Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6061 Nový příspěvek od arcoolka »

Tak dnes sme oživila starčeka

https://www.youtube.com/watch?v=VQJmoHXG5nQ

Motor ide na len dva valce.

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6062 Nový příspěvek od arcoolka »

Dawexx1 píše:@arcoolka
Tak jak to dopadlo? Mě to čeká o víkendu. Je tam nějaký špek nebo šlo vše v pohodě?
Neriešil som to nakoniec, mal som zalepenú guličku vo ventile nádrže, tak som ju vyhodil + som vymenil hadicu. Nafta tečie.

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6063 Nový příspěvek od arcoolka »

Dávali ste už naftovú nádrž spredu na bok, na stranu? Použili ste starú, len ste ju postavili na kant, alebo je nutné kúpiť novú kvôli ventilu? Vraj ju niektorí dali tam ako bývali baterky, pod predný rozvádzač. Je tam dosť málo miesta. Pasuje tam nejaká nádrž z nejakého bežného "stroja"? .

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6064 Nový příspěvek od Hari »

Zdravim pani.
Vie mi niekto uplne presne povedat, kolko oleja ide do prevodovky do 81ky rocnika s hranatym predkom a gulatou kabinou a kde sa nachadza kontrolny srob?
Vdaka

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6065 Nový příspěvek od arcoolka »

Hari píše:Zdravim pani.
Vie mi niekto uplne presne povedat, kolko oleja ide do prevodovky do 81ky rocnika s hranatym predkom a gulatou kabinou a kde sa nachadza kontrolny srob?
Vdaka
Prikladám foto čo som si už dávnejšie stiahol tu z fóra (nie som autorom). Malo by ukazovať pozíciu kontrolných šróbov oleja v prevodovke. Vpravo, medzi zadným kolesom a servom riadenia, niekde nad brzdou otoču. Moja otázka je kadiaľ sa nalieva olej do prevodovky? Musím zhodiť tie plechy na podlahe v kabíne?

Obrázek

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6066 Nový příspěvek od Hari »

arcoolka píše:
Hari píše:Zdravim pani.
Vie mi niekto uplne presne povedat, kolko oleja ide do prevodovky do 81ky rocnika s hranatym predkom a gulatou kabinou a kde sa nachadza kontrolny srob?
Vdaka
Prikladám foto čo som si už dávnejšie stiahol tu z fóra (nie som autorom). Malo by ukazovať pozíciu kontrolných šróbov oleja v prevodovke. Vpravo, medzi zadným kolesom a servom riadenia, niekde nad brzdou otoču. Moja otázka je kadiaľ sa nalieva olej do prevodovky? Musím zhodiť tie plechy na podlahe v kabíne?

Obrázek
Ahoj. No mozes ho tam naliat bud cez kulisu, alebo cez vrchny kontrolny srob hadickou, ale predpokladam, ze to bude na dlhsie... Ja sa na to akurat teraz chystam, ale musim este vyplachnut prevodovku zvnutra, lebo tam je nehorazny bordel po predoslych majiteloch...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6067 Nový příspěvek od Atlan »

Hari píše:Zdravim pani.
Vie mi niekto uplne presne povedat, kolko oleja ide do prevodovky do 81ky rocnika s hranatym predkom a gulatou kabinou a kde sa nachadza kontrolny srob?
Vdaka
Stiahni si manual od traktora 80stranovy ci kolko. A budes vediet.
A pocdruhe stiahni si navod na obsluhu a udrzbu traktorbagra bielorus.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6068 Nový příspěvek od Hari »

Atlan píše:
Hari píše:Zdravim pani.
Vie mi niekto uplne presne povedat, kolko oleja ide do prevodovky do 81ky rocnika s hranatym predkom a gulatou kabinou a kde sa nachadza kontrolny srob?
Vdaka
Stiahni si manual od traktora 80stranovy ci kolko. A budes vediet.
A pocdruhe stiahni si navod na obsluhu a udrzbu traktorbagra bielorus.
Nejake manualy mam, ale nestoja za nic. A po rusky neviem, takze som sa zatial nikde nedopracoval ku kompletnemu v cestine, alebo slovencine...

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6069 Nový příspěvek od Hari »

Pani neviete mi poradit, ci prevodovka a diferak ma spolocnu napln, alebo kazde zvlast?

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6070 Nový příspěvek od Hari »

arcoolka píše:
Hari píše:Zdravim pani.
Vie mi niekto uplne presne povedat, kolko oleja ide do prevodovky do 81ky rocnika s hranatym predkom a gulatou kabinou a kde sa nachadza kontrolny srob?
Vdaka
Prikladám foto čo som si už dávnejšie stiahol tu z fóra (nie som autorom). Malo by ukazovať pozíciu kontrolných šróbov oleja v prevodovke. Vpravo, medzi zadným kolesom a servom riadenia, niekde nad brzdou otoču. Moja otázka je kadiaľ sa nalieva olej do prevodovky? Musím zhodiť tie plechy na podlahe v kabíne?

Obrázek
Takze nalievaci srob mas pri saltpake na vrchnom kryte prevodovky. Ked budes vypustat, tak jeden srob je dole medzi piestami otoca a druhy je este zozadu na diferaku smerom k otocu. Treba pustit oba. Vela zdaru a nech nenajdes v tej huspenine aj zuby jak ja :D

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6071 Nový příspěvek od arcoolka »

Hari píše:Takze nalievaci srob mas pri saltpake na vrchnom kryte prevodovky. Ked budes vypustat, tak jeden srob je dole medzi piestami otoca a druhy je este zozadu na diferaku smerom k otocu. Treba pustit oba. Vela zdaru a nech nenajdes v tej huspenine aj zuby jak ja :D
ď, šrób som našiel pod asi 5 cm uschnutého blata zmiešaného s olejom, pozostatok po predchádzajúcich majiteľoch. Aby som to vyčistil, musel som zhodiť tie plechy z podlahy. Koľko litrov oleja si tam nalial, a aký typ?

Dawexx1
Příspěvky: 11
Registrován: stř led 31, 2018 6:02 am
Bydliště: Prostějov

Re: Bielorus EO 2621

#6072 Nový příspěvek od Dawexx1 »

Já lil PP90 převodový. Dolil jsem 20 litru, plna bude asi dvojnásobek.

Hari
Příspěvky: 59
Registrován: stř čer 13, 2018 5:04 pm
Bydliště: Moravsky svaty jan

Re: Bielorus EO 2621

#6073 Nový příspěvek od Hari »

arcoolka píše:
Hari píše:Takze nalievaci srob mas pri saltpake na vrchnom kryte prevodovky. Ked budes vypustat, tak jeden srob je dole medzi piestami otoca a druhy je este zozadu na diferaku smerom k otocu. Treba pustit oba. Vela zdaru a nech nenajdes v tej huspenine aj zuby jak ja :D
ď, šrób som našiel pod asi 5 cm uschnutého blata zmiešaného s olejom, pozostatok po predchádzajúcich majiteľoch. Aby som to vyčistil, musel som zhodiť tie plechy z podlahy. Koľko litrov oleja si tam nalial, a aký typ?
Do motora mi voslo myslim 12 litrov a do prevodovky s diferakom okolo 55 litrov. Daval som vsade motorak 10w-40. Na to moje poprdkavanie okolo komina to bohate staci...
Super na tom je, ze po vymene tej huspeniny za olej normalnej viskozity som zistil, zemi pod servom nedrzi dobre tesnenie, ze mi tecie na lavom zadnom simering okolo poloosi a obcas aj zo spojkoveho loziska nieco kvapne :smich:
Tak tak rozmyslam, ci som to radsej nemal nechat tak, kedze vymena len odhalila dalsie priesaky, vylomeny zub a odtrhnuty srob :vysmech:

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6074 Nový příspěvek od arcoolka »

Hari píše:Super na tom je, ze po vymene tej huspeniny za olej normalnej viskozity som zistil, zemi pod servom nedrzi dobre tesnenie, ze mi tecie na lavom zadnom simering okolo poloosi a obcas aj zo spojkoveho loziska nieco kvapne :smich:
Tak tak rozmyslam, ci som to radsej nemal nechat tak, kedze vymena len odhalila dalsie priesaky, vylomeny zub a odtrhnuty srob :vysmech:
Ja som pretesňoval všetky piesty a už pri spätnom osadzovaní valca papuče som si všimol že ten spojovací závit na hlave je už nejaký pretočený. Dnes mi hlavu slávnostne odstrelilo, závit povolil a vystreklo naokolo za kýbeľ oleja. Nemáte niekto na predaj nadbytočný piesty papuče? :D Nejaké som našiel na bazoši v CZ, ale to by ma doprava vyšla asi drahšie než nákup.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6075 Nový příspěvek od Atlan »

Daj vytocit druhu kontramatku cca min 2cm siroku. Zasrubuj znova vrch piestu dotiani vyrobenu kontramatku a prizvaratju na 4 miestach o hlavu, potom dotiahni origo kontramatku. Zvaraj kratko sby si neznicil gumicku co tam je. 4 husenice po obvode o dlzke 4 az 5cm. Najprv to ale len naboduj. Aby neskrizovalo zavit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“