Pomoc s výberom

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pedro322
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 10, 2023 5:56 pm
Bydliště: Nitra

Pomoc s výberom

#1 Nový příspěvek od pedro322 »

Ahojte,

ako začínajúci človek v danej problematike by som ocenil pomoc skúsenejších. Máme záhradu cca 50a kde je prevažne sad (20a), trávnata plocha, menšia vinica (10a) a menšie políčka zemiakov, kukurice a podobne (max dokopy 10a). Práve pozeráme po nejakom jednoosom malotraktore (super by bol aj s vozíkom) za prijateľnú sumu. Niečo som si už aj prečítal a prezistil ale stále ma trápi cena. Pre naše účely sa bude prevažne toto zariadenie používať na kosenie veľkých plôch, občasné preoranie prípadne rotovatorovanie. Ale z veľkej časti to bude pravidelné kosenie. Nechce sa nám ale investovať 3000€ do stroja, ktorého potenciál je v pravidelnom obrábaní keď nám ide najmä o pravidelné kosenie a sem tam obrábanie. Pozeral som už aj na motoluxe ale to mi zasa nieje “pohodlné” nakoľko neviem čo od toho čakať a aká bude následne dostupnosť ND atď., ale zároveň sa chcem vyhnúť blatu, ktoré sa u nás predáva pri niektorých značkách. Na čo sa teda pozrieť/zamerať, ktorú značku si hodiť do hladáčika a čomu sa vyhnúť? Naď čím premýšlať pri výbere (aby mal/nemal)?

Ďakujem!

PS.: cenová hranica je taká, že dokážem urobiť kompromis ak sa jedná o kvalitu ale všeobecne by som bol rád ak by sa niečo za 1500€ dalo nájsť.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Pomoc s výberom

#2 Nový příspěvek od palobobo »

Kup stare vari alebo tera z bohatym prislusenstvom a k tomu si kup novy motor Honda. :-/

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Pomoc s výberom

#3 Nový příspěvek od modráček »

Taky je důležité vědět na co se ta tráva seká . Jestli na kompost nebo na seno .Dneska už suší seno málo kdo. Lepší je si koupit balík sena.
Pořádnou sekačku a na ty brambory jak psal kolega.Pluh, rotavator, hrobkovaci radlice,všechny závaží i do kol. Když se tedy jedna obdělávat plochu 1000m2. To je pro 3 rodiny.

pedro322
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 10, 2023 5:56 pm
Bydliště: Nitra

Re: Pomoc s výberom

#4 Nový příspěvek od pedro322 »

Určite na kompost, na seno, ako vravíš, sa to neoplatí. Kosačka ide hlavne na to aby to tam nebolo prerastené. A to sa bude košiť častejšie lebo to bude len rásť. Čo sa týka ostatku, to bude “výnimočná” robota.

Pozeral som na rôzne ako si odporučil, ale je to tažko vybrať/nájsť aby to bolo aj ok a aby to bolo aj v ok cene. Nechcem zasa kupovať 20 ročnú vec.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Pomoc s výberom

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Keď som sa dnes pri kosení 15tich arov "vozil" na mojej Shibe tak som si spomenul na túto tému.
Obrázek
mám záber 140cm a len sa "vozím" aj tak to bolo na dve hodinky a už ma mrle žrali . Takže si svojich 30 arov vždy delím na dva alebo aj tri x.
Zajtra ma čaká tá svahová časť Obrázek
Doma si v pokoji drieme Ebina a aj keď mala kosu so záberom 120cm Obrázek nikdy by ma ani nenapadlo ťahať ju hore do džungle. Má svoje 4are zahrady a to jej ako výbeh musí stačiť.
50arov robiť dvojkolákom , to už mne staršiemu človeku príde ako masochizmus. :typek:
Japonci bez predku sa dnes na bazoši predávajú pod 3t ojro., domadel za 1500. a veru ja som kosil aj domadelom, ale 4x4
Obrázek 8)
Tento moj žltý odišiel aj s mulčovačom a pluhom tiež za menej ako 3t ojro. :'(
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“