Můj nový stroj - motorobot M6

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10664
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#16 Nový příspěvek od chobotek »

Já blbec jsem si to nezapsal a teď marně vzpomínám, co v tom pigmentu je. Myslím, že je to chroman olovnatý, který je stabilní v zásaditém prostředí. A protože ovzduší bylo nějaký čas vystavené kyselým dešťům v množství větším než malém, došlo k barevné změně odstínu směrem k oranžové. Ono to je jedno, motorobot bude jezdit stejně i na růžových discích, to jen kdybys chtěl mít originální originál. Když se pozorněji podíváš na předchozí fotku motorobotu, je ta změna vidět: disky jsou přestříkané a třeba podložka na ose kol pomocného podvozku ne. Disky byly žluté pouze z vnější strany, zbytek disku byl zelený. Pneumatiky tam patří ty, cos psal.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#17 Nový příspěvek od Toms »

Čaute chlapi ve čtvrtek jsem si splnil sen a koupil jsem si motorobot m6 rv.1961 a vyrobní číslo je 0024. Mám tady na vás pár dotazu chtěl bych radu jaky olej do převodovky a hlavně množství a popřípadě jak mam sundat brzdový buben atd. motor je 1d80 (předkomůrka) chytá na poprvé, freza stála 15 let v seně. pouze žhavici svíčka je z multikary.
Přílohy
1399559885112.jpg
1399559878976.jpg

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#18 Nový příspěvek od jarynfira »

Krásná záležitost .... blahopřeji. 8)
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#19 Nový příspěvek od bt66 »

Zdravím, za akú cenu sa dá predať taký motorobot M6?
Ja mám jeden, motor diesel, 4 rýchlosti+reverz, kardanový vývod, uzávierka, origo vlečka, elektrický štarter, takmer nové pneu, všetko original.
Přílohy
M6 Diesel.jpg

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#20 Nový příspěvek od Toms »

No ja jsem to koupil za 13tisic nemá startér, motor je 1valec diesel, original pneumatiky a pouze mam k němu jen tu šulku. zaleži v jakem je to stavu ten muj motorobot m6 stala 15let ve stodole nikdo nevěděl že tam něco takového je až se to vyhrabalo ze sena tak se to oživovalo chytl na podesáté a od te doby ho nastartuji normalně napoprvé (když je teply motor nemusím vůbec žhavit chytne hned). Super stroj i když má nějaké nedostatky tak jsem stim nadmiru spokojen

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#21 Nový příspěvek od bt66 »

Toms píše:No ja jsem to koupil za 13tisic nemá startér, motor je 1valec diesel, original pneumatiky a pouze mam k němu jen tu šulku. zaleži v jakem je to stavu ten muj motorobot m6 stala 15let ve stodole nikdo nevěděl že tam něco takového je až se to vyhrabalo ze sena tak se to oživovalo chytl na podesáté a od te doby ho nastartuji normalně napoprvé (když je teply motor nemusím vůbec žhavit chytne hned). Super stroj i když má nějaké nedostatky tak jsem stim nadmiru spokojen
No za 13 tisíc Kč :tyty: :smich: rozhodne nemám záujem predať, radšej :pistol: . Však iba samotné vlečky NSN-10 sa obvykle predávajú za 400 až 600 € podľa tech. stavu, ba niekaedy aj drahšie. Tak radšej nech stojí aj naďalej tu na dvore :ano: .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15864
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Ak najdeš zberatela veteránov , tak je cena pekná .Inak naozaj len 20centov za kilo ako v kovošrote.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#23 Nový příspěvek od bt66 »

oco13 píše:Ak najdeš zberatela veteránov , tak je cena pekná .Inak naozaj len 20centov za kilo ako v kovošrote.
O.k., rozumiem.
Tak kúpim ešte aj ďalšie funkčné motoroboty M6, ale aj malotraktory TZ-4K-14!
Ale iba: "Za 20centov za kilo ako v kovošrote"! 8) :smich:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#24 Nový příspěvek od Tom »

To za M6 není NSN 10, ale NN 80. Ty vlečky mají k sobě celkem daleko.... NN 80 není sklopná, uveze sice dost ale nemá takovou pevnost jako NSN atd. Já jsem M6 koupil za 9 tisíc a NN 80 za 1500. Není v bůhví jakém stavu, ale je to. Dát 20 tisíc za motorobot s přívěsem si dokážu představit pouze za předpokladu, že to je Tj 6,5 s NN 80, která když nic jiného tak má světla, modernější motor a může na silnici. M6 sice na silnici podle výrobce "může" ale nikdy nikdo neviděl žádný dokument, který by ten provoz schvaloval.
Ono je celkem problém v tom, že když si někdo tenhle stroj vyšperkuje, tak v žádném případě za něho nemůže dostat tolik, kolik do toho dal. Bylo mi líto chlapíka, který prodával Tj 6,5 s motorem 1D90 za 30 tisíc a brečel že do toho dal tolik peněz a když dobře, prodá to za polovinu :-/
A BT66 - tomu "všetko original" jsem se s dovolením zasmál. Už jenom to, že to má jiný typ motoru 1D80 (se startérem), elektroinstalaci,... veteránistu nepotěšíš a ten kdo to chce na práci, tak se spíš poohlídne po něčem levnějším. Jak tam máš vyřešeno výškové štelování klečí? Ozubeným kolem a pastorkem nebo novějším způsobem pomocí plechu s několika dírami?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#25 Nový příspěvek od Toms »

ja na své m6 to mám řešeno ozubeným kolem a pastorkem. :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#26 Nový příspěvek od Tom »

Funguje Ti to? Většinou to bývá zavařené na tvrdo, asi proto to pak udělali jinak. Ostatně to zavaření je i můj případ.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#27 Nový příspěvek od Toms »

človeče nestačil jsem se divit ale opravdu to funguje 8)

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#28 Nový příspěvek od Fiataro »

Do převodovky jde 4l (kg) oleje.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#29 Nový příspěvek od bt66 »

Zdravím, aká je svahová dostupnosť traktoru Motorobot M6 ? (motor 1D80)

mastnacek
Příspěvky: 7156
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#30 Nový příspěvek od mastnacek »

Neprehanel bych to, ja jsem se s tj-6,5 a vlekem otocil. Chybelo tak pul metru, utrh se hrbet v kopci a byl jsem rad ze jsem stacil vysednout. Videl bych to ze kopec muze mit do 30 stupnu stoupani.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“