JANKA - polní fréza

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

JANKA - polní fréza

#1 Nový příspěvek od Žebrák »

Polní fréza JANKA,nemá někdo dokumentaci?
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#2 Nový příspěvek od Tom »

Jak to vypadá?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

malotraktor
Příspěvky: 2067
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: JANKA - polní fréza

#3 Nový příspěvek od malotraktor »

Nevěř všemu co si myslíš

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: JANKA - polní fréza

#4 Nový příspěvek od Žebrák »

Tak tady je pár fotek, polní frézy tak jak jsem ji přivezl...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#5 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Zajímavý - o tom jsem nikdy neslyšel
Bude to asi pěkně starý.
jmenuje se to opravdu JANKA ?? a ještě nejak ?
Kde to vyráběli ??

Firma JANKA je tradiční a 200 let stará firma v Radotíne u Prahy
- teď tam delají už jen klimatizace ty tam dělali i v posledních letech před revolucí, a i pár let po revoluci dělali už asi jen vzduchotechniku , větráky a vzduchotechnické klempířské tvarovky - to jsem i viděl když jsem tam byl naposledy - znal jsem tam lidi a nechal jsem si tam vyrábět nějaký plechový věci, když jsem v Praze podnikal

I v historii dělali hlavně vzduchotechniku ale dříve i pračky a spoustu jiných věcí.

JANKOVKA existovala donedávna samostatně , ale dneska je součástí firmy LENNOX
http://www.lennoxeurope.com/index.php?i ... =7&dr2=108

Tak jak máš frézu sestavenou - to má vývod dozadu, ale domnívám se se dají otočit řidítka naopak a pak bude vývod dopředu třeba na sekačku. To sešikmění nádrže je asi aby se ty řidítka nechaly otočit

tady je další inzerát na frézu JANKA
prodám polní frézu JAMKA , obsah 500cm3 typ F8, HP8
zdarma příslušenství: 2x vozík,orební kola, dvoukolový přívěs, obracecí pluh, tažený čert, kultivátor,rotovátor, proorávačka, - vše ve velmi dobrém stavu.
Nebo vyměním za dvouřádkový tek na brambory

http://www.megainzerce.cz/zemedelska-te ... -84494.htm


a tady je další
Prodám půdní frézu DKW, rok výroby 1946, výrobce Janka Radotín u Prahy, není kára jinak plně funkční.http://209.85.129.132/search?q=cache:2F ... clnk&gl=cz


na tomto Foru o DKWkách
http://209.85.129.132/search?q=cache:Aa ... clnk&gl=cz
jsem našel o Fréze Janka zmínku
Tohle není tak rychlé brko jako máte Vy , má to jen 8.5 HP . Motor je DKW , obsah nevím , převodovka je Janka Radotín , třírychlostní . Prý to po válce koupil děda mojí ženy jako jeden z prvních kusů . Samozřejmě myslím 2 . světovou . Je to hrozně těžký ale dobře to rozsekává zem . Porovnával jsem to s Terrou, a ta je proti této babičce chudinka
a fotku
Obrázek
ooooooooooooo

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: JANKA - polní fréza

#6 Nový příspěvek od Žebrák »

Máš pravdu,je to Janka - Radotín.Řídítka by měly jít otočit.Volal jsem do NZM v Praze,pokusí se něco o fréze vyšťourat a pošlou mi to.Větší šanci mi dali v NTM v Praze,paní doktorka věděla o co se jedná a slíbila mi,že dokumentaci pošle,tak uvidím.Zatím odstraním nánosy,promažu co se má hýbat,sundám orebná kola a dám pneu,pro lepší manipulaci.Je to těžký jako kráva,údajně by obsah měl být 500ccm.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#7 Nový příspěvek od Tom »

Vidím na fotce správně RS 09, Zetor 15 a nějakého Deutze? Co máš ještě za traktory? Co hodláš dělat s tou frézou? Bude nějaká renovace, nebo to zatím zůstane takhle?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: JANKA - polní fréza

#8 Nový příspěvek od Žebrák »

Jo,vidíš správně.Zbytek je v garáži - Z - 5211,Z - 7245,ve stádiu dokončení Z - 4011 - bezbouďák,multikar 22 a její předchůdkyně jednoválec s odpařovacím chlazením,Terra.Ke všemu nějaké příslušenství,valníky,káry,vyvážečka a další hlouposti.
Chci to uvést do provozuschopného stavu,ale pracovat to už nebude.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: JANKA - polní fréza

#9 Nový příspěvek od Žebrák »

pro Toma:Ty jsi s Jirkou Císařem zakládal stránky o traktorech Svoboda?
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
mariano
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 24, 2008 7:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#10 Nový příspěvek od mariano »

Tak tohle je moc hezkej stroj. 8) Super HRAČkA 8) .Jsem zvědavej na stav po renovaci.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4632
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#11 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Žebráku
je ten Tvůj motor taky DKW a nebo už naše vodňaský BéDéčko ?
Výfuk to má aspoň přesně jako BéDéčko, ale zase zepředu to je jako DKW.

A odkud jsi ?

Chtělo by to sehnat třeba v knihovně, nebo v muzeu dobové fotky a prospekty firmy Janka aby balo jasný, jak to vypadalo originálně. Třba jaký disky a tak.
Taky by balo zajímavý vědět, jaký k tomu bylo nářadí, vlek a podobně.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#12 Nový příspěvek od Tom »

Žebrák píše:pro Toma:Ty jsi s Jirkou Císařem zakládal stránky o traktorech Svoboda?
Ano, vy se znáte?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: JANKA - polní fréza

#13 Nový příspěvek od Žebrák »

pro Toma:S Jirkou se znám už asi čtyři roky,to začínal repasovat svýho Svoboďáka.
pro Bastarda:Motor z DKW to nebude,dneska jsem to umyl,nikde žádnej štítek.Technická dokumentace mi taky zatím žádná nepřišla,tak uvidím snad příští týden.Bydliště - Žebrák,na dálnici Praha - Plzeň.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#14 Nový příspěvek od Tom »

Žebrák píše:pro Toma:S Jirkou se znám už asi čtyři roky,to začínal repasovat svýho Svoboďáka.
pro Bastarda:Motor z DKW to nebude,dneska jsem to umyl,nikde žádnej štítek.Technická dokumentace mi taky zatím žádná nepřišla,tak uvidím snad příští týden.Bydliště - Žebrák,na dálnici Praha - Plzeň.
Nechceš s nějakým svým traktorem přijet na tenhle sraz? http://www.svobodatraktorklub.ic.cz/liben09.html Bude tam i Jirka se Svoboďákem.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: JANKA - polní fréza

#15 Nový příspěvek od Žebrák »

Rád bych přijel,ale nejsem tady,30.dubna odjíždíme do Rumunska.Budu muset oželet i Spanilou jízdu mopedistů u nás doma.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“