Jikov kohout

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
aldrtik
Příspěvky: 37
Registrován: úte lis 17, 2009 10:27 pm

Jikov kohout

#1 Nový příspěvek od aldrtik »

Na rozkresu maji 2 tesnici krouzky, jestli se nepletu, jsou v nabidce:

https://www.servis-h.cz/O-krouzek-paliv ... 6-d306.htm

Teleso kohoutu mi pripada nerozebiratelne, jaky mate gryf na vymenu krouzku?

sekalsemmalo
Příspěvky: 4259
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Jikov kohout

#2 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

násilí,povolovat,až jehla vyjede..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

aldrtik
Příspěvky: 37
Registrován: úte lis 17, 2009 10:27 pm

Re: Jikov kohout

#3 Nový příspěvek od aldrtik »

Teleso kohoutu mi pripadalo kuzelove zapertlovane a predpokladal jsem ubrat kuzel axialne na soustruhu o par desetin ze strany vroubkovani madla jehly, abych nasili na vnitni zavit pri vytaceni omezil.

mraveneček
Příspěvky: 1316
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Jikov kohout

#4 Nový příspěvek od mraveneček »

To původní řešení má velice nízkou životnost, zanedlouho kohoutek poteče znovu. nestačí vyměnit jenom ty O gumky. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Jikov kohout

#5 Nový příspěvek od Slávek55 »

Souhlasím s mravenečkem,měnit O kroužky je blbost.Nový kohout,samostatný stával asi 70 Kč a stejně to bylo tak na dva roky.Zprvu jsem to měnil mockrát,ale většinou to časem kapalo okolo dříku,nebo se celý dřík vyšrouboval a nádrž vytekla.Jednou jsem z nouze dřík nahradil šroubem,myslím že M8 a fíbr těsněním s tím,že jsem plochu pro zaklepání dříku opiloval do roviny.To bylo ještě na Teře a fungovalo to dost let.Jenomže tenkráte byl jiný benzín a jehlový ventilek také dobře tento benzín uzavíral.U Vary jsem s tím bojoval spíše proto,že neuzavíral ani kohout a ani jehlový ventil v karburátoru,takže motor byl po delší pauze ulitý a po práci jsem vytahoval benzín z nádrže.Dříve býval benzín takový mastnější,jako hustší,ale dnešní je řidší a často ho jehla neuzavře a prolíná.Problém jsem vyřešil a to nejen sobě použitím jiného kohoutu.Již si nevzpomínám přesně ale dvě hadičky z nádrže spojíte T kusem a nasadíte kohout.U karburátoru nevím přesně jak jsem to dělal,ale myslím,že existuje místo původního kahoutu očko na připojení hadičky.


Obrázek

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Jikov kohout

#6 Nový příspěvek od Slávek55 »

Sory,teď koukám,že jsou v jiném vlákně i fotky a i od mravenečka.Jen doplním,že obr. mého kohoutu je Kasumex a napadlo mne,že by bylo možné ponechat původní mosazný kohout,ale vytočit z něho dřík s těmi O kroužky,do něho cínem zapájet kousek brzdové trubky z auta,nejlépe měděnou,tu spojit plastovou hadičkou z filtrem a kohoutem,možná spíše v poředí ke karburátoru první kohout,a přez T kus do nádrže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4259
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Jikov kohout

#7 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

já bych to uchopil.a to sikama,nebo kombinačkama.a klidně bych to prostřík,olejem,aby to vyjelo hladce ven bez ňákýho soustružení.to by pak nemuselo mít doraz.a pak .je dobrý ,po opravě a nových gumičkách to nepovolovat až na konec,tím si hlouzdáte ten o kroužek.stačí jedna otočka,třeba půl a už palivo teče do karburátoru.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Jikov kohout

#8 Nový příspěvek od *123 »

2 takt Jikov mám z r. 1993 s původním kohoutem. O kroužky jsem v něm za ty roky měnil už tak 5x, možná i víc, nepamatuju to přesně a z toho jednou proto, že jsem koupil vyrobené z nějaké slisované čínské tmy, či co to tehdy bylo a benzín je do týdne rozežral. Když mi při výměně jehla připadá omačkaná, tak jí lehce šmirglem ve vrtačce pro klid v duši přebrousím, což bylo tak všechno, co jsem doteď s kohoutem dělal a nějaké problémy s protékáním benzínu do válce či prolínáním kolem jehly zatím tedy nemám. To se objeví jen když se O kroužky opotřebují, no tak je vyměním, to je za chvilku hotové.

aldrtik
Příspěvky: 37
Registrován: úte lis 17, 2009 10:27 pm

Re: Jikov kohout

#9 Nový příspěvek od aldrtik »

Mel jsem asi rok koupeny kohout a zacal tect kolem kuzelky.
Zivotnost tesneni vypada na kombinaci slozeni benzinu a materialu krouzku.
Po rozebrani se krouzky ze zapichu vylamou jako tvrdy bakelit.

Puvodni material je udajne NBR 3x1,6 nemate nekdo lepsi zkusenost s jinym materialem, treba FPM ?

Odkaz na popis materialu a odolnosti (neni zamysleno jako reklama):
https://www.pikron.cz/produkty/tesneni/ ... /o-krouzky

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“