel rozpočet. Ten člověk tam byl co 2 dny. Výběr konstrukce schvalovali na VLS. Nakonec vše dodali v pořádku a v termínu. Na tom strojáku udělaji přesně to co si zaplatíte. Pokud bude oholený rozpočet tak i ten jelen bude šrot od začátku.Je to jen o penězích který do toho kšeftu vojáci chtěli dát. Nedávno dělali jelena pro soukromníka kterej v lese dělá už nějakou dobu s jasným zadáním na životnost a ten byl naprosto vymazlený z hardoxu s těma nejlepšíma komponentama.

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4257 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

Antony to by muselo bejt vsechno dělaný vlastní to co je na traktoru hlavně vzadu je nepoužitelný
tohle přijde taky zajímavý https://www.youtube.com/watch?v=4j6p5BMMLn0

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4258 Nový příspěvek od Pegos »

Když bude navijak na předku jak s tím potáhneš dřevo na skládku???? To už pak ta traktor vyvážečku abys to přitáhl k traktoru a přeházel na vlek.

Pegos
Příspěvky: 143
Registrován: ned úno 18, 2018 7:42 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4259 Nový příspěvek od Pegos »

To Tronda
Nezasekávají se ti ty řetězy v těch žabkách??? Na tyhle jsou lepší kulaté já jsem s tím měl furt problém nechtělo se jim pak ven.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#4260 Nový příspěvek od Antony30011 »

Ale tak ono navijáky na předek jsou. Krpan 5,5 FEH třeba. Ale není to na tahání jak vzadu. Jak dobře doplnil kolega - to bys couval? Ok, otočný řízení, ale to je to samo jak vzádu. Navijáky na předek jsou víceméně na dvě věci
a) k vytažení zapadlýho traktoru
b) k přiblížení dřeva co je daleko od vyvážečky (předpoklad že traktor s navijákem vepředu má vyvážečku), přetažení věšáku apod

Rozhodně není naviják na předek, resp předek, stavěný na to, aby tahal stejně jak vzadu...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“