Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Lukas 33
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 03, 2020 1:48 pm
Bydliště: Klatovy

Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#1 Nový příspěvek od Lukas 33 »

Dobrý den,
chtěl bych Vás porosit o radu. Zprovoznil jsem teru DMJ 317 po dědovi. Doma jsem vyčistil filtr a dal já nějakou očistu a běžela krásně. Naložil jsem ji na káru a odvezl na parcelu a po nějaké době, když jsem chtěl jít sekat, tak mi sekačka nechytla. Zjistil jsem, že mi nehází jiskru a když multimetrem proměřím kostru s kablíkem na chcípání, tak je přikostřen. Pro jistotu jsem sundal kabel i z řídítek (kde je udělan kontakt na chcípání na plynu), takže proměřuji kabel rovnou z motoru vůči kostře. Tady bych se Vás rád zeptal na Váš názor. Myslím si, jestli se kabel někde uvnitř zapalování neprodřel či myslíte že mohla cestou na káře snad odejít zapalovací cívka ? A ted druhý dotaz, jaký stahovák patří na střed dynama, abych ho mohl sundat? Než jsem jel na parcelu (kde nemám dílnu) tak jsem na internetu četl, že je tam M26, tak jsem si ho sehnal, ale ten tam nepasuje. Poté jsem to měřil a vypadá to na M24. Nedělal jste si ho doma někdo ? či nemáte nějakou radu, jak stáhnout rotor bez daného stahováku ?

Předem Vám děkuji za odpovědi.

Přeji hezký zbytek dne.
Lukáš

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#2 Nový příspěvek od 123 »

Závit je M26x1,5, jestli nemáš očko nebo soustruh tak se i nechají koupit zátky s tímhle závitem jako polotovar na výrobu stahováku, pro stažení rotoru i stačí mezi ní a čep klikovky dát kuličku z ložiska

https://www.google.com/search?q=z%C3%A1 ... AXoECAUQIA

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#3 Nový příspěvek od Lišák1 »

Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#4 Nový příspěvek od thovt »

Neodešla ti náhodou fajfka na svíčku nebo zapalovací svíčka
Zkus jestli skače jiskra z kabelu .

Lukas 33
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 03, 2020 1:48 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#5 Nový příspěvek od Lukas 33 »

Dobrý den,
děkuji Všem za odpovědi. Zkusím stahovák, který jste mi zaslali. svíčku jsem zkoušel i fajfku. Kabel jsme právě zkoušel taky samotný, jestli hodí jiskru, ale bohužel nic.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#6 Nový příspěvek od exot »

Pokud ti vede kabel ze svicky primo z motoru mas stare kladivkove zapalovani pokud je "zapalovaci civka venku" mas nektere zapalovani od Vape.Na starem kladivkovem obcas odejde civka.A do tech starych s velkou kostkou pred nadrzi se nekdy dostane vlhkost a odejdou.Nejlepsi je poridit novy set od Vape a mas nadosmrti pokoj(tedy pokud to neni nejaka trivialni zavada).
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Hrabator
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 13, 2022 9:42 pm
Bydliště: Stepanovice

Re: Tera Vari DJM 317 nehází jiskru

#7 Nový příspěvek od Hrabator »

Ahoj lidi, resim podobny problem co kolega vyse. Nechal jsem stroj par dni venku a voda udelala sve. Svicka nehazi jiskru.

Zapalovani mam vape z22. Nebyl by tip na diagnostiku cim by to mohlo byt? Zda by koupe noveho modulu zabrala. Pripadne co jineho se mohlo poskodit.

https://agrotest.cz/zapalovani-iskra-kompletni
https://agrotest.cz/spinac-zapalovani-vape-z22

Tyhle dva dily me napadaji jako relevantni k reseni daneho problemu

Diky moc za tipy

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“