hecht 7100

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
01cedric01
Příspěvky: 14
Registrován: čtv čer 20, 2019 5:29 pm
Bydliště: trencin

Re: hecht 7100

#241 Nový příspěvek od 01cedric01 »

Svagor tam ma este hechtacku gl4 necham si poradit . Predpokladas problem s pouzitim glp5, horsie radenie alebo mazanie ???

ERTEZET
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 19, 2019 2:52 pm
Bydliště: Zilina

Re: hecht 7100

#242 Nový příspěvek od ERTEZET »

zavazia.. 64 kg..dufam, ze budu stacit na dovoz dreva..takto som to vyriesil, no na kolesach nemam zatial ziadne zavazie,iba tieto vpredu.. dovnutra konstrukcie som dal zavitovu tyc a tym sa predlzilo miesto na zavazie..na konci mam matky, ktore zakontrujem jednu o druhu, aby sa mi to pocas jazdy nepovolilo..
Přílohy
Photo0360.jpg
Photo0360.jpg (8.99 KiB) Zobrazeno 7795 x
Photo0355.jpg
Photo0355.jpg (9.37 KiB) Zobrazeno 7795 x

ERTEZET
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 19, 2019 2:52 pm
Bydliště: Zilina

Re: hecht 7100

#243 Nový příspěvek od ERTEZET »

dnes uplne prva jazda na 7100........... a rovno som si to zamieril na pasienok, kde mame stare jablone..aj ma boleli ruky, bolo to do kopca, zataz som mal 44 kilovu, bez zavazia sa veru lahsie ovlada:-) :rally: :rally:

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: hecht 7100

#244 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem uklízel listí z ořešáku. Obrázek \ Dva poslední našlapané vozíky. Už jsou všechny opadaný. Ostatní listí z ovocných stromů jde do kompostu.

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: hecht 7100

#245 Nový příspěvek od Ondra78 »

O olejích nic psát nebudu. Myslím, že každý kdo má hlavu na krku a osm tříd základní školy si poradí.

Obrázek
Jedna z úklidu po jednom čuněti.
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

ERTEZET
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 19, 2019 2:52 pm
Bydliště: Zilina

Re: hecht 7100

#246 Nový příspěvek od ERTEZET »

Vasik...kedsa ti pri kolesach ulomili tie koliky, kde je slaby zvar tak si to dal reklamovat..a doslo to pevne zavarene? Dnes sa mi jeden kolik ulomil,tak som sa musel vratit domov..tak neviem ci to poriadne sam prizvarat, alebo to reklamovat. Jedno koleso mi aj tak pri jazde beha akoby malo osmicku, tak neviem ci je tam uz nanic lozisko alebo co s tym...mam chut to reklamovat. :prace: :prace:

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: hecht 7100

#247 Nový příspěvek od vašík »

Ano dal jsem to na reklamaci zavařili a už to drží. To šmajdání kol je dáno konstrukcí s tím nic asi nenaděláme.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: hecht 7100

#248 Nový příspěvek od mastnacek »

Takovejch penez za to a je to dano konstrukci? Chlapi, vy musite bejt ve vate :typek:
To zavazi vepredu...nebylo by lepsi poresit vetsi do kol? jestli je konstrukce naprav blba, loziska z cukru...tak to zavazi vepredu to dorasi podle me. V kolech to stroj zkousne lip ( to jsem nekde cet ).

ERTEZET
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 19, 2019 2:52 pm
Bydliště: Zilina

Re: hecht 7100

#249 Nový příspěvek od ERTEZET »

Inak, ako zistim ci mam motor verzie STANDARD alebo R?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: hecht 7100

#250 Nový příspěvek od DYK »

Tam se liší i motory? Ne jen převodovky? Teda jejich zubatá náplň.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ERTEZET
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 19, 2019 2:52 pm
Bydliště: Zilina

Re: hecht 7100

#251 Nový příspěvek od ERTEZET »

sorry, prevodovku.... ako sa lisi, nejake foto alebo popis.

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: hecht 7100

#252 Nový příspěvek od Ondra78 »

Převodovky jsou z venku stejné. Tady je tabulka. Nadzvihnout a spočítat otáčky :)

Obrázek
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

ERTEZET
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 19, 2019 2:52 pm
Bydliště: Zilina

Re: hecht 7100

#253 Nový příspěvek od ERTEZET »

no dnes som bol opat po skrabany asvalt, nalozil plnu kopcovanu vlecku a musim pochvalit motor..No naopak velka slabina su kolesa, poriadne mi beha jedno koleso cize osmicka, az mam pocit, ze o chvilu vypadne..rozpraval som sa s jednym clovekom z dediny, ktory ma ten isty stroj a ma ten isty problem...utrhli sa mu koliky, ktore dal zreklamovat, tie mu aj prizvarali, ale dal reklamovat aj to hadzanie kolies, ale to mu neopravili..no hovoril mi, ze sa to da lahko odtranit, len nechce este teraz do toho sprtat, ked je to v zaruke..Ja som si tie koliky dal prizvarat u svagra, tak dufam, len neviem ci mi to nebude vadit pri pripadnej zaruke frezy, neviete nahodou? :kungfu:

Trajet
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 26, 2019 8:04 pm
Bydliště: Prešov

Re: hecht 7100

#254 Nový příspěvek od Trajet »

Zdravím.
Tiež vlastním H7100, predtým H795. Používam ho len na obrábanie políčkaKolesá som prekúpil z Vari s vnútornými a vonkajšími závažiami (cca.50kg/koleso) a poloosi z Vari Global 317.1/S, akurát som musel dovŕtať diery na kolíky. Závažia v prednej časti budem riešiť ako p. Bagira - pod motor, lebo umiestnením vpredu hrozí poškodenie spoja motor-prevodovka. Dokupil som aj záves z Vari, ktorý plánujem podľa potreby umiestniť k tomu Hechťackému kvôli pluhu spolu s držiakom na závažie vpredu. Z Ukrajiny som si zaobstaral sadzač na zemiaky a kosačku. Sadzač funguje bez problémov, ale na kosačku bolo potrebné dorobiť záves a kardan.
Ohľadom stroja mi pomohli videá z youtube od pp. Gottwalda a Bagiru, odporúčam.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: hecht 7100

#255 Nový příspěvek od DYK »

Hm, nebýt Vari tak Hecht nemá na čem jezdit a s čím orat :vysmech:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“