mt7-055

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

mt7-055

#1 Nový příspěvek od cerven »

Zdravim, mam mt7-055 ateprve se s timto strojem seznamuji, nemá někdo nějaké materiály k němu? :)
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: mt7-055

#2 Nový příspěvek od strafnik »

Tož zkus jestli ti nepomůže web http://mt7-uni.ic.cz/

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#3 Nový příspěvek od cerven »

Jo díky za typ je tam snad všechno 8) .Jak jsem ovšem procházel internet tak nedej bože aby se mi to nějak porouchalo, protože sehnat na to nějakej díl to dude čím dál víc a víc neřešitelnější problém :zapomel: .
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#4 Nový příspěvek od cerven »

Mám ještě dotaz.Když zařadím silniční rychlost tak se mi zdá že během jízdy na 2 má motor jiný zvuk než normálně(tak jakoby zvláštně hučí)-Je to normální, nemá s tímhle někdo zkušenosti?
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: mt7-055

#5 Nový příspěvek od Tom »

cerven píše:Mám ještě dotaz.Když zařadím silniční rychlost tak se mi zdá že během jízdy na 2 má motor jiný zvuk než normálně(tak jakoby zvláštně hučí)-Je to normální, nemá s tímhle někdo zkušenosti?
A hučí motor, nebo převodovka? Protože tyhle převodovky nejsou na "rychlou jízdu" moc dělané (je to dáno uložením ozubených kol, jejich typem), takže při vyšších rychlostech převodovky hučí. Je to snad u všech traktorů.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: mt7-055

#6 Nový příspěvek od strafnik »

Hučení mohu potvrdit, zvuk byl podobný zpátečce na starší škodovce. Těch dílů bych se až tolik nebál. Milisterfer se dost snaží a občas i něco nechávají vyrábět znovu. Taky dělají přestavby starších verzí s motorem Jikov 1415. A litina se dá dnes taky už docela svařovat, takže i nějaké drobnější poruchy skříně by se daly spravit. Doporučuji položit dotaz na http://www.milisterfer.cz/nove/faq/
Dále, pokud máš čím přispět na web UNI, třeba fotkama, návodama které ještě chybí...... uvítám cokoliv.

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#7 Nový příspěvek od cerven »

Tom píše:
cerven píše:Mám ještě dotaz.Když zařadím silniční rychlost tak se mi zdá že během jízdy na 2 má motor jiný zvuk než normálně(tak jakoby zvláštně hučí)-Je to normální, nemá s tímhle někdo zkušenosti?
A hučí motor, nebo převodovka? Protože tyhle převodovky nejsou na "rychlou jízdu" moc dělané (je to dáno uložením ozubených kol, jejich typem), takže při vyšších rychlostech převodovky hučí. Je to snad u všech traktorů.
Máš pravdu je to určitě převodovka a ten zvuk úplně přesný jak u té staré škodovky jak jsi psal.Já jsem se jen bál aby nebylo něco špatně.
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#8 Nový příspěvek od cerven »

strafnik píše:Hučení mohu potvrdit, zvuk byl podobný zpátečce na starší škodovce. Těch dílů bych se až tolik nebál. Milisterfer se dost snaží a občas i něco nechávají vyrábět znovu. Taky dělají přestavby starších verzí s motorem Jikov 1415. A litina se dá dnes taky už docela svařovat, takže i nějaké drobnější poruchy skříně by se daly spravit. Doporučuji položit dotaz na http://www.milisterfer.cz/nove/faq/
Dále, pokud máš čím přispět na web UNI, třeba fotkama, návodama které ještě chybí...... uvítám cokoliv.

Fotky musím jútaprve pořídit ale nezbývá pořád čas.Také pohledám naké všechny ty doklady a zkusím ta něco,jinak dnes jsem se tam zaregistroval, tak by to neměl být snad problem.
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#9 Nový příspěvek od cerven »

Jinak díky všem za ochotu a za rady.Je to pro mě velkým přínosem. 8)
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#10 Nový příspěvek od cerven »

Nevěděl by někdo o radlici na sníh na mt7-055? (Orig název:"shrnovaci radlice 120 ASR 339")Nebo nějaké alternativě, která by tam pasovala bez nějakých úprav? :help:
MT7-055 Fuji Robin YE280

milisterfer
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 14, 2011 2:00 pm

Re: mt7-055

#11 Nový příspěvek od milisterfer »

radlici na UNI máme, novou za 5990 + gumový břit proti zadrhávání na dlažbě, tel.777/993344 p.Sova

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#12 Nový příspěvek od cerven »

milisterfer píše:radlici na UNI máme, novou za 5990 + gumový břit proti zadrhávání na dlažbě, tel.777/993344 p.Sova
To já vím,už jsem se u vás na ni informoval.Zatím sháním nějakou levněší variantu.Ale děkuji za nabídku. 8)
MT7-055 Fuji Robin YE280

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: mt7-055

#13 Nový příspěvek od tk14 »

Mám radlici k VARI na prodej,možná by to šlo i k téhle frézce,dělaná podle originálu moc pěkná gumový břit natáčecí na obě strany v ůhlu který zvolíte nutné vidět

Uživatelský avatar
cerven
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 22, 2010 12:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt7-055

#14 Nový příspěvek od cerven »

Radlici z vari bych musel předělávat a to se mi nechce a ani nemam kde. :zapomel:
MT7-055 Fuji Robin YE280

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: mt7-055

#15 Nový příspěvek od Tom »

cerven píše:Radlici z vari bych musel předělávat a to se mi nechce a ani nemam kde. :zapomel:
No tak radlice z MF 70 by ti tam seděla. Záleží na tom, jaký průměr té trubky musí na MT7 být. Pokud je její průměr stejný jako na Vari, tak to použít můžeš bez úprav.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“