Mountfield MS 19

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Mountfield MS 19

#166 Nový příspěvek od sychrovak »

Ahoj,jen se chci optat zda je prodejný kultivátor MS 06 rok? nevím nemá k tomu nic jen má k tomu šípáky a dělanou radličku.Moc to prý nenaběhalo ale momentálně nepojízdné.Uskladněno v garáži.
Prodává to jeden co musí a kupuje to možná příbuzný tak se ptám aby nenaletěl ,můj laický odhad víc jak 5 tisíc bych nedal ,je to zajíc v pytli.
Dík za info

HonzaMalySadar
Příspěvky: 15
Registrován: ned pro 17, 2017 9:01 am
Bydliště: Písek

Re: Mountfield MS 19

#167 Nový příspěvek od HonzaMalySadar »

Konstrukce je taková vachrlatá, kroutí se, ale pokud to jen oralo pár arů s ocelovými koly nebo kultivovalo, je to v podstatě nezničitelnej stroj, řemenový napínák se servisuje snadno.
Otázka je, v jakém stavu je motor, to neposoudíme.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Mountfield MS 19

#168 Nový příspěvek od sychrovak »

Ahoj Honzo jeho bratr tvrdí jen párkrát rotavátoroval políčko a řádkoval a pak nic nedělal a stálo v garáži,bohužel se dostal do určitých potíží a rozprodává co se dá,tohle je jedinný co by za kup stál.Já to viděl ale nezkušel jsem startovat.Chci mu navrhnout že se to rozdělá vyčistí vyzkouší a případně doplatí.Chce koupit jeden pán z mé rodiny.
Já pouze našel pár recenzí pro a proti a cenu z r. 2012 za 15 tisíc s veškerým vybavením vč. sekačky.On má jen stroj s kolama a rotavátor.
Nechci aby byl škodný a zase nechci aby ti co kupují byli naštvaný.Já tyhle stroje neznám.

HonzaMalySadar
Příspěvky: 15
Registrován: ned pro 17, 2017 9:01 am
Bydliště: Písek

Re: Mountfield MS 19

#169 Nový příspěvek od HonzaMalySadar »

My máme 06-ku, právě na pár arech plus si to často půjčujou sousedi. Namakalo to za ta léta dost práce a pořád to drží, koupeno asi v roce 95.
Ono do země se to použije párkrát do roka, jak k tomu někdo má navíc sekačku a vozík, tak se to od jara do podzimu nezastaví.

K ceně Vám moc neřeknu, jestli je to ve slušném stavu, hlavně motorově tak je asi rozumná, nedávno jsem viděl v inzerci podobný stroj s kaput motorem za dva tisíce.
Jestli to má ještě původní plastový ovladač plynu, tak to moc nenajezdilo, ten skoro nic nevydrží.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Mountfield MS 19

#170 Nový příspěvek od sychrovak »

Kolik to stálo nové?

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Mountfield MS 19

#171 Nový příspěvek od sychrovak »

Tak to dopadlo jinak ,vzal to otec,je to skoro nejeté,má to vše původní a jen zaprášené.Potřeboval bych sehnat manuál,nikde jsem nenašel ke stáhnutí,nemá někdo?


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Mountfield MS 19

#172 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj nevíte o nějaké podrobnější dokumentaci ke kultivátoru MS 19,dělal jsem generálku a zapomněl jsem kde je uchycená ta pružinka dole pod nádrží. Nechce se mi chodit do Mountfieldu, já blbec jsem si to zapomněl vyfotit než jsem to sundal.díky

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Mountfield MS 19

#173 Nový příspěvek od mraveneček »

sychrovak píše:Tak to dopadlo jinak ,vzal to otec,je to skoro nejeté,má to vše původní a jen zaprášené.Potřeboval bych sehnat manuál,nikde jsem nenašel ke stáhnutí,nemá někdo?


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tak spoustu krásných příjemných chvil s novou mašinou. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Mountfield MS 19

#174 Nový příspěvek od Allan »

Pokud to je pro mne tak ta prostřední fotka by šla akorát ,že tam prd vidím :chytry: :chytry: .

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#175 Nový příspěvek od pinkygsx »

Teď si mi do ruky dostal ten to vercajk. Motor jde nepravidelně. Je vidět jak regulátor litá. Karburátor jsem čistil. Kontroloval zda někde nesaje faleš ale nic. Máte někdo nějaký nápad? Je tam motor Vanguard 6,5hp. Je to celkem nové. Diky

Fanvil
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 03, 2020 9:52 am
Bydliště: Hustopeče

Re: Mountfield MS 19

#176 Nový příspěvek od Fanvil »

tedy houpe jen při plném plynu ?

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#177 Nový příspěvek od pinkygsx »

Ano při plném plynu. Ale když privřu sání na půlku tak se motor uklidní a jde dobře. Jako když tam jde moc vzduchu. Obstruknul jsem sprejem karbec zda se nezvednou otáčky, že by to dalo faleš ale bez změny.

Linhi
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 08, 2020 4:44 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Mountfield MS 19

#178 Nový příspěvek od Linhi »

Pravděpodobně ti tam jde málo benzínu, zkontroluj jestli ho jde do karburátoru dostatek. Může být někde pricpana hadička, víčko nadrze.....

Fanvil
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 03, 2020 9:52 am
Bydliště: Hustopeče

Re: Mountfield MS 19

#179 Nový příspěvek od Fanvil »

Jednoduše to máš chudé - málo benzínu přicpaný karburátor.
Chce to pořádně mechanicky vyčistit a následně ideálně ultrazvuk na dočištění.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#180 Nový příspěvek od pinkygsx »

Tak já ho ještě jednou vytáhnu a dam do ultrazvuku. Ten karbec je ale čistý. Tam není co by mohlo být ucpané. Ale udělám to. Zkontrolují výšku hladiny a přívod paliva.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“