Weima

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
obrabac
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 26, 2022 5:41 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Weima

#181 Nový příspěvek od obrabac »

Zdravim vospolok, uz som aj ja weimista :)
Konkretne wm1100f6 diff. Bez elektrostartu - 250eur navyse sa mi za to zdalo trochu vela. Videl som tolko videi ze som presne vedel, co cakat. Takze ziadne prekvapenie sa nekonalo. Jedine mi neslo prestavit redukcnu prevodovku z H do L, no nakoniec sa podarilo a uz je to ok. Jediny problemik je pravy blatnik. Vyrez na radiacu paku je zly a je problem zaradit jednotku. Bez blatnika je to ok. Asi z toho vyrezem take 2cm a bude to ok.
Vedel som sice co cakat no aj tak ma prekvapil vykon. Vedel som ze to bude sila, no je to masaker. To proste ide. Zatial to ma na konte cca 10 motominut :vysmech: takze na nejake huste recenzie je priskoro. Ale co vidim na jutube a co citam (aj tu) tak sa mi zda ze to bude ok. Vlastne za tych 1500 eurogrosov je to top deal vzhladom na vykon a vsetky tie ficury - ved viete, nebudem to tu rozpisovat...
Pluh som este nedomyslel ale uvazujem ze si necham ten z vari aj s nastavovacim telesom. Uvidim....

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#182 Nový příspěvek od malotraktor »

Tak ať ti dobře slouží. Já jsem si nechal pluh a nastavovací těleso z Fortschritta a sesmolil takový mezikus. Pro úspěšné využití výkonu při orbě je důležité řádné zatížení, ale to je známá věc.
Nevěř všemu co si myslíš

obrabac
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 26, 2022 5:41 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Weima

#183 Nový příspěvek od obrabac »

Vdaka. Presne tak aj ja uvazujem, teda ze uvarim nejaky medzikus... Ano vaha je dolezita, no nieje to zadarmo, kedze pri extra zatazi viac trpi spojka. Ale myslim, ze nebude treba, samo o sebe je to dost tazke a zahrada je kazdorocne obrabana...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Weima

#184 Nový příspěvek od oco13 »

Tak ja som na tom s mojou veterankou dobre Ebina sama o sebe váži 400kg. 8)

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#185 Nový příspěvek od malotraktor »

Rozhodně třeba při orbě je snad váha důležitější než výkon.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5462
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Weima

#186 Nový příspěvek od thovt »

Do určité míry váha je důležitá, ono je to přilnavosti povrchu tedy o povrchové tření.
Pneumatiky mají horší záběr na poli než železná kola s lopatkama. Lopatky jsou ostřejší a vyšší než dezén, je potřeba menší váha než u dezénu.
Další věc co ovlivňuje tah je obvod kola určuje počet lopatek nebo žeber v záběru . Převodový poměr rychlostí ovlivnuje tah
Dezén je kompromis mezi silnicí a nezpevněným povrchem.
Každý si to může porovnat železné lopatky a žebra dezénu.
Pás je modifikace velkého kola,který kopíruje povrch.

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#187 Nový příspěvek od Stovka »

malotraktor píše: pát lis 04, 2022 11:11 am .... Proud z toho regulátoru využívám na světlo. Nastartuju - svítí, vypnu - zhasne. Prostě denní svícení.
Kde presne to máš pripojené, prosím Ťa? Vieš dať fotku? Dik.

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#188 Nový příspěvek od malotraktor »

Od regulátoru vedou dva dráty do konektoru. Jeden je plus ten jsem připojil ke světlu. Baterii to stejně kloudně nedobíjelo, tak ji občas dokrmím nabíječkou.
Obrázek
Nevěř všemu co si myslíš

Stovka
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 24, 2021 8:24 am
Bydliště: Nitra

Re: Weima

#189 Nový příspěvek od Stovka »

No neviem, nie som pri tom teraz, ale také niečo tam je tuším nemám, keďže nemám štartovanie s baterkou. Musím sa na to pozrieť lepšie.

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#190 Nový příspěvek od malotraktor »

Je to možné. Třeba je u modelu bez startéru jinak řešená elektroinstalace. Někde jsem viděl video dodatečné montáže startéru a dělal tam docela dost úprav.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5462
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Weima

#191 Nový příspěvek od thovt »

To vypadá na jednodiodový regulátor, takže 50 % energie zůstavá před regulatorem.
Vidím málo ně co musí lezt z motoru.

https://www.fruugo.cz/178f-186f-12v-dc- ... S&asc=pmax

Třeba ti to pomůže

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5462
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Weima

#192 Nový příspěvek od thovt »


obrabac
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 26, 2022 5:41 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Weima

#193 Nový příspěvek od obrabac »

No uz som po prvom rotovatorovani. Jednym slovom parada. Ten diff nema chybu. Jediny nedostatok oproti terre je v citelne sirsom spodku, co bolo citit pri rotovatorovani u svagra co nemal poorane. Takze ten stred len tlacil do tvrdej zeme. Toto by pri terre nebol problem lebo je citelne uzsia... Na mojom, na jesen zoranom, to nebol problem.

Oco13 pekna praca a aj vaha.

Thovt hej presne tak. V podstate ide vzdy o trakciu a ta zavisi od kolesa, zeme a vahy.

Malotraktor tiez uvazujem na svetlami. Aky mas pluh?

A vlastne rozmyslam kopou dalsich veci, napriklad skladaci vozik nech mi nezabera vela miesta. Len nemam moc casu na taketo hrajkanie sa. Aj tak najskor musim vymysliet ako napojit vari obracak na weimu. Tu tipujem ze bude problem so sirkou zaberu kedze weima ma o cca 20cm sirsi rozchod ako vari co by znamenalo zaber vyse 30cm co je nerealne...

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#194 Nový příspěvek od malotraktor »

Jen k té šířce. Dají se koupit různě dlouhé poloosy. Sám mám myslím tři páry, takže se dá rozchod měnit. Pluh i s nastavovacím tělesem mám z Fortschritta. Oře s tím pěkně. Pluh i nastavovací těleso z Vari se mi zdá robustnější a tužší.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Weima

#195 Nový příspěvek od malotraktor »

Budu muset natáčet každý pohyb stroje jak to někteří dělají. Ne proto abych s tím plnil fórum, ale abych věděl jak jsem co dělal. Z roku na rok zapomenu jak jsem sázel brambory. Než na to přijdu mám hotovo a nadřu se jak mezek. Zjistil jsem přitom taky jednu vadu. Zuby pro nastavení výšky řídítek jsou moc hrubé takže se nedá nastavit ideální poloha. S tím se ale nedá nic dělat. Musí se s tím člověk smířit. Naopak stále víc oceňuji výkon. I když není třeba dobře seřízené nářadí, tak to při dostatečném zatížení prostě stroj zmůže.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“