Bubnové sekačky

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Bubnové sekačky

#1 Nový příspěvek od holub »

zdravím, mám dotaz.
Sháním bubnovou sekačku na terru, mám dvoutaktní motor a možnost levně koupit sekačku ale na 4-taktní motor, myslíte že to půjde nějak "jednoduše" do sebe napasovat, nebo mám radši sehnat přímo na ten 2-takt? Dík za rady

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#2 Nový příspěvek od DYK »

Musíš líp popsat, co máš možnost sehnat. Máš opravdu Terru nebo Vari? Může to být jednoduché a může to být problém.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Bubnové sekačky

#3 Nový příspěvek od holub »

Mám starší vari systém, motor jikov, spojka 80 mm. Jedná se o dvoububnovou sekačku (typ nevím) na které byl motor honda. Zajímá mě zda na ni můžu dát svůj jikov a jaký úpravy by byly třeba

holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Bubnové sekačky

#4 Nový příspěvek od holub »

podařilo se mi ji najít, je to přesně tento typ
Přílohy
0000000151_03.jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#5 Nový příspěvek od DYK »

Budeš muset změnit upínací nýty na té přírubě pro motor pro ty boční spony co jsou na motoru a snad půjde zaměnit jedna řemenice, aby sekačka měla správné otáčky. Při přestavbě na dvoutakt je bude mít vyšší, což by nemuselo vadit ale mohlo by to být nebezpečné. Pominu-li tedy ty obvodové rychlosti bubnů, upínací nýty určitě vyměnit, jinak dvoutakt neupneš.
Jo a taky si myslím, že starší dvoutakt na to bude slabej.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Bubnové sekačky

#6 Nový příspěvek od holub »

To předělání toho upínání sem tušil že bude potřeba, ale nenapadli mě ty vyšší otáčky. Potřebuju ji do svahu a nechci mít z toho vrtulník :tyty: tak se na to asi vyprdnu, navíc jak říkáš, mohl by být problém s výkonem motoru. Dík za ochotu

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#7 Nový příspěvek od DYK »

Vrtulník z toho teda nebude, ale problém s výkonem bych celkem reálně očekával. Pak nevyužiješ možný záběr sekačky. Pokud se budeš poohlížet po jednobubnovce, což by bylo nejlepší, nechoď při použití toho staršího dvoutaktu přes šedesát cm záběru. I proto má stále Vari v nabídce Samson 56 cm aby i ti s dvoutaktama měli co kupovat a nebyli nasraní. Všechny ostatní bubny jsou již přes šedesát a to by mohl být pro dvoutakt, hlavně starší dvoutakt, problém. Jak výhodná je ta nabídka ŽT - 82?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Bubnové sekačky

#8 Nový příspěvek od holub »

No bavíme se o starším dvoutaktu, to co mám je vyrobený v roce 1996 (to už myslím začínaly hondy) ale nevím přesně ten typ, kolik má Hp. Právě že ta ŽT by byla v řádu stokorun, vyřazená z jedné firmy, ale dělal sem s ní takže vím v jakým je stavu. Kdyby nebyla za takový peníz tak o ní ani neuvažuju.. Ale jestli na ni mám ten svůj motorek uvařit, tak se radši pohlídnu po nějaké té jednobubnovce.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#9 Nový příspěvek od DYK »

Tak to je zajímavá cenová hladina. Mít tu možnost za ty prachy, asi bych ani neváhal, aspoň by měl můj motor XP200 kamaráda. Jako firemní stroj - je to pohromadě, nebo by ti to dali v "krabici"? :vysmech:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Bubnové sekačky

#10 Nový příspěvek od holub »

Je pohromadě, nějakej rok stojí a práší se na ní. Má svý muchy protože toho posekla tolik že si to nejde ani představit, největší problém jsou asi vibrace, sem tam uletí buben (proto se bojím těch vyšších otáček), ale hřídel nestojí moc a oprava na pár minut. Na takový to domácí žvýkání by mi určitě stačila. Ještě popřemýšlím..

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnové sekačky

#11 Nový příspěvek od DYK »

Jestli uletí buben s čtyřtaktem nebo dvoutaktem je myslím už jedno. Ty bubny nebudou mít s dvoutaktem dvojnásobné otáčky, jen o něco vyšší a dalo by se to spočítat. To by se dalo eliminovat nákupem řemenice pro dvoutakt. Co ale je větší a podstatnější problém - výkon dvoutaktu, lépe řečeno krouťák. Ten tam prostě není jako u čtyřtaktu a navíc, to bude spřevodováno zbytečně do rychla, takže další zátěž. Nevím, co a kolik máš v plánu s tím sekat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

holub
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 2:26 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Bubnové sekačky

#12 Nový příspěvek od holub »

Ty bubny lítaly po každejch cca 50-ti hodinách, v každodenním provozu je to hodně, ale já mám zhruba 1000m2 jeteliny, která se seče 2-3 do roka, takže by to nebyl až takovej problém. Horší co na to ten motor, nevím jestli se má cenu s tím hrát a předělávat to abych pak zjistil že to neutáhne... jednobuben je jistota, ale ten není za pár kaček..

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubnové sekačky

#13 Nový příspěvek od Atlan »

Teoreticky to vies predat ak ti to nebude vyhovovat, a stratovy asi nebudes.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubnové sekačky

#14 Nový příspěvek od exot »

s dvoutaktem to bude mít zhruba o 1/3 vyšší otáčky což se dá v poho upravit zmenšením řemenice pod spojkou.Ted záleží v jakém stavu máš ten motor a o jaký se jedná jestli máš ten s plechovou nadrží tak ten je slabej pokud máš ten s plastovou a není v prdeli (vybrus ,gufera) tak ti ho to utáhne (pokud ne bude potřebovat možná nový výbrus).Tenhle motor je sice na hraně v extrémě husté a přerostlé trávě(2 metry vysoké) jsem s ním musel i samsonem 56 na max 2/3 záběru ale v "normálně rostlé" trávě bez drnu honil i Lakr a ten mel prumer 68 cm (ono to nevypadá jako velký rozdíl,ale jen si spočítej rozdíl obvodu!!!)
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Bubnové sekačky

#15 Nový příspěvek od 123 »

holub píše: .... ale já mám zhruba 1000m2 jeteliny, která se seče 2-3 do roka.....
Zapomeň na to, jedině že bys ten jetel sekal maximálně tak 10cm vysokej. Jestli ti tady někdo radí pustit se do sečení áru jetele dvoububnovou rotačkou s šestikoňovým motorem tak vůbec neví o čem mluví a nikdy v životě s tím sám jetel nesekal, když neví, jak těžko to jde a kolik hmoty musí ty bubny odhodit.
Lištou to usečeš ale tímhletím na obrázku těžko.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“