JANKA - polní fréza

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: JANKA - polní fréza

#76 Nový příspěvek od pionier »

No těď jsem si prohlédl pozorněji obrázek předního krytu a opravdu je tam značka Siemens, takže to by znamenalo, žeby to mohl být ten předchůdce Bungartzu s označením K4 nebo K5. Ono totiž tyto dvě značky mají společnou historii .

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#77 Nový příspěvek od Tom »

Nechtěl bys pořádat nějakého moderátora, aby tomu udělal vlastní téma? Jenom ať těch 5 nebo kolik příspěvků šupne do nového tématu. Co s tím plánuješ? Budeš renovovat?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: JANKA - polní fréza

#78 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

Zdravím,moc pjeknej a zajímavej stroj,byla by škoda to dát pryč,nebo se nepustit do renovace.Chci se zeptat jek je řešen pojezd?Na tom nákresu jsem si všiml spojky ale žádná převodovka s kvalty.To má jen jednu rychlost v před?

tomas286
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 01, 2010 11:18 pm
Bydliště: Rousínov okres VY

Re: JANKA - polní fréza

#79 Nový příspěvek od tomas286 »

Omlouvám se že jsem skočil do řeči, dík za určení typu. Německý stroje nemusím a tak pude do světa. Zakládám nový téma v sekci prodej stará fréza.

mnm
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 16, 2011 11:00 am
Bydliště: Pelhřimov

Re: JANKA - polní fréza

#80 Nový příspěvek od mnm »

Dostal se mi do ruky stroj firmy Janka Radotín - sháněl jsem převodovku pro svůj samohyb a přivezl jsem kompletní stroj se čtyřmi adaptéry. Po shlédnutí tohoto fóra je mi líto stroj rozebrat a použitím převodovky ho znehodnotit. Ale sám nejsem žádný renovátor. Neměl by někdo o mašinu zájem? Je to jiný typ než na obrázcích z tohoto fóra, je kompletní, údajně do poslední chvíle vše fungovalo. Předpokládám, že budou lehké problémy s motorem, baterie, která tam byla připojená tam podle mě nepatří. Ale já jsem to nezkoušel, kvůli motoru jsem to nesháněl. Převodovka je jako nová, šnekový převod, dvě rychlosti vpřed a jedna vzad. Fotky jsou v sekci "prodám - Polní fréza JANKA před renovací", mám je kdesi ve foťáku a nemám čas to hledat. Pokud někdo projeví zájem, najdu, nafotím nové, přečtu údaje na štítcích.....

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#81 Nový příspěvek od Tom »

mnm píše:Dostal se mi do ruky stroj firmy Janka Radotín - sháněl jsem převodovku pro svůj samohyb a přivezl jsem kompletní stroj se čtyřmi adaptéry. Po shlédnutí tohoto fóra je mi líto stroj rozebrat a použitím převodovky ho znehodnotit. Ale sám nejsem žádný renovátor. Neměl by někdo o mašinu zájem? Je to jiný typ než na obrázcích z tohoto fóra, je kompletní, údajně do poslední chvíle vše fungovalo. Předpokládám, že budou lehké problémy s motorem, baterie, která tam byla připojená tam podle mě nepatří. Ale já jsem to nezkoušel, kvůli motoru jsem to nesháněl. Převodovka je jako nová, šnekový převod, dvě rychlosti vpřed a jedna vzad. Fotky jsou v sekci "prodám - Polní fréza JANKA před renovací", mám je kdesi ve foťáku a nemám čas to hledat. Pokud někdo projeví zájem, najdu, nafotím nové, přečtu údaje na štítcích.....
Není to ta, co byla v inzerci, má nádrž jako PF 6 a motor DKW?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mnm
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 16, 2011 11:00 am
Bydliště: Pelhřimov

Re: JANKA - polní fréza

#82 Nový příspěvek od mnm »

Jo, to je ona, ta nádrž je podobná jako u PFky, ale není rozdělená na tři sekce (kastlík, nádrž a přístup ke svíčce) jako u PF, ale nádrž je po celé délce. Nemám důvod si myslet, že to tam někdo zbastlil, protože tam přesně pasuje na šrouby v převodovce. Někdo na fóru psal, že si tvůrce PFky vzal částečně inspiraci u Janky Radotín a skutečně ta podoba s tím typem, co nabízím, je úžasná. Jinak PF mám a ta je robustnější, než zmiňovaná Janka. Navíc tu není žádný vývodový hřídel, takže tento typ byl asi pouze pro pasivní adaptéry.

pionier
Příspěvky: 52
Registrován: sob čer 13, 2009 2:34 pm

Re: JANKA - polní fréza

#83 Nový příspěvek od pionier »

mnm prosímtě dej sem nějaké fotky té Janky, rád bych věděl co je to za typ. Já mám doma torzo Janky pod označením F-7. Jinak jsem také z PE a možná bych se na ni rád podíval.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#84 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Zdar "Žebráku" - mam pro Tebe dáreček - teda je ve šrotě za 8 kč/kg - je škoda aby šla do pece.
Sekačka značky "" IRUS "" v moc pěkném stavu , tedy až nato, že jí chybí motor, ale ostatek je kompletní a nezkorodovaný a i málo opotřebený. Lišta sekačky je i čistá jako nová.
Má to moc pěkný řidítka z tvrdého dřena / to bledě modré/ a na příčce řidítek je i dřevěný kastlík na nářadí .
Tohle jsem našel na Wikipedii - je to přesně ten vzhled.
Obrázek
Fotky ze sběru přidam
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#85 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Sekačka IRUS ze šrotu // píšou na tom ale JRUS s J
dnes se vyrábí takové http://www.irus.de/produkte.xhtml?prod_id=6&page_id=18


Jinak firma IRUS je docela špička.
Dělá rádiově řízené svahové sekačky http://www.youtube.com/watch?v=C_KSy6wu ... re=related
Přílohy
P1130863 [800x600].JPG
P1130862 [800x600].JPG
P1130861 [800x600].JPG
P1130860 [800x600].JPG
P1130859 [800x600].JPG
P1130858 [800x600].JPG
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#86 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Našeljsem stejnou - také s lištou 140cm je z roku 1958
a patří tam například dvoutaktní motor HIRTH 4 , 5 až 5 PS
http://rheinland-pfalz-seck.annoncen.or ... 57552.html
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JANKA - polní fréza

#87 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Našeljsem stejnoé - také s lištou 140cm
starší z roku 1938 s motory Triumph a i novější z roku 1958 vždy se stejnám uspořádáním a dřevěnými řidítky
Do novější patří dvoutaktní motor HIRTH 4 , 5 až 5 PS
http://rheinland-pfalz-seck.annoncen.or ... 57552.html
Obrázek
ooooooooooooo

Thomasino123
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 10, 2012 11:30 pm
Bydliště: Zlínský

Re: JANKA - polní fréza

#88 Nový příspěvek od Thomasino123 »

Zdravim, vyhrabal jsem tuhle frezu, je z roku 1948. Jede ale zrejme nekdo jezdil bez oleje a ted tece prez poloosy. Zvazuji co s ni, jestli renovaci do puvodniho stavu nebo pridat napravu a udelat z to ctyrkolku. Beru kazdou radu.
Přílohy
Janka.jpg

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: JANKA - polní fréza

#89 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

To je ta samá co jsem míval já,mám za to že označení je F-8 Národní podnik Praha jinak Janka.Ten olej mi tam tekl taky,nalil jsem tam nakonec A -nulku,ta se táhne na nalepí se na všechny kola a na ten šněk dole je asi taky lepší.Já osobně bych jí nechal jednoosou,ale přiznám se že o 4 kolech jsem taky přemíšlel

Bedlington
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 22, 2014 8:16 pm
Bydliště: Praha

Re: JANKA - polní fréza

#90 Nový příspěvek od Bedlington »

bastardtraktor píše:Zajímavý - o tom jsem nikdy neslyšel
Bude to asi pěkně starý.
jmenuje se to opravdu JANKA ?? a ještě nejak ?
Kde to vyráběli ??

Firma JANKA je tradiční a 200 let stará firma v Radotíne u Prahy
- teď tam delají už jen klimatizace ty tam dělali i v posledních letech před revolucí, a i pár let po revoluci dělali už asi jen vzduchotechniku , větráky a vzduchotechnické klempířské tvarovky - to jsem i viděl když jsem tam byl naposledy - znal jsem tam lidi a nechal jsem si tam vyrábět nějaký plechový věci, když jsem v Praze podnikal

I v historii dělali hlavně vzduchotechniku ale dříve i pračky a spoustu jiných věcí.

JANKOVKA existovala donedávna samostatně , ale dneska je součástí firmy LENNOX
http://www.lennoxeurope.com/index.php?i ... =7&dr2=108

Tak jak máš frézu sestavenou - to má vývod dozadu, ale domnívám se se dají otočit řidítka naopak a pak bude vývod dopředu třeba na sekačku. To sešikmění nádrže je asi aby se ty řidítka nechaly otočit

tady je další inzerát na frézu JANKA
prodám polní frézu JAMKA , obsah 500cm3 typ F8, HP8
zdarma příslušenství: 2x vozík,orební kola, dvoukolový přívěs, obracecí pluh, tažený čert, kultivátor,rotovátor, proorávačka, - vše ve velmi dobrém stavu.
Nebo vyměním za dvouřádkový tek na brambory

http://www.megainzerce.cz/zemedelska-te ... -84494.htm


a tady je další
Prodám půdní frézu DKW, rok výroby 1946, výrobce Janka Radotín u Prahy, není kára jinak plně funkční.http://209.85.129.132/search?q=cache:2F ... clnk&gl=cz


na tomto Foru o DKWkách
http://209.85.129.132/search?q=cache:Aa ... clnk&gl=cz
jsem našel o Fréze Janka zmínku
Tohle není tak rychlé brko jako máte Vy , má to jen 8.5 HP . Motor je DKW , obsah nevím , převodovka je Janka Radotín , třírychlostní . Prý to po válce koupil děda mojí ženy jako jeden z prvních kusů . Samozřejmě myslím 2 . světovou . Je to hrozně těžký ale dobře to rozsekává zem . Porovnával jsem to s Terrou, a ta je proti této babičce chudinka
a fotku
Obrázek
Tato fotka i fréza na ní, je moje,mám jí už přes 40 let, zrovna včera jsem s ní frézoval. Měl jsem k ní i pluh a ocelová kola , bohužel blbý švagr je hodil před 30 lety do šrotu. Karburátor byl na ní Solex, potom jsem tam používal karbec z motorky, a včera jsem dal karbec z hopsadla (žáby ). Jen jsem musel vyměnit hlavní trysku, za větší.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“