Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vari System

#3796 Nový příspěvek od ivo.simi »

Ahoj popravdě nevím rozdíl mezi tajfunem a tím druhým. Tak to zatím nemám nastudované. Momentálně mulčuji mulčovačem z MF 70 (60cm záběr) udělaný za holdříka. Beru trávu mezi koleny a pasem. (třikrát do roka). Pak nejaké to ostružiní a šípěk když je malý (roční).
Nad tím XP 200 jsem uvažoval z hlediska peněz, ale rád bych koupil tak, abych později nelitoval.
Jinak budu síct i v kopci....a kdesi jsem četl, že vari motor musí mít vždy min. 1/4 nádrže jinak může např při rotavátorování docházet k tomu že neteče palivo jelikož je stroj v záklonu (tudíž i v kopci při sečení). Ale osobní zkušenost nemám s žádným motorem, krom starého dvoutaktu co má soused.

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vari System

#3797 Nový příspěvek od ivo.simi »

P tom co jsem to shlédl tak tajfun mi připomíná to co mám s MF 70 a to druhé AF 550 - se mi líbí víc - příjde mi, že je stroj po práci na videu čistší, lepší odvod posečeného. Nevím však jakou to dělá výšku sečení (tajfun= 5cm, AF 550=?).

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3798 Nový příspěvek od DYK »

Výšku strniště najdeš v návodech na stránkách výrobce a také si myslím, že AFko je lepší, vhodnější, lehčí na manipulaci. Stran docházení benzínu - je to dáno polohou nádrže ať jde o jakou značku motoru chce. Prostě spojené nádoby dle fyziky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari System

#3799 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku, na ktorom dvojkoláku som videl plechovú nádrž s dvoma vývodmi na palivo, umiestnené do uhlopriečky, ktoré sa stretávali pri kohútiku? Tera? prvé Variny? bolo to už dávno. :-/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3800 Nový příspěvek od DYK »

Oco, tys to mohl vidět kdekoli :smich: ale dva přívody z nádrže mají motory jikov svad všech provedení. Navíc je nádrž nahoře, nad motorem.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari System

#3801 Nový příspěvek od oco13 »

To boli prvé komunistické Variny, nie? Tatko to mal a trápil nás s tým vo vinohrade. :D
A teraz to už tak Vari nemá ? ospravedlňujem sa ale nepodarilo sa mi s Varinou (novšou) stretnúť bližšie ako na niekolko metrov a na stránkach predajcov to nevidieť.
PA 80 má plastovú nádrž s jedným vývodom, ale nkdy som problém s "nenatiahnutím" benzínu nepocítil a to sa mi šplhala viac krát aj po plote. :typek:

Ale ja sa opýtam aj za zadávatela. Dnes už dvojtakty nie sú v mode a štvortakt potrebuje olej na mazanie. Nie je toto problém pri prudkých svahoch.?
Ako dlho vydrží motor bez tlakového mazania náklon viac ako 45 st. ? sekundy? minuty? Má niektorý z týchto ponúkaných motorov tlakové mazanie?
Ak sa to tu už riešilo tak ma zmažte :pohlavek:
Naposledy upravil(a) oco13 dne ned úno 28, 2021 4:52 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3802 Nový příspěvek od DYK »

Ne prvé ale všechny do teď s motorem Jikov.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Ibo81
Příspěvky: 42
Registrován: úte dub 15, 2014 11:09 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vari System

#3803 Nový příspěvek od Ibo81 »

chobotek píše: sob úno 27, 2021 5:31 pm Konkrétně bych začal vyčištěním karburátoru, přinejmenším kontrolou trysek a jehlového ventilu.
Tak teoreticky som si spočítal môj čas a skúsenosti a radšej som s tým dnes zabehol do servisu. Chlapík pozrel do nádrže a hovorí, že problém je stará plechová nádrž - vo vnútri sa uvolňuje kopu nečistôt a všetko to ide takto do karburátoru. Čo teoreticky môže byť, ale niekde tam je predsa palivový filter, ktorý by tie nečistoty mal zachytávať, nie? Doporučil prerábku na plastovú nádrž - sakum prásk cca 200 EUR. Na to, že varinu prakticky používam len ako rotavátor 1x do roka sa mi to zdá privysoká investícia. Takže momentálne som s tým na mŕtvom bode... Skúsim asi vyčistiť tie trisky, ak by som to mal robiť každý rok pre použitím, stále mi to príde ekonomickejšie ako dať na prerábku 200 éčiek. Otázka je, či to pomôže, potom asi nemám na výber.

Chcem sa opýtať - bolo by vhodné vyčistiť aj ten palivový filter? Kde konkrétne ho MJ5 má?

Ďakujem pekne za váš čas a rady.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Vari System

#3804 Nový příspěvek od Atlan »

Nema to sitko na ventile v nadrzi?
Vymonyovat nadrz, nasypat do nej maticky naliat odhrdzovac a primontovat na mieacku :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vari System

#3805 Nový příspěvek od chobotek »

V době uvedení MJ5 na trh byl benzín benzínem a nebylo třeba řešit rez v nádrži. Filtr tam tedy není a je třeba jej doplnit. Plechovou nádrž lze odrezit a před zimou naplnit "prémiovým" palivem jehož jedinou podstatnou vlastností zde je, že neobsahuje biosložky. Nevýhoda je, že pokud na to člověk zapomene, je tam raz znovu. Vylití barvou problém částečně odstraňuje, ale chce to jistou zkušenost. Nakonec... můžeš se pokusit ji získat a v případě neúspěchu provést záměnu za plastovou nádrž ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

liborm
Příspěvky: 243
Registrován: sob dub 10, 2010 3:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vari System

#3806 Nový příspěvek od liborm »

Taky sem mel tu plechovou nadrz. Byli tam sitka. Nikdy sem nemel zasranou trysku. Ted sem ji musel vymenit, nedopatrenim sem jednu vypust urazil. Mam ted plastovou nadrz a stejne sem pouzil palivove filtry. U te plechove by sli taky pouzit. Mam ho i na babete a neni problem. Otazka par korun

Ibo81
Příspěvky: 42
Registrován: úte dub 15, 2014 11:09 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vari System

#3807 Nový příspěvek od Ibo81 »

chobotek, obrovska vdaka! po vycisteni oboch trysiek a ihloveho ventilu to naskocilo na prvy raz a ide to! :wink:

len asi este budem musiet nieco urobit s tesnenim na plavakovej komore, lebo zatiahnute to je fest ale netesni to na 100%. ten tesniaci kruzok - to je guma?

este raz velmi dakujem 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vari System

#3808 Nový příspěvek od oco13 »

Ten okrúžok na plavakovej komore je guma a dá sa bežne kúpiť.
Keď bola PA 80ka na generalke (110 eur) , tak mi mechanik dal automaticky do hadičky filter a aj taký plastový ventil. Vraj tie šroubové používaním odchádzajú a slzia. Skutočne predtým kvapkal. Filter mi dával napriek tomu že PA má plastovú nádrž.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#3809 Nový příspěvek od DYK »

Tak co dvk? Hotovo?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Vari System

#3810 Nový příspěvek od dvk »

Těměř hotovo. Tedy motor hotov a jede, jen si hraju s výrobou nového výfuku s cílem aspoň trochu omezit hlučnost a přitom to úplně nezadusit. No uvidíme. Snad najdu po večerech chvilku nahrát pár fotek.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“