TJ-5

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Yaroslavek
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 11, 2022 8:36 am
Bydliště: Prostějov

Re: TJ-5

#76 Nový příspěvek od Yaroslavek »

Nazdarte odborníci,
mám zasejc skromný dotaz. K čemu má sloužit zakroužkovaná část motoru, která je ovládaná karburátorem? Může mi prosím dát stručný popis funkce? Díky moc. JJ
Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5463
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TJ-5

#77 Nový příspěvek od thovt »

Část regulátoru otáček , vlastnost nevím jsou různé navržené.

pařez
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 26, 2024 1:59 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TJ-5

#78 Nový příspěvek od pařez »

Ač jsem strojař a dělám i veterány, tj-5 nademnou vyhrává. Nemohu přijít na uzávěrku. Prostě vše vypadá v pořádku a přesto nejde zapnout. Nechápu že když,,kolíček" pod pritlačným dílem zatlačím tak je náhon na levé kolo, když ho povolím tak je slyšet že v obou kolech škrtají zuby ,ale není záběr ani na jedno. Nemělo by to být opačně? Že se uzávěrka zapne na obě kola, při zatlačení kolíčku ve směru převodovky? Zkoušel jsem to i manuálně bez toho přítlačného dilu ve tvaru kladívka a nic. Překvapilo mě i ,že v manuálu je psáno, používat uzávěrku jen na krátkou dobu. Nemám s terou vůbec zkušenosti, chci to na svezení dřeva v lese k cestě. Je vůbec třeba uzávěrku řešit nebo to utáhne to jedno kolo?
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal a předem děkuji za případnou radu.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5463
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TJ-5

#79 Nový příspěvek od thovt »

Agrostroj měl podobné uzavěrky diferncialů, kvalitou manualů neoplíval.
Používa se jen v přímem směru na hliněném povrchu, proklus kol umožní zapnutí uzavěrky.
TJ-5 je sranda pomocí příslušenství jde přibrzdit , krasně je vidět kdy zaberou obě kola.

Konupek299
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 26, 2024 7:23 pm
Bydliště: Hodonin

Re: TJ-5

#80 Nový příspěvek od Konupek299 »

Zdravím. Měl bych na vás takovou prosbu. Neměl by náhodou někdo příručku k Tj5? Jak padlo uložto tak ji nemůžu nikde najít. Jestli by mi ji někdo neposlal na email. Zpravuji Tj5 a přes vyčko uzávěrky mě vytéká olej a potřeboval bych zjistit jak je to origoš utěsněne. Neporadil by mě někdo díky.

Konupek299
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 26, 2024 7:23 pm
Bydliště: Hodonin

Re: TJ-5

#81 Nový příspěvek od Konupek299 »

Obrázek

pařez
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 26, 2024 1:59 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TJ-5

#82 Nový příspěvek od pařez »

Dobrý den. Mám manuál i katalog ND. Napište email.
Teď jsem měl tj-5 rozdělanou kvůli uzávěrce. To víčko je těsněné papírovým těsněním na přírubě. Dal jsem silikon na těsnění motorů, převodovek atd a bez problémů. Jinak rozkres v dokumentaci agrostroje Prostějov je takový ..... ,,ne moc dobrý"

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TJ-5

#83 Nový příspěvek od ITS »

Mně tvrdil jeden majitel TJ, že to víčko byla trvalá závada těchto strojů a dokonce to na požádání měnili zdarma. Já osobně jsem tam zkusil dva O-kroužky a teče pořád. Pomohlo by na víčko našroubovat vyšší komůrku a do ní manžetu namísto kroužku. A delší tyčku - samozřejmě. A posunout ovládání.

Konupek299
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 26, 2024 7:23 pm
Bydliště: Hodonin

Re: TJ-5

#84 Nový příspěvek od Konupek299 »

Já právě nevím kolik tam má být převodového oleje a jak nastartuju tak mi to teče kolem ty tyčky ven. A zas mám strach ať tam není málo kvůli spojce ať nehoří.

Konupek299
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 26, 2024 7:23 pm
Bydliště: Hodonin

Re: TJ-5

#85 Nový příspěvek od Konupek299 »

A na tý tyčce nemá být nějaký těsnění nebo kroužek?
Obrázek

pařez
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 26, 2024 1:59 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TJ-5

#86 Nový příspěvek od pařez »

Oleje je tam 5,5 litru
Zkoušel jsem přiložit manuál a katalog ND, ale pdf mi to nevzalo a jinak to má 32 MB a to taky ne, že je soubor velký. A neumím to upravit. Buď napište email, nebo pokud máte whatsap, tak tel číslo

Konupek299
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 26, 2024 7:23 pm
Bydliště: Hodonin

Re: TJ-5

#87 Nový příspěvek od Konupek299 »


ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TJ-5

#88 Nový příspěvek od ITS »

Konupek299 píše: pon úno 26, 2024 8:55 pm A na tý tyčce nemá být nějaký těsnění nebo kroužek?
Obrázek
O tom píši. Ve víčku je zápich pro kroužek. Ale má divný rozměr a je potřeba jej dobře změřit. Buďto posuvkou s výstupky ( mají v prodejnách těsnění) nebo přes kuličku.

Konupek299
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 26, 2024 7:23 pm
Bydliště: Hodonin

Re: TJ-5

#89 Nový příspěvek od Konupek299 »

Zkusil jsem to takto. Mám ještě jednu převodovku na ND tak uvidím.
Obrázek

Palda96
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 24, 2024 7:45 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: TJ-5

#90 Nový příspěvek od Palda96 »

Koupím zástrčku k redukci diferenciálu a celou redukci výkonu otáček. Za nabídky děkuji

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“