Mountfield MS 19

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#181 Nový příspěvek od pinkygsx »

Tak jsem zas chvilku bádal. Zkontroloval jsem hladinu a ta je dobrá, ALE když motor běží hladina kolísá. Navíc tento karbec má trysku z boku asi 1cm ke dna, tak jsem vypozoroval že když jde motor v plném plynu tak hladina klesne až pod trysku. Zdá se mi že jedlový ventil málo otvírá (krátký chod), ale nastavit tam nic nejde vše je z plastu. Co s tím? Na půl plynu a 3/4 jako že jde na plny plyn vynechává.
Obrázek Obrázek

Fanvil
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 03, 2020 9:52 am
Bydliště: Hustopeče

Re: Mountfield MS 19

#182 Nový příspěvek od Fanvil »

čístý na povrchu neznamená číste trysky, ultrazvuk vše nerozbourá :)

Je v tom komínku ještě emulzní trubice ? je tam jen jedna tryska co je vidět na fotce ?

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#183 Nový příspěvek od pinkygsx »

Je tam jen ta jedna tryska. Nic jiného. Dělám motorky tak karburátory znám, ale udělat sami benzínu v půlce nádobky to je únikům.

SIKOJAR
Příspěvky: 86
Registrován: sob úno 26, 2011 2:49 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mountfield MS 19

#184 Nový příspěvek od SIKOJAR »

Před měsícem jsem si pořídil motorotavátor MFD 19 ,stroječek je v celkem dobrém stavu občas i startuje a jede.Můj dotaz.Jelikož k tomu nemám žádnou dokumentaci potřeboval bych znát jak se správně osazují klínové řemeny.Zjistil jsem že rozměry jsou pojezdový pro jízdu vpřed 13x1250 , pro zpátečku 10x1150,ale po nasazení je dlouhý musím asi zkoušet snad 10x1125.Pojezd vpřed je ale moc rychlý a musím za tím utíkat.Jaký řemen a jak se nastavuje sestava ne 1.stupeň ,pracovní.Zkoušel jsem s ním rotavátorovat,no zatím nic moc(je rychlý) ale po 15.min motor zhasl a nejde nastartovat.výměna svíčky,benzínu čistý filtr a nic.Přitom jsem zjistil,že šňůra startování je krátká,jak nasadit novou,jelikož startovací těleso nelze rozebrat,kolečko je zanýtované.Koupit celý segment?Porádíte?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Mountfield MS 19

#185 Nový příspěvek od pawka »

Někde jsem viděl video kluka v kšiltovce a teplakach, jak si vyrobil přední vozík na dřevo na tenhle Mountfield. Ale už to nemůžu najít. Ale tam Terra a má to i řiditelný. Jako takový moto tucko je to docela dobrá věc. Kdyby to uvezlo 200-400kg..
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Barumak
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 01, 2021 1:24 am
Bydliště: Kroměříž

Re: Mountfield MS 19

#186 Nový příspěvek od Barumak »

Allan píše: ned kvě 12, 2019 7:31 pm Ahoj nevíte o nějaké podrobnější dokumentaci ke kultivátoru MS 19,dělal jsem generálku a zapomněl jsem kde je uchycená ta pružinka dole pod nádrží. Nechce se mi chodit do Mountfieldu, já blbec jsem si to zapomněl vyfotit než jsem to sundal.díky
Mrkni na YouTube. Trdlovidlo tam má dobrý videa.

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Mountfield MS 19

#187 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj ještě mám jeden dotaz ,jelikož mi motor mele s posledního můžu ho nahradit motorem s MS-6

SIKOJAR
Příspěvky: 86
Registrován: sob úno 26, 2011 2:49 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mountfield MS 19

#188 Nový příspěvek od SIKOJAR »

Při jarním rotavátorování jsem odrovnal motor na svém MFD - 19,málo oleje ve skříni.Po rozmontování jsem objevil ustřiženou ojnici a lehce proražený plášť puklina asi 2 cm .Prasklina se dá bez problému zalepit lepidlem na kov GLUE Mix.horši to bude s ojničkou.Hlavně kde nechat přebrousit ojničku.Uvažoval jsem o výměně motoru za novější třeba Motor Briggs & Stratton Vanguard.ovšem nevím zdali bude pasovat.Tento nebo jiný máte někdo zkušenosti,poraďte.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Mountfield MS 19

#189 Nový příspěvek od Vlasatej »

kolego díky za soukromou zprávu, odpovím sem do fóra aby to mělo nějaký smysl pro všechny. ja nemam přimo MFD19 ale Hurikán. Motor vypadá totožný ale bez čísla motoru ktere je vyraženo z boku nelze přesně říct. Ja motor menil za jiný, nový , bohuzel nový typ uz má hřídel zpátečky umístěnou v jiném místě takže sem musel udělat úpravy řemenic.
Přiznám se že bych ten motor pokud bylo malo oleje a kousnul se tak ze paskla ojnice a prorazil se blok neopravoval. Kdo ví co tomu jeste bude.
Při dnešní ceně práce a dílů mi připadne smysluplnějši sehnat jiný starší motor.

Tomkk
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 21, 2012 8:38 am
Bydliště: skoro Brno

Re: Mountfield MS 19

#190 Nový příspěvek od Tomkk »

Zdravím, mám nějakého prapra předchůdce MS19, ale předloha vypadá řešená stejně. Má šíleně vytahaný řetěz, takže jsem to dnes rozebral a chodím kolem toho řetězu se šuplérou. Zdá se mi, že by to měl být rozměr 0,5"x5/16"x 80 článků, což by měl rozměrově být stejný řetěz, jako mají na rozetě staré Jawy, např. kývačka. Můžete mi to potvrdit? Bohužel teď jsou kšefty zavřené, takže do motoprodejny nemůžu jen tak přijít a hodit to na stůl k porovnání a na stránkách Mountfieldu jsem to jako náhradní díl nenašel.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mountfield MS 19

#191 Nový příspěvek od thovt »


Tomkk
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 21, 2012 8:38 am
Bydliště: skoro Brno

Re: Mountfield MS 19

#192 Nový příspěvek od Tomkk »

Není problém něco koupit, ale nejsem si zcela jistý tím rozměrem, ani nevím, jestli tam není nějaký další rozhodující parametr, proto se ptám.

SIKOJAR
Příspěvky: 86
Registrován: sob úno 26, 2011 2:49 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Mountfield MS 19

#193 Nový příspěvek od SIKOJAR »

po zvážení všech okolností, jsem se rozhodl pro koupi nového motoru.Nabídka je veliká ,ale ty ze zpátečkou jsou dost drahé.Je nějaké řešení?Pokud to někdo řešil a podělí se budu moc rád.

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Mountfield MS 19

#194 Nový příspěvek od cenda.t »

Já tam hodil levnou čínu a jezdím jen dopředu :typek: - je ale pravda, že ho používám v 95% jako rotavátor :-/ :friends: , sem-tam s pluhem na zahrádce za barákem, kde se s ničím jiným nedostanu... Jo a ještě když je náhodou sníh tak s radlicí... :D

Tomkk
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 21, 2012 8:38 am
Bydliště: skoro Brno

Re: Mountfield MS 19

#195 Nový příspěvek od Tomkk »

Jen tedy pro někoho, kdo by také nevěděl, je tam opravdu řetěz 0,5"x5/16". Dostává tam celkem dost požrat, myslím, že by mu ve skříni předlohy prospěl napínák, ale nechtělo se mi s tím něco vymýšlet, nový nevytahaný samozřejmě sedí dobře, tak jsem jsem to mamazal, zatěsnil a zavřel.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“