ROTAX 158

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Re: ROTAX 158

#46 Nový příspěvek od gustaf »

Taky bych rád návod v češtině, pokud možno mám v deutsch, sice něco rozumím ale česky je česky :) dík a fotky dodám jenom to musím překonfigurovat do nějaké jiné velikosti aby to vzalo.

gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Re: ROTAX 158

#47 Nový příspěvek od gustaf »

zdar kluci nechtělo se mi všechny fotky zmenšovat, tak jsem to bouchnul na rajče, snad odkaz bude fungovat, výše jsem psal co jsem upravoval.

http://gustaf.rajce.idnes.cz/ROTAX_REFORM_158

Hezký den

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: ROTAX 158

#48 Nový příspěvek od Juro123 »

Čaute chlapi! Zdedil som cca 25 árovú záhradu s ovoc.stromami v 4 radoch. A tu začína problém,pre ktorý sem píšem : keď na jar príde čas kosenia s traktorom sa tam nezmestím,tak rozmýšľam kúpiť nejakú kosačku.Neviem či lištovú,alebo bubnovú,ale asi lištovú a rozhodujem sa nad rakúskou ROTAXKOU,alebo jičínskou MF-70. Zdá sa mi,že rakúšanka lepšie kosí,má menšiu pojazdovú rýchlosť ako MF-70. MF-70 sú však novšie,ale som tu čítal,že sú problémy s karburátorom a celkove s motorom. Tak ja neviem. Prosím Vás poradte mi. Ďakujem za Vaše rady a názory.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: ROTAX 158

#49 Nový příspěvek od jojof »

kup si listovku Vari system je mala a obratna. 8) MF sa narobis ako kon pomedzi tie stromy.

Jolaus
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 01, 2014 12:13 pm
Bydliště: Brezno

Re: ROTAX 158

#50 Nový příspěvek od Jolaus »

Dobry vecer stepann. Mam záujem o návod v cestine . Slo by to neako? Dakujem

amx
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 06, 2007 7:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ROTAX 158

#51 Nový příspěvek od amx »

Ahojte. Potrebuejem poradit. Motor mi zacal sam od seba zvysovat otacky a dost sa hreje. Co by to mohlo byt ?
Dakujem.

jendarotax
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 23, 2015 7:50 am
Bydliště: brno

Re: ROTAX 158

#52 Nový příspěvek od jendarotax »

cau kluci jak ma byt smes na karbecu na REFORMWERKE RM 158 diky :help: :help:

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ROTAX 158

#53 Nový příspěvek od pavel sk »

Zalezi v akom stave je karborator. Podla knihy by to malo byt 1/2 az 1 otacku. Ale ja ked som to posledne steloval tak aby isla v norme tak som to dal na 3/4otacky. U tychto starych kosaciek co kus to original. Mame doma dve. Inak je to kosacka na nezaplatenie 8) 8) 8)

emilio
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 01, 2012 5:54 pm
Bydliště: Michalovce

ROTAX 158

#54 Nový příspěvek od emilio »

Pozdravujem Pani.Mam Rotax 158 kosacku listovu motor 247ccm.teraz robena go valec, piest, gufera,svieckovy kabel sviecka zapalovanie nastavene (predzapal)proste vsetko.problem je taky ze za studena nastartujem na jedno potiahnutie ale uz teplu nenastartujem az kym nevychladne a toto robila aj pred go.karburatory som tam mal uz 3 a stale to iste iskru ma.poradte mi prosim uz neviem co dalej.

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rotax 158

#55 Nový příspěvek od pavel sk »

Obcas nam to tiez uroby ze ju horucu vypnem a uz nechce chytit.Ale neroby to vzdy, skor len vynimocne. POsledne ked mi to urobila tak som vymenil len sviecku a isla dalej.

emilio
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 01, 2012 5:54 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Rotax 158

#56 Nový příspěvek od emilio »

sviecku som skusal a nepomohlo jej zas vela netreba staci 5minut ked pobezi a uz nenastartuje nechapem

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rotax 158

#57 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to nasa nie. Len ked je fest horuca cca. po hodine kosenia. Teraz ked sme s nou kosili, tak som ju teplu ani nevypinal a dolieval som benzin tak aby sme dokosili co bolo treba. Doba kosenia teda chodu motora 3hodiny. Potom ked sme ju vypli tak po polhodine co schladla ale nie uplne tak chytila. Ale vácsinou nam chyta aj horuca. Pri starte tepleho motora kolko pridavas plyn? Ma teply motor kompresiu? Co tesnenie karboratora na prirube ku valcu? Karbec mas este origo BING? Uz som tam videl aj prirobeny karbec s JAWY 250.

gustaf
Příspěvky: 43
Registrován: pon bře 21, 2011 10:57 pm
Bydliště: Oldřichovice

Re: ROTAX 158

#58 Nový příspěvek od gustaf »

Já jsem se s ní trápil několik let, a letos na jaře jsem jí prodal.
Problém byl podle měv cíve zapalování, nesehnal jsem novou ani jinou starší, a pořád mi to vypalovalo kondenzátory, jinak mechanicky byla ok až na malé nedorozumění šaltr páky se zpátečkou trochu přes zuby to šlo.

Teď mám MF-70 a je podle mě lepší (jede) rotax byl po výbrusu a občas šel nesmyslně do otáček a nešlo nija zastavit jenom zastavením benzínu jindy jsem startoval půl hodiny a byla několikrát na seřízení, a furt nic co by bylo ok tak šla na slovensko kde jich měli několik a asi vědí kde šáhnout.

npal
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 28, 2015 3:09 pm
Bydliště: Čadca

Re: ROTAX 158

#59 Nový příspěvek od npal »

Dobrý deň,

mohol by mi niekto poradiť,mam problém s unášacím kĺbom kosy na REFORM 158. Kĺb som rozobral a demontoval, ale potreboval by som vytiahnuť aj bolec, ktorý do kĺbu vstupuje a neviem akým spôsobom sa dá vytiahnuť. Tiež je opotrebovaný a potreboval by vymeniť.

Ďakujem.

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: ROTAX 158

#60 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas na mysli ten palec ktory ide do klbik v hnacom zotrvacniku? Alebo ten predny ktory sa zasuva do hlavy na kose? Ten pri hnacom zotrvacniku je v tej lake nalisovany za tepla a zaisteny kolikom. Musis vybrat ten kolik, na cap navarit kus zeleza a vybit to na zveraku. Predny sa vybera podobne. Spatna montaz sa roby take musis tu paku nahriat a za tepla ten cap vlozit a zaistit kolikom.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“