Forest Meri

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Pepa.cz
Příspěvky: 236
Registrován: pon črc 09, 2007 6:11 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Forest Meri

#1 Nový příspěvek od Pepa.cz »

Zdravím Pánové chtěl jsem jen aby jste si dali pozor na firmu Forest Meri nekupujte žádné stroje jejich přístup k záruce a servisu je hrozny

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Forest Meri

#2 Nový příspěvek od Franta.cz »

:sorry: Pepo, ale pokud k tomu nic nedodáš je to o ničem :-/

Pepa.cz
Příspěvky: 236
Registrován: pon črc 09, 2007 6:11 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Forest Meri

#3 Nový příspěvek od Pepa.cz »

Co dodat kamarád koupil nove Welte a když s mašinu něco je musí přijet Němci protože tady nikdo nic neví jen odpoví Němci nám neodpověděli a další perla přijedou na výměnu oleje a do šestiválce přiveze náplň do čtyřválce potřebuje náplň do chladiče tu taky nemají a tak to je se vším když jsem dělal JD770 no na HP vše fungovalo perfektně pišu to jen aby někdo nekoupil mašinu a díky nim nepřišel o vše

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Forest Meri

#4 Nový příspěvek od Franta.cz »

Ty druhý dvě věci jsou smutný.
Ta první věc na to se dá přijít selským rozumem.Welte se u nás nevyrábí kolik tady jezdí kusů?Vsadím se, že se to dá spočítat na prstech.Tak nečekej, že tady budou školení mechanici :-/ .
Nerad tě straším, ale teprv si užije až se něco rozbije a bude čekat na náhradní díl z něměcka, protože u nás bude stav náhradních dílů 0.
Jenže to neplatí jen pro Welte a Forest Meri, ale pro každý výrobek v tomto počtu.
Jestli má jen to Welte tak bych nechtěl být v kamarádově kůži, vlastně ani nemůžu já si to předem spočítal a tuhle cestu zavrhl.
JD do toho nepleť ten je v popředí prodávanosti jen naproti přes kopec mají 3 nebo 4 mašiny o 10 km vedle soukromník 2.To tady budou mechanici školení firmou i sklady náhradních dílů.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Forest Meri

#5 Nový příspěvek od Tom »

Absolutně nerozumím jejich politice servisu... taky od nich máme nějakou techniku, snaží se vyjít vstříc, ale všechno to naráží na neschopnost Finů vyrobit traktor, který se nek*rví, Italů vyrobit frézy, které budou dělat práci na kterou jsou určené ale hlavně, v čem je u nich problém, že mají dvě party servisáků, kteří nejsou vybavení "normálním" servisáckým autem, jeden jsou v Ostravě a druhý den někde na Šumavě. Servis není možné "normálně" domluvit, třikrát měnění termínu, vůbec jim nevadí, že mašina stojí místo toho aby vydělávala, blokuje to lidi... oni řeknou že mají někde rozsypanou převodovku a že nemůžou dojet. To, že naslibovali opravu rozsypaného motoru před 14 dny někomu jinému jim nic neříká... Když se na ně přitlačí, tak naslibují, něco se pohne a pak to zase utichne.
Nechci nikoho pošpinit, není to lehký byznys, to co dělají... samé speciální mašiny, takže to mají po pár kusech po celé republice. Ale když už to tak mám, tak ať mají plnohodnotně vybavené servisní dodávky, a ať je více part, které budou po těch servisech jezdit... V dnešní době to takhle nejde dělat :vztek:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

kulevaros
Příspěvky: 1479
Registrován: úte bře 19, 2013 8:55 am
Bydliště: Zlín

Re: Forest Meri

#6 Nový příspěvek od kulevaros »

Nejhorsi na tom je,ze timhle zdanlivym oddalovanim prichazis o zarucni dny, tydny. A kdyz masina stoji nemuze se pokazit. Twkze pro dovozce a prodejce jen dobre. Zaruka jde ale masina se v zaruce neopravuje. Po dvou letech se ti to zacne srat a to budou jezdit na servis a jak radi. Znam to z vlastni zkusenosti. Delal jsem s masinou za 12 mega. A zarucni servis katastrofa,konkurence to same. Jakmile skoncila zaruka,tak nebyl problem.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Forest Meri

#7 Nový příspěvek od Tom »

No když jsme kupovali Valtru, tak nás celkem vypekli, zkrácená záruka na 1 rok (asi věděli proč). Máme ji třetí sezónu, třetí expanzní nádobka chladiče, potřetí utrhnutý držák klimatizace, mrtvé silentbloky pod kabinou, odešlý panel ovládání ventilace, prosakuje vana, takže půlení traktoruˇ, GO turba... to jsou tak závady co mě tak napadly... Jenom pro orientaci, traktor nemá ani 2000 mth. Něco nám "uznali" jako reklamaci i po záruce, ale jinak to jsou pálky jak prase. Takže traktor určený do lesa, který práci v lese nevydrží, šílený servis a do toho fronta revírníků, kteří čekají, až jim začneme frézovat... :pistol: Naštěstí to není jediná mašina, kterou máme.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: Forest Meri

#8 Nový příspěvek od Lakatos80 »

tak to seš asi prvni uzivatel který nadává na Valtru.nejsou ty zavady způsobeny hlavně tou frezou?
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Forest Meri

#9 Nový příspěvek od Sniper »

Já jsem měl s nimi v minulosti dobré zkušenosti ( Martin Šmíd ) :-/
Co je ovšem problém, je firma SOME J. Hradec, která byla oficiálním importérem lesní frézy FAE. Jsou v insolvenci, nefungují.
No a já sháním frézu a kde nic, tu nic :nene:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Forest Meri

#10 Nový příspěvek od Sniper »

Tom píše:Máme ji třetí sezónu, třetí expanzní nádobka chladiče, potřetí utrhnutý držák klimatizace, mrtvé silentbloky pod kabinou, odešlý panel ovládání ventilace, prosakuje vana, takže půlení traktoruˇ, GO turba... to jsou tak závady co mě tak napadly... Jenom pro orientaci, traktor nemá ani 2000 mth.
Lesní fréza je zabiják traktorů, to víme od roku 98, kdy jsme tuto technologii do ČR zaváděli s Fendem a Ahwi, následně s FAE. Životnost Fendu byla spočítána na 5.000 mth. Tomu odpovídaly ceny za služby, bohužel že většina dobrodruhů tyto ceny srazila na polovinu, je věc druhá...

Co máš za frézy? Největší problém jsou vibrace, ty zničí na traktoru cokoliv a co se turba týče, to odejde dříve, než brzdové obložení. Důvodem je časté chcípnutí traktoru při plném výkonu motoru při najetí do překážky. V takové situaci je potřeba ihned motor natočit, protože turbo se točí 100.000 ot/min a není mazané :-/

Hodně štěstí v práci 8)

Já teď stavím dalšího Fenda 930 Vario s rychloběžnou frézou, tak jsem zvědavý, kolik vydrží, ale ty ceny :pistol:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
mirous
Příspěvky: 527
Registrován: čtv říj 22, 2009 10:32 pm
Bydliště: opičí hory

Re: Forest Meri

#11 Nový příspěvek od mirous »

Franta.cz píše:Ty druhý dvě věci jsou smutný.
Ta první věc na to se dá přijít selským rozumem.Welte se u nás nevyrábí kolik tady jezdí kusů?Vsadím se, že se to dá spočítat na prstech.Tak nečekej, že tady budou školení mechanici :-/ .
Nerad tě straším, ale teprv si užije až se něco rozbije a bude čekat na náhradní díl z něměcka, protože u nás bude stav náhradních dílů 0.
Jenže to neplatí jen pro Welte a Forest Meri, ale pro každý výrobek v tomto počtu.
Jestli má jen to Welte tak bych nechtěl být v kamarádově kůži, vlastně ani nemůžu já si to předem spočítal a tuhle cestu zavrhl.
JD do toho nepleť ten je v popředí prodávanosti jen naproti přes kopec mají 3 nebo 4 mašiny o 10 km vedle soukromník 2.To tady budou mechanici školení firmou i sklady náhradních dílů.
mám rakouskej stroj,dnes už veterán a díly mám od objednávky do 3dnu doma přes české zastoupení,když porovnám třeba s kubotou,tak tam se teprve za týden uráčili vůbec ozvat na maila,a to jenom nektěří.
Zeman není můj prezident. http://www.youtube.com/watch?v=UEHkoHZg50M

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16571
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Forest Meri

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Sniper a ako sú na tom tie jednoúčelové pásové frézy čo sa dajú vidieť na youtube.?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Forest Meri

#13 Nový příspěvek od Sniper »

Netuším ako na tom sú :-/
Většinou mají vyšší výkon ( 300 -500 PS ) a lepší průchodnost těžkým terénem ( pásové ) např. firma Balík od Plzně je má ( Ahwi ) ale já s nimi zkušenost nemám a touto cestou se ani nevydávám. Pro moje účely nepoužitelné.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16571
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Forest Meri

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Aha, ja som myslel že Fendt s vario frézou je už tiež braný ako jednoúčelák

pavel sk
Příspěvky: 13086
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Forest Meri

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

V robote mame CASE 225 CVX pumu a ku nej frezu od Seppim. Traktor sa pouziva na vsetko ked treba.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“