Mountfield MS 19

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#136 Nový příspěvek od Toms »

Máš to na stránce č. 4 Uprostřed mam tam asi pět fotek mrkni

Uživatelský avatar
pavoucek
Příspěvky: 290
Registrován: pát úno 12, 2010 10:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#137 Nový příspěvek od pavoucek »

Toms píše:Máš to na stránce č. 4 Uprostřed mam tam asi pět fotek mrkni
Dík 8) :)
Zakon automechanika: Kazde naradi se v urcitou chvili promeni v kladivo.

kojan
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 22, 2014 7:17 pm
Bydliště: Těrlicko

Re: Mountfield MS 19

#138 Nový příspěvek od kojan »

Prosim prosim, muzete mi nekdo blbuvzdorne, nejlepe i s obrazkem vysvetlit jak se provadi zmena rychlosti, resp to prehozeni remenu na pomalejsi/rychlejsi chod? Dostal jsem uz z Mountfieldu original navod, ale z tech jejich obrazku vubec nejsem chytry. Lita mi to jako das...

No a druhy dotaz - to ze s bunovkou musim jet na plny kotel to uz jsem vycet. A se vsim ostatnim? S kultivatorem, pluhem atd? Taky na plny kotel? No a timse vracim k prvnimu dotazu - jeslti treba s tou bubnovkou pojedu na plny kotel, tak jsem na druhem konci zahradu za par vterin a pochybuju, ze jsem neco posekl...

Dik

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Mountfield MS 19

#139 Nový příspěvek od Chose11 »

no tak s bubnovkou musíš jet na pomalý převod když ti to tak utíká. Jinak když už ten krám musím vzít do ruky(a to jen v případě že nechci nechat tátu sedřít) dělá se vždy na plný plyn. Jo a mám navíc lištovou sekačku, úplně novou, kdyby někdo chtěl.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

kojan
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 22, 2014 7:17 pm
Bydliště: Těrlicko

Re: Mountfield MS 19

#140 Nový příspěvek od kojan »

No to je mi jasny, ze tam musim dat pomaly prevod. Ale jak? Co kam?

Romulinek88
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 30, 2014 11:51 am
Bydliště: Svitavy

Re: Mountfield MS 19

#141 Nový příspěvek od Romulinek88 »

Zdravim vsechny zahradni Drivery :rally: mam takovi jisty problem tak bych se chtel informovat jestli stim ma nekdo skusenosti nebo jestli nedokaze poradit mam zahradni stroj z Mauntfieldu je to takovej ten univerzalni ze to ma sekacku,vozik,a dalsi stavebnicove komponenty :ano: ma to motor od Briggs Stratton a je to MS16 jsem stim spokojen az posledni dobou mi to zlobi a prisel jsem na to ze je Klikova hridel asi spatna tak bych ji chtel vymenit :prace: za jinou mam doma jeste predchozi model raci jsem si ho nechal kdyby bilo neco potreba je to MS19 a tak jsem se chtel zeptat jestli tyto 2 typi motoru maji stejne Klikove hridele jestli to pujde prehodit nebo se musi sehnat ta ze stejneho modelu pac za novou se mi fakt utracet nechce to az fakt v krajni nouzi dekuji za odpoved :)

kojan
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 22, 2014 7:17 pm
Bydliště: Těrlicko

Re: Mountfield MS 19

#142 Nový příspěvek od kojan »

Aha, tak uz jsem to zjistitl jak to je - chybi mi dokoupit redukce rychlosti,takovy ten pridavny mezikus. Nevedel by nekdo o nejakem? Urgentne shanim!

kojan
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 22, 2014 7:17 pm
Bydliště: Těrlicko

Re: Mountfield MS 19

#143 Nový příspěvek od kojan »

Shanim redukci rychlosti, prosim nabidnete, poradte, nebo alespon prosim dejte sem foto, at vim, podle ceho to mam nechat udelat.
Dekuji

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Mountfield MS 19

#144 Nový příspěvek od Toms »

Čau vyfoť jak ta redukce vypadá. Nějaké ty díly se mi doma váli. podle fotky budu vědět 8)

kojan
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 22, 2014 7:17 pm
Bydliště: Těrlicko

Re: Mountfield MS 19

#145 Nový příspěvek od kojan »

Dik, ale uz mam obchod s kompletni na spadnuti, kdyby to ve finale neklaplo, ozvu se. Zatim dik.

kojan
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 22, 2014 7:17 pm
Bydliště: Těrlicko

Re: Mountfield MS 19

#146 Nový příspěvek od kojan »

Tak jsem dal dohromady ten kultivátor MS 19 s redukcí rychlosti a dvoububnovou sekačku SR - 2 a světe div se - ono se to točí naopak než má. Řemeny se tím pádem šprajcly, říkam si že to brblá nějak pomaleji než má a sekačka se stejnak netočí a za chvíli koukám - taky dymec ze spojky:-) Kde jsem udělal chybu, co tam mam nějak předělat, přehodit? Děkuji za odpověď.

casse
Příspěvky: 238
Registrován: ned kvě 24, 2009 7:03 pm
Bydliště: okres Děčín Veselé

Mountfield MS 19

#147 Nový příspěvek od casse »

Ahoj všem pořídil jsem si tuto jednoosou frézu,a chci se zeptat je k tomu lištová sekačka jenže ji někdo přelomil a rozebral uřízl tam ten malý řemínek,nemáte někdo foto jak ji poskládat,a jak by měla být složená???,zda jedna kosa je na pevno nebo jezdí obě kosy každá na jinou stranu,potřeboval bych plán jak je sestavená všem díky za rady.

stepi
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 03, 2015 7:35 pm
Bydliště: Praha 8

Mountfield MS 19

#148 Nový příspěvek od stepi »

Dobrý den rád bych se zeptal zda někdo nemáte příručku ke Kultivátoru mfd 019 nebo alespon nevíte jak mají být řemeny mají být dvě rychlosti vpřed (do rychlosti a do síly) + zpátečka zpátečka vůbec nemá sílu teoreticky necouvá jen ..knourá.. A musím mít na kultivátor řidičské oprávnění když pojedu s vozíkem po silnici ? Mnohokrát děkuji za jakékoliv odpovědi.

Obrázek
http://www.annonce.cz/attachment/374/23 ... or-MFD-019

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kultivátor mfd 019

#149 Nový příspěvek od DYK »

Tento strojek není určený pro provoz po pozemních komunikacích.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mountfield MS 19

#150 Nový příspěvek od olin »

Se tu kdysi probírala náhrada motoru jiným typem. Už loni jsem motor vyměnil za novej Berlan (koupenej za 2000,-), což je kopie Hondy GX160. Že chybí zpátečka až takovej problém není. Holt se musí s absencí zpátečky počítat (terra s DSK 316 ji taky nemá) a nechávat si dostatek místa na otočení a nebo se otáčet proti kopci. Jinak s motorem naprostá spokojenost.

Naposledy upravil(a) olin dne čtv dub 14, 2016 9:35 pm, celkem upraveno 2 x.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“