TJ-5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
SKPalo
Příspěvky: 52
Registrován: pon říj 27, 2008 4:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#16 Nový příspěvek od SKPalo »

Ak by mal niekto záujem,mám dva kusy tých hrubých závaží do kolies na TJ-5.

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#17 Nový příspěvek od šaman »

SKPalo píše:Ak by mal niekto záujem,mám dva kusy tých hrubých závaží do kolies na TJ-5.
zajimala by me cena a zpusob dopravy
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TJ-5

#18 Nový příspěvek od Tom »

Tak tady je odkaz na Příručku k Tj 5 od pana Laštovičky: http://LeteckaPosta.cz/715992726
Je to návod k použití + katalog náhr. dílů.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#19 Nový příspěvek od šaman »

DEKUJI DEKUJI :friends:
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

spida
Příspěvky: 35
Registrován: úte bře 02, 2010 10:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#20 Nový příspěvek od spida »

Zdravím nedávno jsem získal TJ-5 i s vozíkem ale v dost žalostném stavu, sloužila jako hračka pro vnoučata .Jelikož jsem v oboru nováček tak by se mi velmi hodila nějaká dokumentace nebo zkušenosti s rekontrukcí . děkuji

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TJ-5

#21 Nový příspěvek od Tom »

spida píše:Zdravím nedávno jsem získal TJ-5 i s vozíkem ale v dost žalostném stavu, sloužila jako hračka pro vnoučata .Jelikož jsem v oboru nováček tak by se mi velmi hodila nějaká dokumentace nebo zkušenosti s rekontrukcí . děkuji
O dva příspěvky výše (kdyby se někdo podíval), tak je tam odkaz na návod k použití. A nějaké fotky by nebyly?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

spida
Příspěvky: 35
Registrován: úte bře 02, 2010 10:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#22 Nový příspěvek od spida »

Děkuji za upozornění samozdřejmně jsem se na ten odkaz podíval ale bohužel soubor už neexistuje.Fotky dodám co nejdříve.

george9
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 12, 2010 5:34 pm

Re: TJ-5

#23 Nový příspěvek od george9 »

Ahoj všem,

hledal jsem na netu něco jiného a narazil na tyto stránky. Kdysi jsem měl manželku, chalupu a louky okolo. A koupil jsem si na to stroj. Jedná se o stejný, jak je na fotkách. Koupil jsem s tím lištovou sekačku a návleky na kola (železné). Teď po létech dostavujeme s přítelkyní domek v horách a tak se začínám zajímat po osudu trakturku (frézy). Asi bude, i když několik let stojí bez údržby.
Přemýšlel jsem o tom vyměnit na fréze motor. Mám pár starších 4taktů, něco jako honda GX160, tedy s vodorovnou klikou. Na původním motoru mě vadilo hlavně startování.
Zlobila na tom elektrika, ale to je můj job, tak to jsem zvládnul. Jinak tu lištovou sekačku jsem odmontoval a fréza tahala 2bubnovku s vlastním pohonem.
Má výměna motoru nějaké záludnosti? Jak by jste to spojili? A také bych poprosil o příručku. V Letecké poště již není.... Hezký den všem

Uživatelský avatar
milanko25
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 26, 2009 7:05 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#24 Nový příspěvek od milanko25 »

Nasiel som niečo medzi mojimi pdf tak som to upol. Je tam aj listova kosačka aj TJ-5.Možno ti to pomôže. Tu je odkaz http://rapidshare.com/files/394202113/TJ5.pdf.html malo by to tam vydržat asi 60 dni.

bajzo
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 14, 2010 8:24 am

Re: TJ-5

#25 Nový příspěvek od bajzo »

Zdravím ptreboval by som radu pri tj 6,5 ako je pripojená lištová kosačka stači foto dokumentácia alebo výkres viete mi niekto poradit .Mám kosačku s ktorej je vyvod kardan a zrejme mi chyba nejaky medzikus dakujem

george9
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 12, 2010 5:34 pm

Re: TJ-5

#26 Nový příspěvek od george9 »

ahoj všem,

TJ 5 pokládám za vynikající stroj. Pravda, není to traktor do lesa a ani na větší pole. Kdysi jsem v agrobazaru jednu koupil s lištovou sekačkou. Vzhledem k tomu, že jsem měl 7tis. m2 luk na horách... Výsledek: naučil jsem se nýtovat zuby a kosení trvalo poměrně dlouho protože zuby a krtince se neměly rádi,
Na jaře jsem na stavbě potřeboval přesunout po pozemku podobnému tankodromu nějaký materiál. Vzpoměl jsem si na TJ5, která 9 let stála na horách v boudě, neb se se mnou chalupa i s lukami rozvedla. Dokoupil jsem vozík. Po 9 letech jsem tedy: Vyčistil ventil benzínu, dolil palivo a vyhnal myši z motoru a na druhé protočení chylla.
Je to spolehlivý stroj a pracanr. Mám už vrak druhé TJ a 4takt motor. Jen čas na sesazení nemám, tak jezdím s originálem. Na stavbě opět v horách. Je fakt, že 2takt je opravdu téměř bezúdržbový a jede všude.

A teď dotaz: Nevíte, jak snížit hlučnost? To jediné mi opravdu vadí, že neslyším vlastního slova. Dík za jakýkoliv podnět.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TJ-5

#27 Nový příspěvek od Tom »

george9 píše:ahoj všem,

TJ 5 pokládám za vynikající stroj. Pravda, není to traktor do lesa a ani na větší pole. Kdysi jsem v agrobazaru jednu koupil s lištovou sekačkou. Vzhledem k tomu, že jsem měl 7tis. m2 luk na horách... Výsledek: naučil jsem se nýtovat zuby a kosení trvalo poměrně dlouho protože zuby a krtince se neměly rádi,
Na jaře jsem na stavbě potřeboval přesunout po pozemku podobnému tankodromu nějaký materiál. Vzpoměl jsem si na TJ5, která 9 let stála na horách v boudě, neb se se mnou chalupa i s lukami rozvedla. Dokoupil jsem vozík. Po 9 letech jsem tedy: Vyčistil ventil benzínu, dolil palivo a vyhnal myši z motoru a na druhé protočení chylla.
Je to spolehlivý stroj a pracanr. Mám už vrak druhé TJ a 4takt motor. Jen čas na sesazení nemám, tak jezdím s originálem. Na stavbě opět v horách. Je fakt, že 2takt je opravdu téměř bezúdržbový a jede všude.

A teď dotaz: Nevíte, jak snížit hlučnost? To jediné mi opravdu vadí, že neslyším vlastního slova. Dík za jakýkoliv podnět.
Ahoj, tak hlučnost je problém všech těhle maloobjemových dvoutaktů. Viz např. MF 70. Jaký čtyřtakt k tomu máš?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

george9
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 12, 2010 5:34 pm

Re: TJ-5

#28 Nový příspěvek od george9 »

mám něco, co by mohlo mít tak 5 HP se strtérem. Ale bohužel teď veškerý čas spolkne stavba, takže to musí počkat. Hlavně proto, že musím vymyslet připojení. Když vytáhnu motor, je v převodovce otvor ke spojce a tak se to musí uzavřít a asi dát nějaká ložiska a těsnění na hřídel... Jinak ty čtyřtakty mají i trochu nižší otáčky než dvoutakt, nevýhodou může být i rozstřikové mazání.

Uživatelský avatar
šaman
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 20, 2009 7:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TJ-5

#29 Nový příspěvek od šaman »

spojku tam nechas origo TJ5 ?
na takové to domácí ježdění...
..........POPA...........

george9
Příspěvky: 6
Registrován: pon dub 12, 2010 5:34 pm

Re: TJ-5

#30 Nový příspěvek od george9 »

to mám v úmyslu. ale musí se na to nechat vyrobit příruba a ně´jaká ložiska. možná by to šlo připojit pomocí klíňáku a dvou řemenic. Mě ruční spojka vyhovuje víc než automat - odstředivá spojka. Kdyby někdo měl řešení, potěšilo by mě vědet, jak na to.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“