Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6301 Nový příspěvek od Vrto »

Kde sa to maže?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6302 Nový příspěvek od Atlan »

Nechce aa mi verit zeby to v navode k traktoru nebolo!
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6303 Nový příspěvek od Vrto »

Atlan porovnavat niekoho kto ma stroj hadam 10 rokov s niekym kto ho ma 2 mesiace je .... nemam ho tak nastudovany ako ty co si ho rozobral z kazdej strany, opravoval si spojku a pod... na zetor tiez nepotrebujem navod ani ziadne forum lebo na nom beham od detsva takisto ty poznas bielorusa... je tazke odpovedat ze sa maze tam a tam? Ked si si uz dal tu namahu odpisat tak odpis normalne aby mal z toho aj iny uzivatel informaciu... nic v zlom

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6304 Nový příspěvek od Atlan »

Lebokazdy novy tu pride a 10x sa pyta to iste, pricom 9 veci najde v navode... Preto. Nikto nieje nutrny ti tu odpovedat.

Tak ze si navod stiahni je v cestine dokonca prekvapujuco. A skor ako tu pozlozis otazku ktora bola uz zofpovedana alebo je v navode.
Okrem toho je tam dost zaujimavych veci ktore stoja za precitanie.

Maznica je aj tak skryta sa krycou maticou.... Vid navod.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6305 Nový příspěvek od Vrto »

Aj tak si nepochopil :smich: prid sem novy a skus precitat 421 stran ked sa ti nieco pokazi :D :D nespamujme to tu a vsetci si nastudujme navod ... ked uz pisem prispevok spytam sa niekoho kto vie odpovedat, ake o-kruzky idu na tie ventily na rozdelovacoch na stelovanie tlaku.. cont tu pisal ze ked ich vymenil tak nemal problem s teplym olejom pri kopani mu netratilo silu.. nie je to uvedene v navode ani tu na fore, dielensku prirucku nemam. dakujem

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6306 Nový příspěvek od Atlan »

Stiahni a povedz ci je vc z jazuku
https://uloz.to/!kOAHpuzgvOE9/eo-2621a-bielorus-zip
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6307 Nový příspěvek od Vrto »

Rozoznas dielensku prirucku od navodu na obsluhu? V navode nenajdem rozmer o-kruzku... ale dakujem za ochotu 8)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6308 Nový příspěvek od Atlan »

Vrto píše:Kde sa to maže?
Nevadi ze nepametas na coxsa pytas.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16587
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bielorus EO 2621

#6309 Nový příspěvek od oco13 »

Nehádajte sa , lebo je to aj tak 50:50 , každý máte v niečom pravdu :friends:
Ono je to o tom , že vela ludí ma nastavené "zobraziť nové príspevky" a hladanie zase treba aj vedieť formulovať aby ti niečo našlo.(mne sa to často nepodarí)

Vrto
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 18, 2018 10:32 pm
Bydliště: Detva

Re: Bielorus EO 2621

#6310 Nový příspěvek od Vrto »

Atlan asi si Talian, ale nemam 14 aby som sa chytal za slovicka... oco13 mas pravdu, to vyhladavanie ma svoje muchy, asi to neviem pouzivat lebo nie vzdy najdem... ale ked je tema a dam k nej otazku tak ako normalny clovek necakam odpoved typu ved to mas volade neviem kde napisane... forum je forum kde sa pomaha a nie odkazovat sa na literatury a prirucky a pod... ale mozno sa o 10 stran hadok dopatram k rozmeru o-kruzkov :smich:

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6311 Nový příspěvek od SuriK »

Suhlasim s Vrtom, pouzivam hladanie neustale, ale niekedy neviem spravne popisat co hladam a preto zadam otazku. Potom sa niekedy dozviem, ze co vlastne hladam, ked mi niekto odpovie na moju laicky polozenu otazku. Forum presne sluzi nato, ze kto vie tak poradi. Ja mam tolko prace, ze nemam cas nato, aby som listoval pol dna na nete. Som pracovne vytazeny clovek.
Bielorus eo 2621A

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6312 Nový příspěvek od Hari »

SuriK píše:Chlapi, dnes som sa rozhodol vymenit olej v hydraulike. Take kvantum oleja, co tam je... Neskutocne. Postup co som zvolil. Najprv som zdvihol podkop uplne hore, aby boli piesty zasunute v piestnici nadoraz. Potom som otvoril vypustaci ventil zo spodu hydraulickej nadrze. Aj s vrchnym, ale treba ho povolit, len odporucam nedat celkom dole z dovodu vyfrknutia oleja. Ked vytiekol ze uz nic neostalo, tak som stlacil najprv packy na radlicu a boky a drzal som ich v polohe dole kym tiekol olej z vypustacieho ventilu, ked prestal, presunul som sa k zadnym packam na podkop. Najprv som spustil dole strednu cast, potom lyzicu a nakoniec hlavne zadne rameno, opat tiekol olej z vypustneho ventilu. Ked dotiekol, nastartoval som na 10 sekund a opat som pohybal vsetkymi packami, nech vytecie uplne vsetko. A tot vse...
Napustat budem az cez vikend, lebo potrebujem opravit jednu cast, co je na foto, preteka mi tade riadne olej, nemate niekto? Je to z tej zadnej nohy, ci ako to nazvat.
Obrázek
Obrázek

Potom som vypustil olej aj z prednej nadrze, len koli tomu, ze majitel tam dal kus hydraulickeho, ale bol tam nejaky iny, takze hydraulicky plaval navrchu. Vypustil som aj olej priamo zo serva. Inak mozem tam dat m6ad? Alebo mam dat nejaky na servo? Je to napojene na predne cerpadlo, tam nieje riziko ze prerazi do motora? Inak este otazka, kde je nejaky filter? Aj motorovy olejovy filter to vobec ma? Zatial som nasiel iba naftovy filter. Dakujem vopred za rady.
Ahoj Surik. Vies mi prosim ta povedat, kolko litrov ide do prazdneho serva? Nejak to neviem nikde dohladat. Diky moc.

SuriK
Příspěvky: 36
Registrován: ned zář 09, 2018 12:45 pm
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6313 Nový příspěvek od SuriK »

Ak sa nemylim, niekto pisal 18litrov. Ja som tam dal nejakych 15 a potom som dolieval. Takze tych 18 moze byt. Dal som m6ad, ale servo ide tazsie, ale nevadi mi to, radsej nech mam vsade jeden typ a mam pokoj. Za dobru cenu sa da kupit z automotocentrum, olej dexoll m6ad 60l za 75€ plus posta 12.9€, preto tam objednavam aj ine ako chladiacu kvapalinu, destilku stierace a aditiva do nafty, aby sa to co najviac oplatilo.
Bielorus eo 2621A

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6314 Nový příspěvek od majo04 »

Ja som uprimne zvedavy, ako budete s tymi hustymi olejmi robit cez zimu. Mne to tesne nad 0 este aj bezproblemovo nastartuje aj so zapnutymi vsetkymi 4 cerpadlami(predne nevypinam a zadne som zabudol). Vsade mam hydraulicky.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6315 Nový příspěvek od Hari »

Tak ja do serva chcem dat dextron 2ku, alebo atfko, ale do motora aj hydrauliky pojde urcite 6ka. Teraz tam mam 10wcko a je strasne riedky. V lete sa s tym skoro neda robit po 20 minutach a to nehovorim o tom, ze to tecie vsade jak cez sito... :D

Majo ake 4 cerpadla? Len 3 su na hrbacovi. Ci?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“